Güçbirliği Oluşturma Projesi sivil toplum örgütlerinin tanıtım günleri başladı

F

Fırtına

Guest
Çanakkale Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin hayata geçirdiği ‘Kadınlar İçin Güçbirliği Oluşturma Projesi’ kapsamında sivil toplum örgütlerinin tanıtım günleri başladı. Belediye Meclis Salonu’nda başlayan tanıtım günlerinde bir araya gelen sivil toplum örgütlerinin temsilcileri çalışmaları hakkında sunum yaparak katılımcılara detaylı bilgiler verdi.

Belediye Meclis Salonu’nda başlayan tanıtım günlerinde bir araya gelen sivil toplum örgütlerinin temsilcileri çalışmaları hakkında sunum yaparak, katılımcılara detaylı bilgiler verdi. 5 gün sürecek olan tanıtım günlerinde her gün sivil toplum örgütlerinden 4 temsilci kadın sunum yapacak. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevgi Uluşal, amaçlarının sivil alanda faaliyet gösteren STÖ'lerin arasında iletişim, dayanışma ve işbirliği eksenli ilişkilerin kurulmasına katkıda bulunmak olduğunu belirterek; “Tüm kadınlarımıza açık olan tanıtım günlerindeki amacımız; sivil alanda faaliyet gösteren STÖ'lerin arasında iletişim-dayanışma-işbirliği eksenli ilişkilerin kurulmasına katkıda bulunmak, bu şekilde belli bir tematik alanda faaliyet gösteren örgütlerin, farklı tematik alanlarda faaliyet gösteren derneklerle bir araya gelerek sivil alana dönük bütüncül yaklaşımlar geliştirilmesine katkı sağlamaktır.

Sunumlar 15-19 Şubat 2011 tarihlerinde Belediye Meclisi Salonu’nda 16,30 ile 18.00 arası yapılacaktır. Sunumlarda, hem STÖ'lerin katılımı, hem de işlevleri üyelerine birikimimiz artacaktır. Bu paylaşımdan sonra ise Onsekiz Mart Üniversitesi KAM ile birlikte daha geniş katılımlı bir çalıştay düzenlemeyi düşünmekteyiz. Toplumsal Cinsiyet, İnsan hakları, engelli hakları, kentlilik, gençlik, kültürel haklar alanında faaliyet gösteren hak temelli STÖ'lerde gönüllü olarak çalışan arkadaşlarla deneyim paylaşımı yapılıyor” dedi. Yapılan konuşmanın ardından Türk Kadınlar Birliği’nden Hikmet Kuru, Kadın Danışma Merkezi’nden (ELDER) Serap Yaşar, Girişimci Kadınlar Derneği’nden Aysu Değirmenci, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden Çiğdem Ceberut sunum eşliğinde gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Tekerlekli Sandalye