All Blog Entries

 1. Namazda gelen ilhamlar

  by , 26-02-2014 at 12:14:25
  Namazda gelen ilhamlar

  Hatırlarsınız birçok yazının konusunun namaz kılarken hatırıma geldiğini anlatmıştım. Hatta onlar vesvese değil, çünkü bu düşüncelerle namazı daha huşuyla kılıyorum, demiştim.

  Namazı bitirince unutmayayım diye, hemen android telefonuma not alıyorum. Evet ben bunları acizane ilham olarak adlandırıyorum. Bana bu yazıları nasip eden Allah’a sonsuz hamdolsun.

  Şimdi bu notlardan kısa kısa bahsedeceğim
  ...
  Kategori
  Kategorisiz
 2. Namaz usanç veriyor’a cevap

  by , 25-02-2014 at 17:44:05
  NAMAZ usanç veriyor’a cevap

  Bir zaman Bediüzzaman Said Nursi'ye bir adam şunu soruyor:

  "Namaz iyidir. Fakat hergün hergün beşer defa kılmak çoktur. Bitmediğinden usanç veriyor."

  ***

  “Bir zaman sinnen, cismen, rütbeten büyük bir adam bana dedi: "Namaz iyidir. Fakat hergün hergün beşer defa kılmak çoktur. Bitmediğinden usanç veriyor."

  O zâtın o sözünden hayli zaman geçtikten sonra, nefsimi
  ...

  Updated 27-02-2014 at 11:19:14 by celal1973

  Kategori
  Kategorisiz
 3. Kaybolan Hastalıklar

  by , 24-02-2014 at 23:06:04
  İlk kez gittiğiniz yabancı bir ülkede, bir şehri düşünün, büyük ve kalabalık bir şehir. Orada bir adrese gitmeniz gerekli. Farz edinki orada bir yakınınızın size ihtiyacı var. Ve dilinizi bilen yok adres soramıyorsunuz, kimse size tarif edemiyor. Ne acı bir durum değilmi? Bence de çok acı ve çaresiz bir durum. Bu benzetmeyi yapma sebebim şu, yıllar öncesi var olan ve sonrasında aşıyla tarih olan hastalıklara yakalananlar. Hastalıkların kaybolması yüz güldürücü. ...
  Kategori
  Kategorisiz
 4. ‘İki aralık’ ile imtihanımız

  by , 23-02-2014 at 10:53:03
  ‘İki aralık’ ile imtihanımız

  Allah, 2003 ramazanında Kuran meali okumam ve uygulamaya başlamamla birlikte kalbimde iman nurunu yaktı. Hidayetimle de birçok kaynaktan dinimizin inceliklerini öğrendim.

  Bediüzzaman’ın Risale-i Nur kitaplarını, M. Fethullah Gülen’in, Mahmud Esad Coşan’ın, Cübbeli Ahmet hoca’nın, H. Nur Artıran hocanın, ve daha birçok hocanın sohbetlerini dinledim.

  Yani bal arısı gibi her çiçekten öz
  ...
  Kategori
  Kategorisiz
 5. dünyanın merkezi

  by , 22-02-2014 at 23:30:57
  Uzun zaman geçti hislerimi yazıp yazdıktan sonra okuyan bir başkası gibi tekrar tekrar düşünmeyeli. Sadece gözlemledim, sadece izledim. İnsanları, davranışları, yaşantıları, hayatı kısaca.
  Tekrar anladım ki insanlar var olduğu sürece dünyanın merkezinde her biri. Her biri tek, her biri en önemli. Peki ya ben…? Ben neresindeyim dünyanın? Herkes öyle yerleşmiş ki dünyanın merkeze ben orada yer bulamadım. Bana da kalan kıyıda köşede bir yer.
  ...
  Kategori
  Kategorisiz

Giriş

Giriş