Engelliler.gen.tr Platformu Sitesine Hoşgeldiniz.
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Engelli insanların sorunu, %40 altı rapor oranları.!

Üye

Engelli insanların sorunu, %40 altı rapor oranları.!

Sponsor Bağlantılar

selam arkadaşlar ne kadar acı dimi ama yüzde 40 barajı önümüze dayatılar ama işde vermiyorlar benim raporum yüzde 37 yani iş yok sana ne yaparsan yap bizim sorunumuz değil diyorlar benim 2 tane çocugum var tamam şuan çalışıyorum ama yarın ne olacaz belli degil benim gibi raporu yüzde 40 altında kalan arkadaşlar acaba iş bulup çalışamıyorsa nasıl geçinecekler ben aslında şunu diyorum arkadaşlar barajın altında kalan arkadaşlara da iş bulmak zorunda olması lazım işkur öyle bir çalışma yapılıp en azından dayanacak bir kapısı olması lazım yoksa sonu ne olur bilmem Allah herkesin yardımcısı olsunn.

Fırtına
    Guest

merhaba gece prensi,

acı tabi ki.. hemde çok acı..........bu konu da kızım adına bende muzdaribim.. ve bu konu gündeme geldiğinde yazdıklarımı tekrar tekrar yazıyorum.. % 40 engelli raporu ve balthazard formülü, engelli insanlar için en büyük sorunlardan bir tanesi.!!!

benim kızım 20 yaşında.. engeli; kalça çıkığı ve femur kısalığı.. bacakta; göz-ardı edilemeyecek bir kısalık mevcut.. engelli bir birey.. engeli ile ilgili zorluklar yaşıyor.. ama devlet bu bireye ''sen engellisin..'' demiyor.. engelli haklarından mahrum bırakıyor.. devlet engelli vatandaşının elinden tutmuyor.. bu gününde rahat ettirmiyor.. geleceğini düşünmüyor.. vs vs.. sonuçta; engelli birey araf'ta kalıyor.!!!

normal bir işe girmek istese, fizik-i görünümünden dolayı sorun yaşıyor.. devletin engelli olarak görmediği bireyi, engelsiz insanlar engelli olarak görüyor.!!! iş yaşamı dahil hayatının her alanında önüne set çekiliyor.. engelli kadrosundan işe girmek istese; (..ki, engeli ne olursa olsun, ''engelli raporu..'' her engelli bireyin hakkı..dır) engelli raporu yok.!!! engelli olupta, engelli raporu olmayan binlerce engelli insan var.!!!

bu insanlar ne olacak.?! bu gününü nasıl yaşayacak.?! geleceği ne olacak.?! gerçekten üzerinde düşünülmesi ve derhal çare bulunulması gereken bir sorun.!!!

Üye

ben bunla ilğili bimere özürlüler başkanlıgına engeli miletvekilerine yazı gönderdim onunla ilğili çalışma yapılıyor diyorlar başka bir şey demiyorum geçekten yüzde 40 ın üstünde kalanlar haklarını öyle böyle alıyorlar asıl magdur olanlar yüzde 40 ın altında kalanlar egerki bu engel fiziki olaraktansada iş bulmak daha zorlaşıyorr ama tok açın halinden anlarmı anlamaz zaten sorunda burda yaaa ablacımmm geçmiş olsun Allah kardeşimizin yardımcısı olsunnn.

Fırtına
    Guest

ben bununla ilgili bimere, özürlüler başkanlığına, engelli milletvekillerine yazı gönderdim.. ''onunla ilgili çalışma yapılıyor..'' diyorlar.. inşaallah.. bu konu/sorun gerçekten çok önemli............engelli hakları % lerle ilişkilendirilmemeli.. bu hak; her engelli insana tanınmalı/verilmeli.!!! örneğin; bir bacağı 3 cm kısa olan bir insan bile sonuçta engelli değil mi.?!! engelli.!!! eee, o zaman.?!! bu insan niçin engelli haklarından yararlanmasın, mahrum/mağdur bırakılsın.?!! adaletsizlik.!!! en kısa zamanda bu adaletsizliğe bir son verilmeli.!!!

Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.. hepimize şifa/afiyet versin (amin..)

Üye
    Sponsor Bağlantılar

kardeş bimere yazı gönderdim demişsin ama bak sen bu yazıyı 2011 göndermişsin şimdi 2013 üstünden 2 sene geçmiş hala bişey yok ben bununla alakalı bir kanun çıkaracaklarını zannetmiyorum,çünkü bende bimere bu konuyla alakalı 2-3 defa yazı yolladım telefonla arıyorlar diyorlarki il sağlığa gidin rapora itiraz edin diyorlar yaptıkları bu kadar sonradan sen ölmüşün kalmışın umurlarında değil,bende itaraz ettim rapora başka hastaneden heyete girdim yine alamadım%35 verdiler,doktorlara anlatıyorum derdimi beni diyorum bu şekilde özel sektör firmaları işe almıyor diyorum sorun yaşıyorum diyorum yinede %35 verdiler bana,kardeş bu doktorlardada insanlık denilen bir şey kalmamış doktorlar dış görünüşe göre rapor veriyorlar eli ayağı sağlam olan herkezi sakat değil olarak görüyorlar,yani sen dışarda bu engeller yüzünden işe girememişin veya açlıktan ölmüşün umurlarında değil,zaten bu ülkede en büyük ayrımcılık bu %40 altı engellilerin dışlanması ve kendi kaderlerine bırakılması,inanki bu konuyla alakalı bimere bir sürü şikayet gidiyor ama onlar bununla alakalı bir kanun çıkaracaklarına masus hiç bir şey yapmayarak bu konuyu örtbas ediyorlar bakalım öbür tarafta bunun cezasını nasıl çekecekler!!!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)