Omur ilik felçlisiyim. Sık sık idrar yolu enfeksiyonu oluyorum

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
arkadaşlar bu aralar neredeyse ayda bir idrar yolllarında enfeksiyon oluyor bıktırdı beni dr sürekli antibiyotik veriyor oda yan etki yapıyor benden bu lanet şeyin başka bir caresi yokmu

omurilik felçli arkadaşlar bilgilerini paylaşabilirmi onlarda da sık sık oluyormu ne tür careler buluyorlar ama sakın antibiyotik kullan demeyin. Smile bıktım cünkü

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hiç antibiyotik kullanma idrar yolları enfeksiyonu olsun istemiyorsanız günde en az 3 litre su tüketin ama sadece yani kola-çay-meyvesuyu degil sadece su için en az 3 litre içerseniz enfeksiyonla karşı karşıya kalmazsınız geçmiş olsun..

ancak içilen suyun asitlenmesi için bir kaç bardak c vitamini almak gerekir.

2 litre su yeterli , enfeksiyon kapma olayı tak yapma sırasında nekadar steril olmana ve mesane kapasitene bağlı mesanen ufaksa ve sende aşırı su içip zorluyorsan bu bile enfeksiyona sebep oluyo , bende 2 yıldr tak yapıorum ilk aylar 20 günde bi yüksek ateş ve enfeksiyondan acile gidiyordum kullanmadığım antibiyotik kalmamıştı yan etkisi cabası, engelli bi abimizin tavsiyesi üzerine Solgar Vitamin C 1000 mg adlı vitamine başladım yataken bi tane almak yetiyo yüksek ateş bitti diye bilirim bazen yanma ve tortu oluyo onuda 2,3 gün kaçaklarla atlatıyorum ..

Tekerlekli Sandalye