unuttum.29

  1. Mutluluğun formülü çocuk gibi olmak midir?

    by , 29-12-2016 at 17:05:07
    Bu zamana, bu mekana bir vücuda hapistir insan.
    Ömrü sınırlıdır.

    Soğukta üşür. Vakit geçtikçe; acıkır, uyumak ister, susar bazı hastalanır.

    Üşümemek için giyinmeyi; yemek için gıdayı; uyumak için barınmayı/yatağı; içebilmek için temiz suyu; hastalıkları için ilaçları bulmuştur. Ve diğer zorunlu ihtiyaçlarını karşılamayı da Atalarından öğrenmek zorundadır.(bunları bilerek doğmaz kimse.)

    Tüm bu Kültürü/Bilgiyi ...
    Kategori
    Bloglar , ‎ Yaşam İnsanlar
  2. Az anlayan; çok inanan

    by , 07-10-2016 at 22:55:36
    Yüzlerce, binlerce yıldır yeryüzünde besin zincirinin en tepesinde yer alan; bu süreçte geliştirdiği Bilim ve Tekniklerle, Kültürle diğer hiçbir canlının yapamayacağı Keşifler, Mimari Eserler vücuda getirmiş olan İnsanoğlu bunu nasıl başarmıştır hiç düşündünüz mü?
    Yeryüzündeki diğer canlılarla aynı Fizik Kurallarına tabi olmasının yanında; Kuşlar gibi uçamayan, Balıklar gibi yüzemeyen hatta çoğu Sıcakkanlı hayvandaki Post’u da olmadığı ...
    Kategori
    Kategorisiz
  3. Zenginlik

    by , 13-05-2016 at 20:13:27
    Bizim yerimize 90 dakika, bir topun peşinden koşturan adamları tutuyoruz; sporu bizim yerimize yapıp, kupayı adımıza almalarına seviniyoruz.
    Kişisel görüşlerimize en yakın partiyi tutuyoruz; oy veriyoruz. Şanslıysak iktidara getirip, diğerlerini ve kendimizi yönettiriyoruz; aksi durumda eleştiriyor; sayıp sövüyoruz.
    Kimimiz magazinde dedikodu takip ediyor, kimimiz evlendirme programında insanların ne kadar ileri gidebileceğine tanıklık ediyor.
    Daha ...
    Kategori
    Bloglar , ‎ Yaşam İnsanlar
  4. Darbenin şiddeti

    by , 04-05-2016 at 20:47:17
    Birinden, daha evvel hesapladığınız bir darbe alacaksanız tedirgin olmak doğaldır. Ama darbeyi aldıktan sonra hesabınızdan daha kuvvetli olması, öncesinde duyduğunuz tedirginliği anımsayınca size tebessüm ettirir. Ölmeyi bayılmak gibi sanan bazı ölülerin yüzündeki tebessüm de bundandır belki; kim bilir?
    (Mayıs 2016, Aksaray)
    Kategori
    Bloglar , ‎ Yaşam İnsanlar
  5. Nasihatler

    by , 07-04-2016 at 18:24:17
    Tolstoy İtiraflarım’da eski bir Şark Hikayesinden söz eder. Çölde yolunu kaybetmiş bir seyyahla insanın faniliğinden dem vurur.(biraz da onun hikayesinden ilhamla) İnsan için, İnsanın yalancı dünyadaki hali için şöyle bir tespit de biz yapsak, okuyanlar ne düşünür acep?
    Yanan bir ormanın ortasında kalmış bir insanı hayalimizde canlandırıp; ona nasihatlerimizi, kulağına fısıldasak, şunlar uygun olur muydu?
    1 – KAÇ:
    Ormanın ortasındasın;
    ...
    Kategori
    Yaşam İnsanlar
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... Sonuncu

Giriş

Giriş