Engelliler.gen.tr Platformu Sitesine Hoşgeldiniz.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree2Likes

Konu: 2022 maaşı ilk aylık ödeme nereden alınır?

Üye
    Sponsor Bağlantılar

Mehmet Bey yani 2022 maaşı için başvuruda bulunmayacağım emekli sandığına raporla birlikte gidip kardeşimin maaşını özürlü olduğu için yükseltin diyeceğim,
    yani babamdan aldığı yetim maaşını artırma imkanım var doğrmu mu anlıyorum?

Editör

Evet babamdan kardeşim 225 lira maaş alıyor aylık diyeceksiniz ancak engelli 3 aylık maaş alsa 335 lira ediyor o yüzden babamın yetim maaşını kesmeden aradaki farkı almak istiyoruz diyeceksiniz lütfen dikkat edin kurum 2022 maşaını bağlayıp yetim maaşını kesmesin aradaki farkı ödesinler her böyle yapılabiliyor.

Üye

Anladım Mehmet Bey, kardeşim emekli sandığından emekli babam üzerinden 3 aylık maaş alıyor, fakat özrülü ve özür oranı %94, buna istinaden ek fark veriyormuşsunuz, engelli maaşı bağlamadan eski sitemi ek fark vererek uygulamaya devam edin diyeceğim, ankarada kar sebebiyle ulaşım çok kötü durumda birkaç güne kadar gidip sonucu sizlerle paylaşacağım yardımlarınız için sonsuz teşekkür ederiim.

Üye

Sevgili arkadaşlar merhaba,

Bugün sgk 4c rehberlik hizmetlerine gittim kardeşimin yetim maaşı aldığını ancak özürlü olduğunu emekli maaşının 2022 ye göre yükseltilmesini istediğimizi sordum memur anlamadı, müdüre gönderdi müdürde anlamadı özürlü maaşı içinse primsiz daire başkanlığına gidin dedi, bakın hata olmasın özürlü maaşı almak için değil sadece yetim aylığının özürlü maaşı seviyesine yükseltilmesini istiyoruz dedim. o zaman birde aylık bağlama bölümüne gidin dedi, aylık bağlamaya gittim oradaki bayan memur anladı dilekçe ve sağlık raporunu evraktan geçirin, sağlık kurulunda incelenip 2 aya kadar bilgi yazınız gelir dedi. Dilekçemi şu şekilde yazdım,

TC. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
    KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİK İŞLEMLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI'NA

Emekli sandığından .....sicil numarasından yetim aylığı almaktayım. Aylık maaşımın kurum değişikliği yapılmadan 2022 sayılı özürlü maaşı seviyesine yükseltilmesini,yine eskisi gibi emekli sandığından yetim aylığı alarak özür durumuma göre maaşımın yükseltilmesini arz ederim.
    Not: Ayrıca özürlü maaşı almamaktayım,sadece yetim aylığımın özür oranına göre yükseltmenizi arz ederim..
    Ek: Nüfus cüzdanı fotokopisi
    Sağlık kurulu raporu

----Ankara gibi büyük bir ilde memurun pek anlamaması kafamı karıştırdı,
    Emekli sandığı yetim aylığı alan kişinin maaşının 2022 ye göre yükseltilmesi talebimiz için, kurum bu kez maaşımızı kesip özürlü maaşına çevirir mi dilekçemde kurum değişikliği yapılmasın diye özellikle arz ettim ve bir sorumda sağlık hakkımızda değişiklik felan yaparlar mı?

Üye
    Sponsor Bağlantılar

Merhmet Bey merhaba, sizin bilgilendirmeniz sayesinde kardeşimin maaşını aylık 80 TL daha yükselttiler.Babamdan aldığı yetim maaşını özürlü oranına yükselttirdik. Bizim bu hakkımızdan haberimiz yoktu babam vefat edeli 28 yıl oldu. Halen haberimiz yoktu, iyiki bu siteye üye oldum.

Emek veren tüm yönetici ve forumdaşlara sonsuz sevgi ve minnetlerimi sunarım. Sağlık ve mutluluklarla kalın.
    Mehmet Yalçın likes this.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler