Bu konudan haberdar edilenler

Like Tree12Likes

Konu: 2022 Maaşı Uygulama Kılavuzu Yayınlandı

Üye
    majirel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı septik Nickli Üye
    den Alıntı Mesajı göster
    majirel

Bakınız, %60 rapor ile alınan aylık 2022 aylığı ve 3 ayda bir 850 tl civarındadır, aylık olarak düşünüldüğünde ele geçen miktar 283 tl dir,

Fakat kaynınız babasından dolayı yetim maaşı alırsa aylık olarak 450--500 tl eline geçer ve sgk lı sayılır, ve yetim maaşı 2022 aylığına göre çok daha güvenilir bir maaştır.

Ayrıca bakım maaşı almak için raporunda ağır engelli ibaresi bulunması şarttır ( engelinden dolayı yaşamsal bir takım ihtiyaçlarını gideremiyor olması gerekir örneğin banyosunu yapamıyor yemeğini yiyemiyor gibi dolayısıyla bir bakıcı ya ihtiyaç duyması gerekir )

Benim düşünceme göre yetim maaşı alabiliyorsa hiç zaman kaybetmesin hemen müracaat edip bağlatsın.
    bakım maası için raporunda sureklı ıbaresı var bakım maasını baglatabılmek ıcın evdekı gelır ne olması gerek asgarı gecım lımıtı

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    15
    Bahsedilme
    15 Gönderi
    Etiketleme
    4 Konu

Evde bakım maaşı güncel kişi başı gelir için tıklayınız:> 2015 Yılı Evde Bakım Maaşı Miktarı ve Kişi Başı Gelir Belli Oldu

Üye
    SMS Activated

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Öncelikle bu kadar mükemmel ve yararlı bir site yaptığınız için tüm yöneticilere teşekkür ederim.

Benim bir sorum olacak yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Benim 1980 doğumlu bir kayınbiraderim (eşimin erkek kardeşi) var. Kendisi % 83 oranında zihinsel özürü mevcut.
    Eşimin babası ve annesi hala hayatta, ancak ayrılar.
    Kayınbiraderim babasıyla birlikte kalmaktadır.
    Eşimin babası Emekli sandığından emekli 1300 civarında emekli aylığı almaktadır.
    Yanılmıyorsam 2-3 yıl önce kayınbiraderim özürlü maaşı alıyordu, ancak şu anda özürlü maaşı kendisine bağlanmıyor.
    Acaba neden olabilir,

Bilgilerde eksiklik varsa lütfen sorun cevaplayayım.
    Dipnot: Umarım sitenin doğru yerine yazmışımdır.

Saygılarımla

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    3
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    1 Konu

Engelli 2022 aylıkları yönetmeliği değiştirildi, önceden engelli kişinin kendi gelir ve mal varlıklarına bakılarak bağlanan bir maaştı yönetmelik deiştirildikten sora engelli kişinin hiç bir geliri olmasa dahi yaşadığı adresteki kişilerin gelir ve mal varlıklarının getirileri getirisi olmayan malların ise rayiç değerlerinin bir bölümü o haneye gelir olarak eklenmeye başlanıldı ve tüm bu gelirlerin aynı hanede yaşayan kişi sayısına bölünerek kişi başna düşen miktar 286 tl muhtaçlık muhtaçlık sınırı üzerindeyse malesef 2022 aylığı bağlanmıyor.
    Gazoz Agacı likes this.

Üye
    SMS Activated

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

İlginize teşekkürler...

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Arkadaslar bugün 2022 maaşı için incelemeye geldiler eve gelen memura sordum benim maasi da bir sıkıntı olurmu yeni kanuna göre dedim çünkü kızım ve ben yaşıyoruz evde ve tek gelirim bakım maaşı yeni kanunda kira giderim düşüp öyle hesaplama yapılacak mis yani memurun söylediğine göre benimkin de bir sıkıntı yok mus

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    15
    Bahsedilme
    15 Gönderi
    Etiketleme
    4 Konu

Kira gideri düşelerek mi kişi başı gelir hesaplanacakmış? Tam olarak bu cümleyi söylediklerine eminmisiniz?

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Evet halil bey kira gideri eve giren gelirden düşülecek evde kişi sayısına bölünecek benim hesaplanmasında yaptı sadece evde bakim maaşı alıyorum 450 tl lirayı düştü iki ye böldü hiç bir sıkıntı yok dedi hepimizin hakkımızda hayırlısı olsun
    septik likes this.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

evde bakım maaşında hane geliri hesabı dikkate alınacak artık yani kriterler 2022 de olduğu gibi...bunun bir sakıncasını şurada yaşadık.daha önceden evdeki evli kardeş ve eşinin geliri hesaba katılmazken artık katılıyor...eğer kira da gelirden düşülüyorsa yıllar önce söyledikleri gerçekleşiyor demektir. 2022 ile uyumlu olacak yani..
    bunun avantaj ve dezavantajları var... evli kardeşlerin geliri dezavantaj iken,kira gelirinin düşürülmesi çok çok iyi bir gelişme.şu da var: sahip olunan araba, arsa gibi malların raiç bedellerinin aylık gelire dahil edilmesi.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

evde bakım maaşı alıyorum 2 kişiyiz yetim maaşı alıyorum ve annem de emekli yani toplam 970 tl artı evde bakım maaşım var bir sorun olurmu

arkadaşlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)