Bu konudan haberdar edilenler

Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan Birinci ... 234
Like Tree12Likes

Konu: 2022 Maaşı Uygulama Kılavuzu Yayınlandı

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    3
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    1 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Sudem hanım,

2022 Aylığı muhtaçlık sınırında tüm gelirler hesaba dahil edilirken sadece kira bedeli gider olarak kabul ediliyor sizin muhtaçlık hesabınız doğru hesap edilmiş.

Muhtaçlık hesaplaması
    16.Madde

ç) (Değişik:RG-25/3/2014-28952)(3) Hanenin harcama durumu; emsal kira bedeli hariç gıda, giyim, ısınma, eğitim, sağlık, ulaşım, eğlence ve benzerlerine yapılan yıllık ödemelerin aylık ortalaması dâhil edilerek yapılan hesaplama ile belirlenir.

d) (Değişik:RG-25/3/2014-28952)(3) Harcamalar, hanenin gelir seviyesinin bir göstergesi olarak dikkate alınır. Emsal kira bedeli dışındaki harcamalar birinci fıkranın (a) bendine göre hesaplanacak gelir tutarından hiçbir şekilde çıkarılamaz.

Gizemliyol

Anneniz ve sizin toplam geliriniz 970 tl + 793 tl evde bakım maaşı = 1763 tl toplam geliriniz var, hanede 2 kişi iseniz kişi başı geliriniz 881.5 tl ederki 2022 aylığında muhtaçlık sınırı temmuz ayından itibaren 303 tl dir, malesef 2022 aylığınızı ilk sosyal incelmelerde keserler.

sudem34 and Murat.Y like this.

Üye

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

zaten yasalklıktan çıkardılar 2022 maaşını baktım e devlettte sosyal yardım olarak geçiyor orada...

Üye
    SMS Activated

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Merhaba adım metin kaçmaz erzurum dan yazıyam %50 zihinsel engelliyim raporumda vardır ve 2013 de babamı kaybetdim ve yetim ve öksüz kaldım mekanını allahım cennet eylesin amin ve annem parkirson hastasıdır eli ayakği titriyor fizik tedaviye gidiyor allah şifasını versin amin açık lisesi düz sınavlarına giriyem öyle bana bir yardımcı olun ben yeni raporumu yeniledim %50 yazıyor raporumda ve zihinsel engelli ve 2016 Yılı 2022 Engelli Maaşı Kişi Başı Gelir Belli Oldu diyorsunuz da ya benim özürlü maaşimi kesdiler ve raporumu yeni ledim tekrar baş vurdum engelli maaşima ve derdilerki gelir giderden dolayı maaşin kesildi ama benim babam öldükden sonra sgk dan annem babamın maaşini alıyor ve bacımda babamdan yetim maaşi alıyor sgk dan ve bana babamdan birşey kalmadı sgk bana hiç birşey vermiyor öncedende vermidi zaten önceden engelli maaşimi annem alıyor du şimdide alıyordu karar vasi annemin üzerine de gelir giderden dolayı özürlü maaşimi kesdiler derdiler bir evde ailede o evde 2 kişi alıyor maaş sgk dan annen ve bacın alı sen özürlü maaşini alamazsın derdiler kesdiler ya ben özürlü maaşimi yazıldım hayır derdiler alamazsınız arcep tekrar başvusam raporum yeniledim verirlermi özürlü maaşimi ve aralık ayında aldım ve ocak oldu vermediler özürlü maaşimi ve şubat ve martda alıcam değilmi verirlerse özürlü maaşimibir bana yardımcı olun bana özürlü maaşimi annem martda alabilirmi bilgi verin bana e postamdan mesaj gönderin veya buradan gönderin bekliyem benim yaşım büyük 1981 doğumluyam özürlü mamaşimi verirlermi

Üye
    SMS Activated

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

göz doktoru bana rapor da verdi yeni rapor özürlü maaşimi verirlermi sizce

Kategori Yöneticisi
    Blog Yazıları
    3
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    1 Konu

Diğer yerlerede aynı konuyu açmışsınız zaten problem engelli raporunuzda değil gelir krıterini aşmanızda yaşadığınız hanede kişi başı gelir 392 tl nin altında ise 2022 maaşınız bağlanır.

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

selamlar. engelli evde yalnız yaşıyor. hiçbir geliri ve malvarlığı yok.oturduğu evde başkasına ait. geçen hafta denetlemeye geldiler. sizce maaş bağlanırmı?

Kategori Yöneticisi
    Blog Yazıları
    3
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    1 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Diğer başlık altında cevap vermiştim, engellinin sgk ile bir bağlantısının olmaması yaşadığı hanede yalnız olması veya birileriyle yaşıyor olması farketmez gelir seviyesinin muhtaçlık sınırı altında olması veya hiç geliri olmaması halinde 2022 aylığı bağlanır.

Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan Birinci ... 234

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)