Bu konudan haberdar edilenler

Like Tree23Likes

Konu: 2022 Maaşıyla İlgili Yapılmasını İstediğiniz Düzenlemeler Nedir?

Üye
    AZAD21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

aralık ayı 2022 maaşını alabilecekmiyiz sayın adminim?

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    3
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    1 Konu

Arkadaşlar bu başlık altında soru sormayalım, sorularınızı 2022 ve vakıf aylıkları başlığı altında yeni konu aç kısmından soralım ayrıca bir konuya açıklık getirmek isterken yeni fakat ayrı bir soru geldiğinde konu birbirine girebiliyor.

Bu başlık özde gayet anlamlı nedir dersek 2022 alanların, düştüğü veya düşebileceği sıkıntılar, maaş alma hakkı olduğu halde bir sebebten dolayı red cevabı alanların, isteklerini yazması amaçlıdır.

Örnek vermek gerekirse;

2022 Aylığı alıyordum veya alıyorum hangi mantıkla adres değişikliğinden dolayı maaşım riske giriyor veya kesiliyor dolayısı ile adres değişikliğinin gündeme gelmesi gereklidir gibi...
    Halil Yılmaz and svg.42 like this.

Üye
    SMS Activated

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Abi ben de 2022 üç aylık alıyorum %63raporum var bakım parası alamıyorum birde üç aylıkları ayda verilecekmiş böyle birşey varmı

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    15
    Bahsedilme
    21 Gönderi
    Etiketleme
    4 Konu

İlk mesaja yapılmasını istediğimiz değişikleri derleyerek ekledim. Yakın bi zamanda dernek yetkililerine talepler iletilerek, gereğinin yapılmasını bekleyeceğiz.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

2022 Aralık Maasım Kesildi

Aralık ay abimin maasını alamadım memura sordum maas kesilmis olarak gordu sosyal yardımlasmaya gıttıim bır yasa yururluge gırmıs bnim kucuk kız kardesım zıgınsel engelli bakım maası alıyo abim ise 2022 maası alıyo ve annem kardedlerım babamdanda maas alıyo buna gore bakım maası yeni yasaya gore bakım maası gelir olarak sayılıyomus+ babamdan aldıkları maasta kişi basına dusen miktarda yuksekmıs bunlar etkılemıs yapıcak bısey yok dendı bana Sayın arkadaslar bu durumda yapabılecegım bısey varmı bır akıl verın bana ne
    yapmam lazım..

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    3
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    1 Konu

Evet malesef tüm gelirler toplamı kişi başı bölümüne göre muhtaçlık hesaplaması yapılıyor bakım maaşıda gelire dahil edildi, sizin maaşınızın kesilmesinin sebebi kişi başı gelir muhtaçlık sınırının üstünde olmasından kaynaklanmış çare sormuşsunuz, 2015 yılı sonuna kadar muhtaçlık sınırı 303 tl fakat asgari ücretin yükselmesi ile 2016 yılında muhtaçlık sınırı baya bir miktar artacak yeni muhtaçlık sınırı belli olduğu zaman sizin gelir durmunuza göre tekrar müracaat edebilirsiniz.
    Halil Yılmaz likes this.

Site Yöneticisi
    Blog Yazıları
    15
    Bahsedilme
    21 Gönderi
    Etiketleme
    4 Konu

Taleplerimiz şimdilik 2 milletvekiline iletildi. Bu artacak devam edecek. Detayları ilk mesaja ekledim.

Üye
    SMS Activated
    lacrimosacraps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Sayın Yönetici , öncelikle bu konudaki duyarlılığınız için teşekkür ediyorum..
    2022 maaşlarındaki en büyük haksızlık ve de hukuksuzluk kişiye hiç bir faydası -getirisi olmayan, başka bir aile ferdine ait gelirden pay alır gb gözükmesidir ki bu gelir sadece kağıt üstündeki bir gelirdir ( özellikle asgari ücret ile geçinen aileler için , külli giderdir asgari ücreti ikiye bölmek ne demek hiç bir gider kalemi düşülmeden üstelik...
    bu anlamda ivedilikle değişmesi gereken , engelli bireye asla bir katkısı olamayacak olan başkasına ait maaşlarla ilgili yaratılan sanal refah yanılgısının !!! bir an önce hakkaniyetle sonlandırılmasıdır..
    insanlıkla-vicdan ile -hakkaniyetle hiçbir şekilde bağdaşmayan bu sözde uygulama ile ilgili Aile ve sosyal politikalar bakanlığının sosyal medya hesaplarına yoğun bir şikayet trafiği oluşturulabilir.. bu hesapları çok sıkı takip ettiğimden , bugüne dek hiçbir şekilde bir vurgu-serzenişe tanık olmadım ne yazık ki... Aile-sosyal politikalar bakanının twitter sayfasında bu konu ile ilgili çok güzel gündem yaratılabilir.. her anlamda sesler çok cılız ne yazık ki.. koordineli bir birlik gerekiyor ..hem de çok acil...
    kolay gelsin..

Site Yöneticisi
    Blog Yazıları
    15
    Bahsedilme
    21 Gönderi
    Etiketleme
    4 Konu

Arkadaşlar başlattığımız kampanya içinde 1 dakkanızı ayırıp imza atın lütfen. https://www.change.org/p/aile-ve-sos...leme-istiyoruz

Site Yöneticisi
    Blog Yazıları
    15
    Bahsedilme
    21 Gönderi
    Etiketleme
    4 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Dünya engelliler gelişim derneği genel başkanı İslam Meral ile yürüttüğümüz 2022 maaşı meselesi 4 koldan devam ediyor. Son olarak Maliye bakanı yardımcısı DR CENGİZ YAVİLİOĞLU'na taleplerimiz iletildi.
    y1.jpg

y2.jpg

y3.jpg

y4.jpg

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)