Engelliler.gen.tr Platformu Sitesine Hoşgeldiniz.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree3Likes

Konu: 2014 EMSS (ÖMSS) başvurusu hakkında

Üye

Question 2014 EMSS (ÖMSS) başvurusu hakkında

Sponsor Bağlantılar

Merhabalar 2014 olcak olan emss başvurusunda aklıma takılan bi soruyu sormak istiyorum 2012 de başvuru sırasında antalyada bi yere gidip orda başvuru yapmıştım ordaki işlemi yapcak olan görevliler de kontrol ediyordu ozamanki raporumda hangi işlerde çalışamaz kısmı diye bi yer vardı o kısım boştu 2013 başında tıp fakultesinden aldığım raporumda o kısımda çalışamaz yazıyor şimdi beni tasalandıran olay şimdiden sınava hazırlanmaya başladım başvurular yapılacağı zaman raporun o kısımdaki çalışamaz yazısından dolayı kabul etmezlerse malum rapor kolay çıkmıyor hele bide tıp fakültesinden en az 2 ay sürüyor alınması o yüzden sizce raporu yenileteyim mi acaba ?

Üye

Alıntı EnemyHunter Nickli Üye
    den Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar 2014 olcak olan emss başvurusunda aklıma takılan bi soruyu sormak istiyorum 2012 de başvuru sırasında antalyada bi yere gidip orda başvuru yapmıştım ordaki işlemi yapcak olan görevliler de kontrol ediyordu ozamanki raporumda hangi işlerde çalışamaz kısmı diye bi yer vardı o kısım boştu 2013 başında tıp fakultesinden aldığım raporumda o kısımda çalışamaz yazıyor şimdi beni tasalandıran olay şimdiden sınava hazırlanmaya başladım başvurular yapılacağı zaman raporun o kısımdaki çalışamaz yazısından dolayı kabul etmezlerse malum rapor kolay çıkmıyor hele bide tıp fakültesinden en az 2 ay sürüyor alınması o yüzden sizce raporu yenileteyim mi acaba ?
    Bulunduğunuz ilde Tam teşekküllü devlet hastanesi varsa oranın sağlık kuruluna başvurun en fazla bir haftada raporunuz çıkar iş(istihtam) için rapor alacağınızı bildirin.size yardımcı olacaklardır.illa tıp fakültesi hastahanesinden rapor çıkartmanız için bir mecburiyet yok.
    Bu arada sınava iyi hazırlanın aklınıza takılan sorularınıza elimden geldiğince cvp veririm.Şimdiden başarılar dilerim size.

Üye

Bu arada hangi engelli gurubundan sınava gireceksiniz.
    Sınava başvurunuzda başvurunuzu kabul eden merciler sizin rapordaki çalışıp çalışamaz kısmına ilgilenmezler,sadece raporun % 40 üstünde ise başvurnu kabul edecekler.çalışıp çalışmama kısmına atandığn kurumun karar verecek.

Üye

bedensel engelli grubunda sınava girmiştim 2012 de bencede sorun çıkmaz raporum daha yeni sayılır durmadan rapor çıkartırsak belki bi sorun çıkabilir ondan sormuştum teşekkürler

Üye

Raporunuzda çalişamaz diye bir ibare varsa Allah izin verirde Emss ile bir kuruma atanırsanız ozaman kurum bu ibaraden dolayı sizden yeni rapor isteyebilir,bu sıkıntıyı bu atamalardada gördük,onun için bir devlet hastanesinden 3-4 ay sonra yeni bir rapor çıkartabilirsiniz.
    EnemyHunter likes this.

Üye

inşallah bakalım artık ilk atamalarda 90 ve üzeri atanıyo zaten o yüzden full çıkarmaya odaklı çalışıyorum

Üye

ömss de kura atamalarında veya sınavında mesleği olan baz alınıyormu yoksa bir önemi yokmu mesleğin

Üye

Ömss de mesleğinle ilgili kurumlar kadro açarsa sınavada girdiysen tabiki tercihte bulunabilirsiniz,baz alma olayı budur.
    Ancak kuarayla atananlarda bir ve ikinci ömss tercihlerinde herhangi bir mesleki kadro alımı olmadı.Bildiğim kadarıyla sadece hizmetli kadroları açıldı
    güz gülleri likes this.

Üye

abiler mrb ben yeni üye oldum lise 3. sınıf öğrencisiyim meslek lisesi büro yönetimi bölümündeym 18 yaşımı allah kısmet ederse şubat 2014 te dolduruyorum %52 raporum var işitmeden. sınav hakkında bilgi verirseniz sevinirim girebiliyor muyum sınava ne zaman yapılacak başvurular hangi kuruma työnlendirmelerinizi bekliyorum hepinize teşekkürlerimi sunarım şimdiden.

Üye

Sponsor Bağlantılar

Alıntı amed Nickli Üye
    den Alıntı Mesajı göster
    abiler mrb ben yeni üye oldum lise 3. sınıf öğrencisiyim meslek lisesi büro yönetimi bölümündeym 18 yaşımı allah kısmet ederse şubat 2014 te dolduruyorum %52 raporum var işitmeden. sınav hakkında bilgi verirseniz sevinirim girebiliyor muyum sınava ne zaman yapılacak başvurular hangi kuruma työnlendirmelerinizi bekliyorum hepinize teşekkürlerimi sunarım şimdiden.
    Amed sanırım başka bir başlıktada aynı sorularına cevap verdim.sınav başvurusunu sınava 3-4 ay kala ÖSYM kendi sitesinden duyurusunu yapar.merak etme ozaman burda biz yardımcı oluruz.
    Ayrıca %40 üstü raporu olan her engelli başvurur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)