Engelliler.gen.tr Platformu Sitesine Hoşgeldiniz.
Sayfa 6 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu
Toplam 99 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree22Likes

Konu: 2022 Sayılı Kanuna Göre Aylık Bağlanma Yönetmeliğinde Değişiklik

Üye

Sponsor Bağlantılar

Alıntı son_dem Nickli Üye
    den Alıntı Mesajı göster
    ( 0000 - Müstehaktır, provizyon alabilir.) ben sorgulama yaptıgımda bu cevap görünüyor acaba bunun anlamı nedir???
    sağlık hizmetlerinden faydalanabilirsin demektir ayrıca 2022 maaşının da devam ettiğinin ibaresidir...

Üye

sayın mehmet yalçın ; kızım 16 yaşında %92 zihinsel engelli evde bakım maaşı alıyoruz ben babasıyım asgari ücretle çalışıyorum yani 770 tl ben eşim ve 5 çocuk toplam 7 kişiyiz kişi başına düşen miktar 111 tl bu durumda kızım için 2022 maaşına başvurabilirmiyim 1 yıl öönce sosyal yarımlaşmaya gittiğimde bana sgk lı çalışıyorsan kesinlikle olmaz dedi bende başvurmadım bugün itibari ile başvuru şansım varmı teşekkürler

Editör

Başvurun evde 5 kişi kaldığınızı gelirin evdeki kişi sayısına bölününce 119 lirayı geçmediğini belirtin alabileceğinizi düşünüyorum

Üye

etme bulma dünyası afacan sokak no 30 evde yokuz ;)

eee şimdi acaba 18 yaş üstü için hesaplama yapılırken giderler çıkartıldıktan sonramı kalan miktar 119 tl olacak yoksa giderler çıkartılmadan kalan rakam 119 tl mi olacak birde diyelim aylık için başvurduk kabul edilmedi acaba önceki gibi 6 ay geçtikten sonramı tekrar müracaat edilebilinecek ?

Üye

sayın mehmet yalçın sgk lıyım alabilirmiyim 5 çocuk eşim ve ben 7 kişiyiz bana sgk lı oluğunuz müdddetçe alamassınız diyorlar

Üye

son_dem Nickli Üye
    den Alıntı
    ( 0000 - Müstehaktır, provizyon alabilir.) ben sorgulama yaptıgımda bu cevap görünüyor acaba bunun anlamı nedir? ((((peki benim maşım kesilmişti tekrar aktif görünüyorsa mart ayındaki maşımı alamadım bu maaş ne olcak gittimi şimdi 6 ayım???

Üye

Merhaba arkadaşlar benim eşimi raporu hastaneden kaymakamlık sosyal hizmetlere gelmiş gittim gerekli evrakları doldurdum ve imzalayıp teslim ettim.Raporun birini onlar birini bana verdiler tamam git dediler.Ben bu sonucu nereden takip etmem gerek ? Eskide 2022 erak takibi deyip sgk sitesinden görebiliyorduk.Peki bu yeni başvuruları nasıl takip edebiliriz.Yardımınız içinşididen teşekkürler.

Editör

Belli sürelerde kuruma giderek ögrenmeniz en sağlıklısı birde evet 2022 evrak takip sisteminede bakın şuan orda durum nedir ne yazıyor?

Üye

Mehmet bey baktım Geçiçi durdurma yazıyor.

Üye

Sponsor Bağlantılar

sayın mehmet yalçın konu ile alakalı bimere yazdığım e-mail cevabı geldi şunu diyor;

BİMER’ e 21.03.2013 tarihinde gelen yazılı dilekçeniz Genel Müdürlüğümüzce değerlendirilmiştir.
    2022 Sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşları İle Özürlü ve Muhtaç Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkındaki Kanunun 1 inci maddesinde, 65 yaşını doldurmuş, kanunen bakmakla yükümlü kimsesi bulunmayan, sosyal güvenlik kurumlarından her ne ad altında olursa olsun bir gelir veya aylık hakkından yararlanmayan, nafaka bağlanmamış veya bağlanması mümkün olmayan, mahkeme kararıyla veya doğrudan bir mevzuat gereği bağlanmış herhangi devamlı bir gelire sahip bulunmayan ve 2022 sayılı Kanunun 1 inci maddesinde belirtilen gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutardan daha az geliri olan Türk vatandaşlarına aylık bağlanacağı öngörülmüştür.(01.01.2013 tarihi itibarı ile 119.62 TL)
    65 yaşından küçük özürlüler ile 18 yaş altı özürlülere ise, çalışma gücünü en az %40 oranında kaybettiğini özürlü raporu vermeye yetkili hastanelerden alacakları Sağlık Kurulu Raporu ile belgelemeleri ve yukarıdaki şartları taşımaları halinde anılan Kanun hükümlerine göre aylık bağlanmaktadır
    Yukarıdaki açıklanan şartları taşımanız halinde, 2022 Sayılı Kanuna göre aylık istemi için ikametgahınızın bağlı bulunduğu İl/İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat etmeniz halinde talebiniz değerlendirilecektir.
    Öte yandan, SYD Vakıfları, özel hukuk tüzel kişiliğe sahip kuruluşlar olup, bu vakıfların karar organı ise Mütevelli Heyetleridir.
    Bilgilerinize rica ederim.

benim aldığım asgari ücret sgk dan aldığım bir aylığı icra edermi aldığım asgari ücret evdeki kişi sayısına böldüğünüzde 770/7=110 tl dolayısı ile kişibaşı 119.62 yi bulmadığından asgari ücret her ne ad altında olursa olsun güvenlik kurumlarından aldığım aylık olmadığından alabileceğimi düşünüyorum.sizce

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)