Engelli maaşı gelir testinde tarla geliri

Amasya05

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar.engelli maaşına başvurum babamın üzerindeki tarla tapusu yüzünden reddediliyor.bizim bu tarladan hiç bir gelirimiz yok.tarladan gelirimiz olmadığını sosyal yardımlaşmaya nasıl ispat edebilirim ? Lütfen bilgisi olan arkadaşlar cevaplayabilir mi

YURDAKUL755

Üye
Üye
İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜNDEN TARLA İÇİN GELİR BELGESİ ALMALISINIZ.

Ekli dosyalar

• İLÇE TARIM.pdf
    682.8 KB · Görüntüleme: 72
Moderatörün son düzenlenenleri:

Amasya05

Üye
Üye
@YURDAKUL755 Çok teşekkür ederim ilginiz cevabınız için.tapu sahibinin yani babamın da gitmesi lazım değil mi ilçe müdürlüğune .ben gidersem alamam gelir belgesini ?

deasn19

Üye
Üye
Peki gelir 50 tl çıktı diyelim ama tarla sayısı 9 adet olmakla beraber her 1 tarla en az 18 hisseli durumda ise sosyal hizmetler belge istermi yoksa biz belge çıkarmak için ne yapmamız uygundur..
Gelirimiz de 1800 lira düşük. Ev 1 tane tarla 9 adet ama tarla çok eskiden gelme ve hiç ama hiç bir kimse gelir elde etmiyor. Bomboş bekliyor tarlalar.

YURDAKUL755

Üye
Üye
farketmez babanda gitse sende gitsen olur,elde edilen gelir yıllık olur onu bölü oniki yaparsın aylık gelire eklenir o kadar. Bence çok fala bir gelir çıkmaz,benimde bi arsam vardı ordam biliyorum,

e_y_03

Üye
Üye
Benimde maaşımı kestiler buna Bi cözüm getirilme bu konuda hükümette baslar yapılmalı diye düşünüyorum ben arkadaşlar
Benimde maaşımı kestiler buna Bi cözüm getirilmeli bu konuda hükümette baslar yapılmalı diye düşünüyorum ben arkadaşlar

MustafaAli

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar benimde babamın üzerine atasından babasından kalma tarla var ama müşterek 6 ortaklı tarlalar toplam da 100 dönüm her hangi bir gelirde yok ve bizim kayıdımız eski yani bayadır alıyoruz bakım parasını velhasıl bu tarla vb gibi maddeler çıktıktan sonra ne bildirdik ne de onlar bişey dedi okuduğum duyduğum zati aksi bir durumda keserler deniyor ne kadar doğru bilgili arkadaşlardan cevap bekliyorum selamlar

Amasya05

Üye
Üye
Peki tarladan hiç bir gelir yoksa tarlayı gelir testine nasıl dahil ediyorlar ?

YURDAKUL755

Üye
Üye
Peki tarladan hiç bir gelir yoksa tarlayı gelir testine nasıl dahil ediyorlar ?
İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜNDEN KAYITLI TAPULARI GÖTÜP GELİR/İRYAT HESAPLAMASINI DÖKÜMAN OLARAK HESAPLAYIP VERİYORLAR TOPLAM GELİRİ BÖLÜ 12 YAPARAK AYLIK KAZANCI BULUNUR.

deasn19

Üye
Üye
farketmez babanda gitse sende gitsen olur,elde edilen gelir yıllık olur onu bölü oniki yaparsın aylık gelire eklenir o kadar. Bence çok fala bir gelir çıkmaz,benimde bi arsam vardı ordam biliyorum,
Pazartesi günü başvuru yaptık. Babamın emekli maaşı 11360. Benim emekli maaşım 10.000. Tarla gelir 0 çıktı. Sonra belediyeye gittik 9 tarla bedeli 46.680 tl çıktı. 1300 gelir düşüklüğü için başka bir şey aranmaz değil mi?

mehmet45

Üye
Üye
Gelir testi hazne tarafından karşılanır diye çıktı yani yeşil kartlı bu şartlarda engelli maaşı bağlanırmı

septik

Editör
Editör
Gelir testi hazne tarafından karşılanır diye çıktı yani yeşil kartlı bu şartlarda engelli maaşı bağlanırmı
Engelli maaşı hakkı kazanılan hanede kişi başı gelir net asgari ücretin 3/1 ni geçmemek Yeşil kart dediğiniz hastahanelerden ücretsiz yararlanma hakkı ise brüt asgari ücretin 3/1 ni geçmemek, sizin durum hangisi bilemeyiz.

Sydv den veya 144 den sorup öğrenin, eğer net asgari ücretin 3/1 den az kişi başı gelire sahipsseniz engelli maaşından yararlanabilirsiniz.

e_y_03

Üye
Üye
Engelli maaşı hakkı kazanılan hanede kişi başı gelir net asgari ücretin 3/1 ni geçmemek Yeşil kart dediğiniz hastahanelerden ücretsiz yararlanma hakkı ise brüt asgari ücretin 3/1 ni geçmemek, sizin durum hangisi bilemeyiz.

Sydv den veya 144 den sorup öğrenin, eğer net asgari ücretin 3/1 den az kişi başı gelire sahipsseniz engelli maaşından yararlanabilirsiniz.
Bu 3/1lik kısım çok saçma sapan bir şey bence annemin babanın herşeyi hesapa giriyor derhal 3/2 olmalıdır seviye engelli maaşının da kişi başına düşen milli geliri seviyesi bu yüzden benim engelli maaşı kestiler sosyal devlet diyorlar Bi engellinin maaşını kesiliyorlar bu nasıl bir sosyal devletse artık ❓

mehmet45

Üye
Üye

GO 3/1 birine kadar yazıyor

mehmet45

Üye
Üye
Yukardada bahsettiğim gibi brüt asgari ücretin 3/1 demek.

Engellii maaşı alabilmek için 60/c3 yazması gerekir.
60C 1 yazıyor primi hazine tarafından karşılananlar birde gelir testi yapılmış oda GO 3/1 asgari ücretin üçte birine kadar bu şartlarda engelli maaşı bağlanması gerekmiyormu

septik

Editör
Editör
144 dü bir arayın, benim anladığım net asgari ücretin 3/1 nin üzerinde bir geliriniz görünüyor.

Tekerlekli Sandalye