Bu konudan haberdar edilenler

Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan Birinci 12345 ... Sonuncu

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

arkadaşlar bu 2 cı tercıhler ne zaman kacırıcam dıye korkuyorum.her zaman sıteye gıremıyorum...bırde bu tercıhlerde nasıl yapmalıyız yanı neye gore ıl

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Ösym nin sitesini takip ederseniz orada hem en doğru bilgiye ulaşır hemde tercih zamanını kaçırmamış olursunuz.Neye göre tercih yapma konusuna gelince bu çok göreceli bi kavram ama şunu diyebiliriz ösym nin kendi sitesindeki sayısal verilerden yararlanılabilir.Örneğin 93 alt puanla kapatmış bir memurluğu sizin puanınız 70 ise çok tercih etmeniz doğru değil bence.Taban puanı 81 olan bi yeri tercih etmeniz daha doğru.Ama her şeyin en iyisini Allah bilir...Cümlemizin hakkında hayırlısı...

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

evet ervah haklısın bilhassa ösym sitesinin takipi konusunda.

ösym nin sayısal verilerini takip etmek çokönemli keşke 2-3 tercih sayısal veri olsa daha iyi bir sistem oluşturur. ancak belirli konular vardır ki bunlar tercih yaparken dikkat edilmesi gerek. bunların en önemlisi puanınızı ve sıralamanıza göre tercih yapmaktır. taban puanlar biraz bu sistemde görecelidir.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

slm
    bakan şahin trt de böyle diyor
    Yıl Sonuna Doğru 2. Yerleştirme Yapılabilecek

ÖMSS 2. yerleştirmenin ne zaman yapılacağı sorusuna ise Bakan Şahin şöyle cevap verdi:

"Engelli istihdamında 21 bin açığımız var. Biz bu sınavı 2 yıllığına yaptık. 2 yıl geçerli bu sınav. 7 bin kadronun 5 binine atama yaptık. 2 bin kadroya yıl sonuna kadar atama yapacağız inşallah. Atama sürecini hızlandıracak mekanizmaları güçlendiriyoruz biz."

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

evet bu şekilde bir ifade kullanıldı ancak şu anda tam tarih ve tam ne kadar alım yapılacağına dair bir bilgi yok. umarımen yakın zamanda bu acığa cıkar.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

slm ben yenıyım lan böyle saçma bı sınav görmedım ben adam 50 puanla atanıyo bız 70le atanamıyoz nasıl iş nerde 44 bın kışi alınacaktı noldu bu ek yerleştırmeler nezaman olacak bılenız varmı tşk

Üye
    YassaX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

cinbomlu36 ; Hitaplar konusunda biraz daha seviyeli olursak iyi olur ... Şahsa hitap etmesenizde forumda yazdıklarınızı herkes okumaktadır. Evet ; sizden daha düşük puanlı biri atanabilir ancak o kişinin mesleği vardır ve o meslekle ilgili de boş kontenjan varsa atanır ... Örnek : Ziraat Mühendisi olarak atanan Arkadaşların çoğu 65-75 Aralığındadır. Ben 76 almama rağmen lisans olarak atanamadım. Ancak; dediğim gibi meslekleri olan kişilerin; yazabilecekleri kontenjanları da varsa atanırlar.Örnek : Ortaöğretim Ebelik Mezunu bir tanıdığım 69 Puanla İstanbul a atanması gibi ... Ek yerleştirmeler konusunda netlik yok. Bana Ek Yerleştirme diye birşey olacağını sanmıyorum. Olursa ikinci yerleştirmeler olur, oda Yılbaşından önce çok zor gibi duruyor ... Ancak ÖSYM Sitesinden, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Sitesinden, buradan takipte kalmaya devam...

Saygılar ...

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

cimbomlu36 44bin kişi alınacak lafını nerden duydunuz başlangıçtan beri 20bin kişi idi. bu tek tercih değil 2012 ile 2014 arasındaki bütün tercihlerin toplamında olacak rakam.

artı Yassax kardeşimin değindiği hitabet ile ilgili yorumuna katılıyorum. biraz daha düzeyli bir şekilde yazmanızı rica ederim.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

slm arkadaşlar aldığım habere göre engelli atamaları 18.28 kasım aralarında yapılacakmış saygılar eğer farklı bılgı alan varsa EMRE_202020@HOTMAİL.COM MSJ ATA BILIRLER

Üye
    YassaX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

cinbomlu36 ; sizin dediğiniz haber farklı . KPSS ile alımların haberinden bahsediyorsunuz . Açıklama Şu şekilde :

"" Milyonlarca adayın merakla beklediği kpss memur atamaları tarihi belli oldu. Devlet Personel Başkanlığından yapılan açıklamaya göre atamalar 19 – 28 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Geçen yıl 140 bin memurun alındığı kamuya bu yıl 70 bin memur ataması yapıldı. KPSS sınav sonuçlarına göre kamu kurum ve kuruluşlarına toplam 17 bin 387 kadro ve pozisyon için yerleştirme talebinde bulunuldu. Yapılan talebin %16.73′ü orta öğretim, % 27.47′si ön lisans ve % 56′sının da lisans düzeyinde olduğu belirtildi. Bu taleplere göre kamuya ortalama olarak: 2768 lise , 4671 ön lisans, 9688 lisans mezunu memur alınacak. ""

En son açıklamaya göre ÖMSS Sonuçlarına göre Engelli Memur alımları ; 2013 Yılının ilk 3 ayında olacağı ifade edildi. Net bir tarih malesef henüz belli değil ...

Bu arada size bilgi verilecek yer ; özel mesaj ya da özel mailiniz değil ; sitede sorduğunuz sorunun altına yazılılır, bilginiz olsun. Sizin dediğiniz tarzda bir durum olsa yani herkes özel mail ve mesaj yolunu kullansa ; sitemizdeki forumda yazışmanın bir anlamı ve amacı kalmaz ...

KAYNAKÇA: KPSS Memur Atamaları 19-28 Kasım 2012 Tarihleri Arasında Yapılacak

Saygılar ...

Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan Birinci 12345 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)