Babamın çalışmama izin vermemesi durumu

umut3200

Üye
Üye
Merhabalar. bir konuda işin içinden çıkamadığımdan dolayı sizin fikrinizi almak istedim. daha önce açtığım başlıklardan da anladığınız üzere %85 engelliyim ve belden aşağım çalışmıyor. Ben çalışmak ve iş hayatına atılmak isteyen bir bireyim. Çocukluğumda çok tembel bir birey olduğum için düzgün bir 12 yıllık ilköğretim ve ortaöğretim temeli oluşturamadım. Üniversite okumak istesem; Bu temelden yetersizlik düzeyi ile okuyamam, sınava girsem üniversite kazanamam. KPSS'ye girsem 90 ve üstü puan tutturamam. Paraya dökebileceğim herhangi bir şeye de yeteneğim bile yok. Geriye tek seçeneğim; Lise diplomam ile dışardan özel sektörde iş bulmak fakat babam buna yanaşmıyor. Çünkü 5 bin TL'lik bakım aylığı alıyoruz ve bunun kesilmesini istemiyor ve ikinci sebebi benim ihtiyaçlarımı gidermem gerekiyor; 2 saate bir tuvalet ihtiyacımı karşılamam gerektiği için, patronların buna izin vermeyeceği ve beni kovacağı veya işe almayacağı düşüncesine sahip. bir diğer nedeni de; benim bir işe başlarken onun devamını getiremediğimden çabuk sıkılıp iş hayatımdan bunalacağımı düşünmesi ona bakım aylığından kazandığı paranın daha fazlasını kazanacağıma dair söz vermeme rağmen nafile onu bir türlü ikna edemedim ilerde kimseye muhtaç olmak istemiyorum. kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum bundan dolayı da yaklaşık 1.5-2 senedir bunalımdayım bu bunalım anormal hareketler sergileyip ilaç almamı gerektirecek seviyeye kadar geldi. özgüvenim düştü keşke doğmasaydım diyecek noktaya geldim. napacağımı bilemiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
@umut3200

Selam,

1- Sitede sadece 1 mesaj paylaşmışsınız;, daha evvelki mesajlarınızdan bahsediyorsunuz ama öyle mesajlar profilinizde gözükmüyor.
(Siteye hoşgeldiniz.)

2- Yaşınızı yazmamışsınız ama daha genç olduğunuzu varsayıyorum: Kendinize haksızlık derecesinde belki de özgüvensiz kelimeler kullanmışsınız.
Ben fizksel engellilerin çalışma koşullarında karşılaşacakları zorluklar konusunda bilgisizim ama kamu'da çalışıyor olsanız çok zorlanmayacağınızı düşündüm.

3- Tembellik konusunda (ben de tembelim mesela) kendinizi değiştirebilirsiniz:
İnternetten üniversiteye hazırlanıp, açıköğretimden bir bölüm bitirip Ekpss ile kamuya atanabileceğinizi düşündüm?

Tekerlekli Sandalye