Engelliler.gen.tr Platformu Sitesine Hoşgeldiniz.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree11Likes

Konu: Balthazard formülü ile online özür oranı hesaplama sitesi

Üye

Balthazard formülü ile online özür oranı hesaplama sitesi

Sponsor Bağlantılar

Bilindiği üzere balthazard formülü özürlü sağlık kurulu raporların tüm vücut fonksiyon kaybını hesaplamak için kullanılır .
    Aşşağıdaki linkler hesaplama şeklini ve otomatik hesaplama yapamayı sağlayan sayfaları içerir.

Balthazard formülü ile online özür oranı hesaplamak için tıklayın

Balthazard formülü ile özür oranının nasıl hesaplandığını öğrenmek için tıklayın

Üye

denedim 0,45 farkla doğru çıkıyor

Üye

Alıntı denizin kızı Nickli Üye
    den Alıntı Mesajı göster
    denedim 0,45 farkla doğru çıkıyor
    Hesapladığınız rakamları yazarmısınız. 0.45 farkı nasıl buldunuz.

Üye

%45,%10,%10 sizin formül 55,45 veriyor buna göre rapor oranı %55 olmalıydı ama bana verilen oran %56 aslında çok büyük fark yok yakın sayılar veriyor

Üye

den Alıntı Mesajı göster
    %45,%10,%10 sizin formül 55,45 veriyor buna göre rapor oranı %55 olmalıydı ama bana verilen oran %56 aslında çok büyük fark yok yakın sayılar veriyor
    Matematiksel işlem geregi virgülden sonrası kısım 5 ve üzeri ise bir üst rakama yuvarlanır. Yani 45,10,10 un balthazarı virgülden sonra 5 üzeri olmadığı için oran 55'e yuvarlanır. 55,5 olsaydı toplam oran 56 olurdu.
    Yani site oranı tam hesaplıyor.
    balthazard formülü ile online hesaplama
    Gazoz Agacı likes this.

Üye

bende onu diyorum işte bana hastaneden verilen oran %56 ama sizin formülle %55 çıkıyor çok büyük fark yok yani
    Gazoz Agacı likes this.

Üye

Balthazard formülü online hesaplama

den Alıntı Mesajı göster
    bende onu diyorum işte bana hastaneden verilen oran %56 ama sizin formülle %55 çıkıyor çok büyük fark yok yani
    100-45=55
    55*10=550
    550/100=5,5
    45+5.5=50,5
    100-50,5=49,5
    49,5*10=495
    495/100=4,95
    50,5+4,95=55,45
    Sonuç:55 Hastane rapor oranını farklı hesaplamış.
    Büyük ihtimalle sadece sonuçta değilde her işlem basamağında yuvarlama yapmışlar.
    Proğram yazılımı ile alakalı bir durum.
    Yani Üçüncü sıradaki işlem yuvarlanınca toplam oran 56 olur.
    Bu tartışma konusudur. Ben sağlık kurulunda baktım 55 sonucu veriyor.
    1 puan önemli gözükmesede 89 , 90 olunca ötv falan söz konusu olur.
    Hoş ben herzaman raporludan yanayım fakat maliye , müfettiş v.s durumu işte.

Bilindiği üzere balthazard formülü özürlü sağlık kurulu raporların tüm vücut fonksiyon kaybını hesaplamak için kullanılır .
    Aşşağıdaki linkler hesaplama şeklini ve otomatik hesaplama yapamayı sağlayan sayfaları içerir.

Balthazard formülü ile online özür oranı hesaplamak için tıklayın/

Balthazard formülü ile özür oranının nasıl hesaplandığını öğrenmek için tıklayın

Kategori Yöneticisi

Blog Entries
    382

Arkadaşlar Merhaba,

% 55 yada % 56 arasındaki sadece % 1 lik bir sapma neyi ne kadar değiştirebilir ki ? Öyle durumlarda öyle çok şeyi değiştirebilir ki... Bu konuda yetkililer oldukça rahat davranabilirler. Fakat engeliler için bu % 1 lik fark ne kadar önemli işte bunu kimse bilemez bizler kadar. Bazen % 1 lik bir puan malulen emekliliği bile etkileyebiliyor ama şu an için bunu bir dava konusu olarak dikkate alacaklarını sanmıyorum. % 39 sağlık kurulu raporu alan arkadaşlarım adına bu hesaplamanın ne kadar doğru ve dikkatli yapılması gerektiğini ne yazık ki sadece bizler biliyoruz. hastaneler zaten engelli raporu vermemek ya da mümkün olduğunca zorlaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu formülün nasıl uygulandığını bilmek eminim bu siteyi ziyaret eden ve rapor çıkarmak üzere olan arkadaşların çok işine yarayacaktır.

Cumali32 emeğin ve paylaşımın için çok teşekkürler.

Sağlıcakla kalın, dostlukla kalın,
    denizin kızı likes this.

Üye

yanlış anlattıysam özür dilerim gerçekten,önemli değil demek istemedim arada çok fark yok derken tamamen formül ve oran yorumu yapmak istedim elbette %1 in bile hayati önem taşıdığı durumlar olabilir dilerim herkes hakettiği raporu alır
    Gazoz Agacı likes this.

Üye

Sponsor Bağlantılar

özür raporumu özürlüler sağlik kuruluna teslim ettim ama bana kaç puan çikar acaba cevap istiyorum. Sevkedilen bölümler ve teşhis ve oranlari da ayrica belirtiyorum. Tibbi terimler i okuyabildiğim gibi yaziyorum..

---- endokrin : Opere troid papille korsinom postop hipertroidi %20+%10
    ---- tibbi onkoloji : T2n0m0 meme ca ( ivvazir ductal arsinom) opere papiller troid ca % 20 + % 20 = % 40
    ---- meme cerrahisi : 07.06.2011 tarihinde slnb + segmental mastektomi sağ meme müsinöz korsinom t2nomo tanisiyla takipli sağ kolda grade 2 lenfödem mevcut. Lenf ödem nedeniyle puaninin % 30 artirilmasi talebiyle
    ---- fizik tedavi ve psikiyatri 0 puan

bu bilgilere göre balhatzar formülü uygulandiğinda özür puanim kaç olur bilgi verireniz sevinirim ..tşk

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)