Engelliler.gen.tr Platformu Sitesine Hoşgeldiniz.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vergi indirimi için ankara'ya giden raporun sonucu ne zaman gelir?

Üye

Vergi indirimi için ankara'ya giden raporun sonucu ne zaman gelir?

Sponsor Bağlantılar

sağlık raporunu ankaraya 17.10.2011 gönderdim..ne zaman gelir.ve nasıl oluyor bilgi almak istiyorum hiç bilgim yok desem yeridir..yardımcı olursanız sevinirim..

Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Blog Entries
    15

Sağlık raporunu niçin almıştınız, Ankara'ya gönderme sebebi nedir? Soruyu daha detaylı anlatmalısın sevgili hemşehrim. Bu şekilde inan bir şey anlaşılmıyor.

Üye

şimdi 1,820 gün sigortalı olarak çalıştı babam ama gözlerinde engel var ufaklıktan beri ve askerliğinide yapmadı..erken emekli olmak için başvvurduk sigorta hastanesine orası da bizi vergi dairesine yönlendirdi ve vergi dairesi bizden hastane sağlık raporu almamızı istedi bizde bu işlemleri yerine getirdik..şimdi sağıl raporu 17.10.2011 tarihinde vergi dairesi tarafından ankaraya gönderildi ve raporu beklemekteyiz benim düşüncem gözlerde %40 tan fazla bi kayıp var..şimdi ankaranın rapora yanıt vermesini bekliyoruz..

Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Blog Entries
    15

Şimdi anladım. Aslında şimdiye kadar gelmesi lazımdı sonucun. Fazla uzun süreceğini sanmıyorum. En geç 1 ay içinde gelmesi lazım.
    Ek olarak şu numaraları arayıp sorabilirsiniz: Ankara Maliye sakatlık indirimi takip: 0312 415 32 06 & 0312 415 27 05

Üye

vergi dairesine gidip sordum bunu ve sonucun nereye geleceğine dair bilgi aldım onlarda bana en son sigortalı olduğu işyerine gelir dediler sizin bi bilginiz varmı rapor sonucu gelirse ve bu sonucu bizim nasıl öğreneceğimize dair bilgilendirilmek istiyorum hiç bi bilgim yok..bide babamın bi sorusu köyde küçüklükten geçirdiği bi kaza olduğundan bu zamana kadar hastaneye gidip bi rapor falan almadı şimdi gözlerin gücü kayboluyor yani çalışmaya elverişli değil toplam sigorta günüde 1820 ve 1958 doğumlu..rapor sonucu olumsuz olurmu ki..

Üye

tamam abi ben bu numaraları yarın aradığımda nasıl konuşayım peki siz beni anladınız dimi..benim değil babamın sıkıntısı oda beni sıkıyor bu konuda..biraz yardımcı olun bana..

Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Blog Entries
    15

Anladım anladım. Yalnız baban SSK mensubu ise, 3600 prim gün sayısını tamamlamadan emekli olamaz. Babanın ilk sigortalılık tarihi ay/gün/yıl olarak nedir?

Üye

11/01/1972 yılından itibaren sigorta başlangıcı var..bizim de beklentimiz 3600gün olmadan emekli olamıyomu şimdi..

Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Blog Entries
    15

Eğer vergi indirimi başvurunuzdaki rapor oranı %40-59 arası gelirse 15 yıl hizmet süresi ve 3600 gün prim sayısıyla emekli olur. Hizmet yılını doldurmuşsunuz primleriniz eksik. Eksik primleri "askerlik borçlanması" yaparak kapatabilirsiniz. Tam hesaplamadım eğer askerlik borçlanmasıda yetmezse dışardan yatırarak 3600 günü tamamlayacaksınız. Tabi bunları babanızın SSK mensubu olduğunu varsayarak söylüyorum. Eğer bağ-kur mensubuysa süreler değişir.

Üye

Sponsor Bağlantılar

şimdi babam gözlerinden raporlu olduğu için askerlik yapmadı askerlik borçlanması yok diyor..şimdi bizim 3600 günü tamamlamadan ki benim kanaatim babamın raporu %40 ın üstünde ve vergi indirimi almaya hakkı olmuyomu..ssk ya başvurduğumuzda onlar bizi vergi indrimi için vergi dairesine gönderdiler vergi dairesi de prime falan bakmaksızın rapora gönderdi yani kendilerinin belirlediği bi hastaneye yönlendirdiler..raporu hastane vergi dairesine göndermiş ve vergi daireside bunu 17.10.2011 tarihinde ankara ya gönderdi bizde bunu bekliyoruz şimdi çok geçikti..şimdi benim yapmam gerenler ne abi ankara maliyeyi arıyım sorayım onlardan rapora dair bilgi alabilirim dimi..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)