Engelliler.gen.tr Platformu Sitesine Hoşgeldiniz.
Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree16Likes

Konu: Ziraat Bankası'ndaki Evde Bakım Aylığı Hesabından Hesap İşletim Ücreti Alınmaması

Üye
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı artemur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bızımde bu aykı maastan zıraat bankası tarafından 15 lıra ıslem parası kesılmıs bende zıraat bankası ınternet sıtesınden sıkayette bulundum sonucu merak edıyorum bellı oldugu takırde sızlerle paylasırım
    ücretin en kısa zamanda iade edilir arkadaşım.

Üye

arkadaşlar bende bankaya gittim işletim üçreti kesildigini söyledim . bize otomatik ödeme talimatı yapmanız lazım dediler . su veyahut elk aboneligi gibi .2012 yılının kesilen üçretlerini iade ettiler bilginize
    Gazoz Agacı likes this.

Üye

öncelikle merhaba arkadaşlar; sitede verdiğiniz dilekçeye örnek alarak bankanın sitesinden şikayette bulundum bana verilen cevap şu;

Sayın ............,

İlgi: 14.08.2012 ve 5555_BYS12031176 sayılı bildiriminiz.

İlgide belirtilen şikayetiniz ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sonucunda,

Hesap İşletim Ücreti (H.İ.Ü.) TL/YP vadesiz mevduat hesapları aracılığı ile sunulan fiyatlandırılmamış hizmetlerin bedeli ve operasyonel işlem maliyetlerinin karşılığı olarak tahsil edilen masraf tutarıdır. Bankacılık sektöründe uzun süredir uygulanmakta olan Hesap İşletim Ücreti Bankamızda da 31.03.2006 tarihinde hayata geçirilmiştir. Kapsam dışında bırakılan hesaplar (maaş ödemesi yapılan hesaplar, otomatik/düzenli ödeme talimatı verilmiş olup son bir yıl içerisinde talimata konu en az bir adet ödeme gerçekleşmiş olan hesaplar) ayrık olmak üzere üç ayda bir (Mart, Haziran, Eylül, Aralık ay sonlarında) tahsil edilen H.İ.Ü. 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 550.-TL den düşük olan TL hesaplardan üç ayda bir BSMV dahil 15.-TL, 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 300.-USD den düşük olan YP hesaplardan üç ayda bir BSMV dahil 7,5 USD olarak tahsil edilmektedir.

Bankacılık hizmetleri karşılığı tahsil edilen ücret/komisyonlar ile ilgili olarak müşterilerimize internet sitemiz (T.C. Ziraat Bankası A.Ş.), Şubelere asılan afişler ve ücret komisyon tabloları aracılığı ile bilgi verilmektedir. Tahsil edilen hesap işletim ücretlerinin iade edilmesi mümkün bulunmamaktadır.

Konuyu bilgilerinize sunar, esenlikler dileriz.

Saygılarımızla
    T.C. ZİRAAT BANKASI

Üye
    etme bulma dünyası afacan sokak no 30 evde yokuz ;)

arkadaşlar bu Ziraat bankası işgüzarlık yapmakta belli il il ilçe ilçe neyse artık değişiyo sanki ziraar bankası kuralları bir yerde alınmaz ken diğer yerde hesap ücreti alınmakta bence ziraat bankası ile bu konuda mahkeme yolu ile uğraşmaktan başka çare bırakmıyorlar bu nedemek kardeşim bir il veya ilçe şubelerinde hesap ücreti alımı iptal edilirken diğer bir il veye ilçede bu ücretin alınması gerektiğini söylüyorlar bune lahana bune turşu

Üye

İlgide belirtilen şikayetiniz ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sonucunda,

Hesap İşletim Ücreti (H.İ.Ü.) TL/YP vadesiz mevduat hesapları aracılığı ile sunulan fiyatlandırılmamış hizmetlerin bedeli ve operasyonel işlem maliyetlerinin karşılığı olarak tahsil edilen masraf tutarıdır. Bankacılık sektöründe uzun süredir uygulanmakta olan Hesap İşletim Ücreti Bankamızda da 31.03.2006 tarihinde hayata geçirilmiştir. Kapsam dışında bırakılan hesaplar (maaş ödemesi yapılan hesaplar, otomatik/düzenli ödeme talimatı verilmiş olup son bir yıl içerisinde talimata konu en az bir adet ödeme gerçekleşmiş olan hesaplar) ayrık olmak üzere üç ayda bir (Mart, Haziran, Eylül, Aralık ay sonlarında) tahsil edilen H.İ.Ü. 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 550.-TL den düşük olan TL hesaplardan üç ayda bir BSMV dahil 15.-TL, 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 300.-USD den düşük olan YP hesaplardan üç ayda bir BSMV dahil 7,5 USD olarak tahsil edilmektedir.

Bankacılık hizmetleri karşılığı tahsil edilen ücret/komisyonlar ile ilgili olarak müşterilerimize internet sitemiz (T.C. Ziraat Bankası A.Ş.), Şubelere asılan afişler ve ücret komisyon tabloları aracılığı ile bilgi verilmektedir. Tahsil edilen hesap işletim ücretlerinin iade edilmesi mümkün bulunmamaktadır
    BANADA BÖYLE BİR CEVAP GELDİ ŞİMDİ NE YAPMAMIZ GEREKECEK
    sehzade5986 likes this.

Üye

Alıntı artemur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bızımde bu aykı maastan zıraat bankası tarafından 15 lıra ıslem parası kesılmıs bende zıraat bankası ınternet sıtesınden sıkayette bulundum sonucu merak edıyorum bellı oldugu takırde sızlerle paylasırım
    maalesef banada aynı turden bır cevap verılmıs bu zıraat bankası kısılere goremı ıslem yapıyor acaba.. gonderılen cevap su sekılde..

lgi: 18.08.2012 ve 5555_BYS12032505 sayılı bildiriminiz.

Bankacılık hizmetleri karşılığı tahsil edilen ücret/komisyonlar ile ilgili olarak müşterilerimize internet sitemiz (T.C. Ziraat Bankası A.Ş.), Şubelere asılan afişler ve ücret komisyon tabloları aracılığı ile bilgi verilmektedir. Tahsil edilen hesap işletim ücretlerinin iade edilmesi mümkün bulunmamaktadır.

Konuyu bilgilerinize sunar, esenlikler dileriz.

Saygılarımızla
    T.C. ZİRAAT BANKASI
    sehzade5986 likes this.

Üye

bugün adana ziraat bankası yüregir şubesine gittim hesap kesim ücretinin bir yardım olarak yetırıldıgını belirttim bana müdürle görüş dediler müdürle görüştüm dilekçe yaz dedi yazdım verdim tamam bundan sonra kesilmiyeceni ama kesilen paranın geri iade olmayacanı dedi müdür bey

Üye
    MEMLEKETİM TRABZON YAŞADIĞIM YER KUŞADASI ANCAK BİZE HER YER TRABZON

yahu demekki her şube keyfi işlem yapıyor bugün gittim bu konuyu okuyunca normalde malum bakıcı müracat eder ancak anneminde noterden vekalet verdiği için ben hallettim burdaki ziraat bankasına tekerlekli sandalyeyle grilmiyor bekçiyi çağırdım evrakları verdim durumu anlattım geriye dönük 30 tl iade edilip hesaba yatırıldı ANCAK SÖYLENEN ŞU BİRDAHA KESİLMİYECEK DİYE BİRŞEYYOK bankanın otomatik programı merkezden olduğu için tekrar kesilirmiş memurun demesi eğer otomatik ödeme li fatura yatırılırsa 2 adet brdaha kesilmezmiş bendeki netice bu

Üye

benden bu ay da kesinti olmuş 14,60tl geçen ayda kesmişlerdi şube ile konuştum kesilecek dedi durumu anlattığım halde internetten şikayet dilekçesi yolladım kesinti olacak diye cevap yollandı ne bu ya zaten yardım parası alıyoruz onuda çok görüp kesinti üstüne kesinti yapıyorlar yazık....

Editör
    Blog Entries
    143
    Sponsor Bağlantılar

Otomatik ödeme talimatı verilmesine rağmen maaşta kesinti yapılıyorsa yinede arkasını bırakmayın bu para sosyal yardımdır ve her ay bunu kesmeye hakları yok bu durumu sosyal hizmetlere bildirin banka müdürüyle görüşün illa bir yol olacaktır. Aynı bankanın şubelerinde bile farklılık var bazısı kesiyor bazısı kesmiyor. Şayet bu bir kural olsa hepsi keser bankanın işgüzarlığından başka birşey değil.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)