Bu konudan haberdar edilenler

Like Tree143Likes

Konu: Maaşıma Dokunma!

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    15
    Bahsedilme
    14 Gönderi
    Etiketleme
    4 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Arkadaşlar evde bakım maaşlarının gelire dahil edilmemesi 2 bin e-maile bakar. Daha öncede başlattığımız kampanyadan sonuç almıştık. Bundan da almamız içten bile değil. Etrafınızda tanıdığınız, eşiniz dostunuza kampanyadan bahsedin ve mail atmasını isteyin. Her engelli en az 3 kişiye e-mail attırmalı.

Üye
    KOZANLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

SAYIN BAKANIMIZ: AYŞEGÜL İSLAMA YOLLADIM..

İlgili makama,

25 Mart 2014 Tarihinde 65 Yaşını doldurmuş muhtaç güçsüz ve kimsesiz Türk vatandaşları ile özürlü ve muhtaç Türk vatandaşlarına aylık bağlanması hakkındaki yönetmelikte yapılan değişiklikle birlikte “evde bakım ödemelerinin” bundan böyle 2022 maaşı kişi başı gelir hesaplamasına dahil edileceği hükmüne yer verilmiştir. Bundan önceki yönetmelikte “evde bakım ödemeleri 2022 maaşı kişi başı gelir hesaplamasına dahil edilmiyordu. Bu değişiklikle birlikte yüzbinlerce engellinin aldığı 2022 maaşı kesilme tehlikesiyle karşı karşıya. Evde bakım maaşı bakıma muhtaç yani engelli kişinin bakıcısına, 2022 maaşı ise bizzat engelli bireyin kendisine ödenen bir maaştır. Engelli bireyin üç ayda bir aldığı harçlık mahiyetindeki bu maaşın kesilmesi ne insani nede vicdani açıdan uygun değildir.

Konunun yeniden değerlendirilip ilgili yönetmelikte yapılacak değişikle bu yanlıştan dönülmesi yüzbinlerce engellinin beklentisidir.

Arz ve talep ederim

Ad Soyad : CUMALİ GENÇDOĞAN

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Bu bir adımdır.Ve büyük bir adım.Hepimiz adına yöneticimize teşekkür ediyorum.
    Engelli bireye maaş bağlanmasında gelir kriterinin kaldırılması şarttır.Aynı hanede yaşayan abisinin maaşının dahi gelire ilave edilmesi saçmalığının bitmesi gerekiyor.Engelli bireyi 18 yaşını doldurduğunda anne babasının üzerinden düşürüp GSS primi ödemeye mahkum ederken sıra maaş bağlanmasına geldiğinde anne babasının kardeşinin gelirine bakıyor.nafaka bağlanma ihtimalinde bile maaş bağlamaktan imtina eden bu sistemi kınamak az kalır.25 ocak 2013 ve mart 2014 yönetmeliklerini çıkartan bürokratları,o cümleleri elleri titremeden metne işleyen kişileri ve bu yönetmeliğe onay veren bakanlıkları kınıyorum.Bir de haksızlıklar karşısında susan bizler...hep ''nasıl olsa birileri uğraşıyor ben beklerim''diyenler yüzünden sessiz bir çığlık olarak kalmaya mahkumuz .kaderimizi değiştirmek elimizde.
    hepinize teşekkürler.

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Bende bir engelliyim ama çalışıyorum. Engellilere faydalı olacak daha neler yapabilirim diye düşünmeleri gerekirken maaşlarını kesmelerine anlam veremedim.
    Gazoz Agacı likes this.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

cumhurbaşkanlığına, bimere , ilgili bakana örnek dilekçeden gönderdim hayırlısı ayrıca kampanyayı açan sayın Halil YILMAZ'A teşekkürler saygılarımla
    Gazoz Agacı likes this.

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Bimer e yazmıştım. 14 gün oldu hala cevap gelmedi. Cumhurbaşkanlığı sitesine gönderdim. Umarım dikkate alınır.
    Gazoz Agacı likes this.

Üye

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

eyhgm@eyhgm.gov.tr den gelen yanıt şöyle
    Sn. Okan TURAN, talebinizi Bakanlığımız Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne iletmeniz gerekmektedir. İlgili Genel Müdürlüğümüze Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü | adresinden ulaşabilirsiniz. Bilgilerinize.

bunların hepsi birbirinden kaçıyor...
    o kadar çok para veriyorlarki, devlete yük olmaya başladık galiba, 3 ayda 1200 tl ne demek dünyanın parası, yatlar katlar villarımız varya bizim o yüzden kesecekler bu maaşımızı...
    biraz daha değil, sokaklarda yüklenmek lazım bunlara, yoksa böle maille olacak iş değil bu, genede denemekte fayda var....
    Gazoz Agacı likes this.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

arkadaşlar birgün eylem düzenlesekmi yok sa kötü olucak yaaaaaaa
    Gazoz Agacı likes this.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

bende gönderdim.2 kişiye daha gönderttim. bişey diyecem bu engellilerin federasyonu ne işe yarar...
    Gazoz Agacı likes this.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Böyle bir cevap geldi???

Başbakanlığa iletilmek istenen mesaj veya başvurunuzu; sistem güvenliği, talebinizin daha hızlı değerlendirilebilmesi ve başvuru numarası
    ile kolay takip edebilmeniz için Başbakanlık resmi web sitesinde bulunan BİMER linkinden ulaşılabilecek Başvuru Formu aracılığı ile yapmanız rica olunur.

BİMER başvuru formuna doğrudan ulaşmak için lütfen aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız:

BİMER

İlginiz için teşekkür ederiz.

Başbakanlık İletişim Merkezi

Gazoz Agacı likes this.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)