Bu konudan haberdar edilenler

Like Tree143Likes

Konu: Maaşıma Dokunma!

Üye
    sinandeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    etme bulma dünyası afacan sokak no 30 evde yokuz ;)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

azad göndermediğimi kim söyledi ?

Gazoz Agacı likes this.

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    3
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    1 Konu

Arkadaşlar, farkındaysanız geçen kampanyamız baya etki yaratmış ve muhtaçlık sınırnı 119 tl den 243 tl ye çıkarmak zorunda kalmışlardı.
    Uzun bir sesizlik sonrasında bakım maaşlarınıda bahane ederek 2022 maaşı alanların sayısını azaltmak için yeni bir yöntem buldular.
    Bizler sessiz kaldığımız sürece yeni ve farklı yöntemlerle gerçekte hiçte hakları olmayan bir tavırla, hem bizleri yok saymaya hemde ailelerimizin sırtındaki yükü artırmaya devam ediyorlar.

Sırf engelli maaşı vermemek için bizlerin yaşı kaç olursa olsun reşit birey kabul etmeyerek aile veya yaşadığınız hanenin gelirine ortak ettiler ve komik bir rakam olan 255 tl muhtaçlık sınırı belirlediler, maaşı kesilenlerdende gss ödeme zorunluluğu başlayacak zaten elimizdeki gelirden olduğumuz yetmezmiş gibi gss ödemesi yapmayanlar hem sürekli borçlanacak hemde ödeyemediği süreler içinde sağlıktan yararlanamayacaklar.

Bu kampanyamızda sesimizi herzamankinden çok daha fazla çıkarmalıyız, hazır Meclise konuyla ilgili Sakine Öz hanımefendinin 2022 ile ilgili yeni kanun teklifi gündemdeyken yukarıda Halil beyin verdiği linklerdeki adreslere hergün ve sürekli birşekilde şikayetlerimizi bildirelim hatta yağdıralım illa aynı kalıplardada şart değil dilediğiniz şekilde ve yeni birşeyler ekleyerek en önemli saydığım muhtaçlık sınırın kalkması konusudur tüm sorunlarımız temeli muhtaçlık sınırından kaynaklanıyor, engelli kişinin kendi gelirine bakılmalı aksi taktirde bugün maaş alanların çok büyük bir kısmı yarın sıkıntıya düşecektir.

Lütfen elimizin erdiği zamanımızın olduğu sürece elimizdeki imkanları değerlendirelim ve ihmal etmeyelim.

Üye
    sinandeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    etme bulma dünyası afacan sokak no 30 evde yokuz ;)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

konuyu gündemde üst sıralarda tutup katılımı arttırıp ses tonunu desibele çıkartmak lazım ki yetkili kişicikcikler adımlarını geri çekmek zorunda kalsınlar
    septik and Gazoz Agacı like this.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı Gazoz Agacı Nickli Üye
    den Alıntı Mesajı göster
    Sadece bir öneri

2022 maaşıyla evde bakım maaşı tek bir maaş adı altında toplansın ve bunun adı engelsiz yaşam maaşı olsun. Asgari ücretten düşük olmasın ve her ay engellinin kendisine ödensin.Mümkünse asgari ücretin en az 2 katı olsun ki engelli kimseye muhtaç olmadan kendi yaşamını idame ettirebilsin. Ailesi bakmıyorsa kendisine bakıcı bile tutabilir böylelikle ailesinden bağımsızlaşmak istediğinde sosyal devletin kendisini birey olarak tanıdığını bilir ve ayrı eve bile çıkabilir tıpkı gelişmiş ülkelerdeki gibi, evlenebilir hatta iki arkadaş kendilerine bağlanan engelsiz yaşam maaşlarıyla ortak ev tutabilirler vs vs.

Engelli sayılabilmek için nasıl oranın % 40 olması isteniyorsa bu maaş da en az % 40 engel oranına sahip ancak çalışamayacak durumda olan, çalışamayan daha önce de çalışmış olmasına rağmen ilerleyen rahatsızlığı yüzünden çalışamayan arkadaşlara verilsin.

Bunlar şimdilik aklımda olanlar ve gerçekleşemeyecek türde aşırı istekler değil çünkü bana göre engelli nüfus hiçde azımsanacak bir kitle değil. Sayıları 14 milyonu bulan bir çoğunluğun sesini ve haklı isteklerini en azından bundan sonra herkesin duyabilmesi dileklerimle önerilerimi yukarıda sıraladım.

Arkadaşlar azı bulamayan çoğu hiç bulamaz diye bir atasözümüz var ama bazen sorunlara öyle bir çözüm üretilmeli ki asırlardır sömürülmüş olan azınlığın artık gerçekten yaşamasını sağlayacak şekilde kökten değişiklikler yapılmalı. İyileştirme süreci olmalı. Radikal çözüm önerilerini bu devlet isterse ve inanırsa gerçekleştirebilir üstelik son aylarda kamuoyu tarafından bu denli yaralanmışken neden olmasın?
    nerde ogünler

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    15
    Bahsedilme
    15 Gönderi
    Etiketleme
    4 Konu

Arkadaşlar konuya Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne ait telefon numaralarıda eklenmiştir. Her engelli etrafındaki 3 kişiye mail attırırsa bu iş biter. Lütfen gerekli duyarlılığı gösterip hem kendiniz hemde etrafınızdaki kişilerden 1 dakikalarını ayırıp mail atmalarını isteyin.

Üye
    AZAD21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, Engelliler Haftası'nda engelli yurttaşların sorunlarına çözüm için yeni bir kanun teklifi verdi. Sakine Öz, engelli ve engelli yakınları ile muhtaç, güçsüz ve kimsesiz vatandaşların 2022 Sayılı Kanun kapsamında aldıkları 'engelli' ve 'yaşlı' devlet aylığını keserek büyük mağduriyete neden olan kanun düzenlemesinin sosyal devlet ilkesine aykırı düştüğünü savundu.
    Sakine Öz, verdiği kanun teklifiyle, aylığa hak kazanmak için, haneye giren toplam gelirin, asgari ücretin üçte birinden az olmasını şart koşan hükmün kaldırılmasını ve engellilerin alacakları sağlık raporlarının devlet yardımı için değerlendirilmesini önerdi. Sakine Öz, sosyal devletin, engelleri toplumla birlikte kaldırmak yerine büsbütün engel çıkaran bir yapıdan çıkarılması adına Meclis'e kanun teklifini sundu.
    Öz'ün teklifinde şu ifadeler var:
    “Biz, engellilerimiz için ayda 280 ila 420 lira arasında değişen maaş için yaşatılan bu mağduriyet karşısında, kanunda değişikliğe gitmeyi öneriyoruz. Engelli ve engelli yakını olan, yaşlı, güçsüz, kimsesiz olduğu gerekli raporlarla belgelenmiş vatandaşımız, devletin sağlayacağı aylıkları almaya devam etmelidir. Bunun için de haneye giren gelire bakılmamalı, sağlık raporu yeterli olduğu sürece, kanunun eski halindeki gibi engellilerimizin yardım alması sağlanmalıdır. Devlet, engellilerimizin harcamalarını ve masraflarını ailelerimizin sırtına yüklememelidir. Sosyal devlet, yükü aileye ve yakınlarına değil, kendi üzerine alabilen devlettir. Devletin, 'Eğer o eve ayda 300 lira giriyorsa ben yardım yapmam' demesi kabul edilemez. Hane geliri yerine engellinin kişisel gelirini, bireysel haklarını ve masraflarını temel alan bir sosyal güvenlik politikası geliştirmeli.”
    Gazoz Agacı and okatur like this.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Sayın ......,

konuyla ilgili soru önergesi verdim. Umarım bir işe yarar. Bundan daha
    fazlası için TBMM de oy sayımız yeterli olmuyor..

Saygıyla

Şafak

Diğer cevaplar gelmedi. Umarım faydalı olur.
    Gazoz Agacı likes this.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

[QUOTE=ancıl;101699]Sayın ......,

konuyla ilgili soru önergesi verdim. Umarım bir işe yarar. Bundan daha
    fazlası için TBMM de oy sayımız yeterli olmuyor..

Saygıyla

Şafak

Diğer cevaplar geldikçe de yazacağım.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Başbakanlık İletişim Merkezine yapılmış olan başvurunuz incelenmiş olup iletişim/kimlik bilgileriniz yetersiz olduğundan talebinizle ilgili herhangi bir işlem yapılamamıştır.
    Başvurunun iletişim/açık kimlik bilgileri yer alacak şekilde www.basbakanlik.gov.tr<http://www.basbakanlik.gov.tr> adresinde bulunan BİMER linkinden ulaşılabilecek Başvuru Formu aracılığı ile yeniden yapılması halinde değerlendirilerek sonucundan bilgi verilecektir.
    Bilgilerinizi rica ederiz.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Merhaba Sayın

İlginize teşekkür ederim.

Sorunu çözmek amacıyla verdiğim kanun teklifini paylaşıyorum.

Engelli maaşına kesinti Meclis gündeminde - Türkiye Haberleri - Radikal

- - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    septik and Gazoz Agacı like this.

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Konu açan Sayın adaşıma tşk ederim.
    Bu kesintiden ilk payını alan benim sanırım.
    2022 maaşımı kestiler. Aile bireylerinin tümüne bakılınca sanırım çok zengin oldum. Sizlerinde başına gelecek muhtemek yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim:
    Nakil yaptıran arkadaşlar öncelik sırasına göre tüm 2022 den yararlananlar yeniden kontrol ediliyor.
    Durumunda değişiklik olanlar iptal ediliyor, eğer kurum gerek görürse geriye dönükte faiziyle tüm parayı geri alıyor. Yasanın değiştiğini bilmeden nakil yaptırınca benim de aylığım kontrollere takıldı ve kesildi. Sizlere tavsiyen er ya da geç bu süreci yaşayacaksınız , onun için nakillerden uzak durun.
    Özürlüysen kardeşim ayaklarının üzrinde bir şekilde durmasını öğren. Devlet denen bir olgu benim gözümde bitmiştir. Haa bu arada itiraza gittiğimde memur bey bana dediği, bir yandan çayını yudumlarken diğer yandan kış gününde devletin klimasıyla ısınırken "BU MAAŞI HAKEDENLER ALACAK". Ben %70 özürlü bunu haketmiyormuşum.
    Gazoz Agacı likes this.

Üye
    AZAD21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

meclis ne zaman tatile giriyor ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)