Engelliler.gen.tr Platformu Sitesine Hoşgeldiniz.
Sayfa 12 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci ... 2101112
Toplam 120 adet sonuctan sayfa basi 111 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree5Likes

Konu: ÖMSS başvuru tarihi ne zaman açıklanacak?

Vijdanatilla
    Guest
    Sponsor Bağlantılar

teşekkürler...

Üye

Alıntı @esra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özkan beyy ömss başvuru yapılırken verilecek ücret ne kadar olacak bunu rica etsem öğrenebilir misiniz...
    Esra Hanım ; 100 TL Sınav Ücreti imiş; Bu Ücretin 75 TL sini bizim adımıza Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Karşılıyor.. Yani bizim ödeyeceğimiz Net Ücret 25 TL belirtilen bankalara yatacak.. 3 TL ise ÖSYM Başvuru Merkezine yapılacak.. Eğer ÖSYM ile ilgil şifre de almak isterseniz 2 TL onun icin ÖSYM Başvuru merkezine ödemiş olacaksınız...Yani şifre de alırsanız, toplamda cebinizden 30 TL çıkmış olacaktır.. Saygılarımla ...

Üye

özkan bey başvuru sırasnda götüreceğimiz aday başvuru formu nedr anlamadm bi açıklayabilirmsnz

Üye

nihal44 hanım ; http://www.osym.gov.tr/dosya/1-59219...vuru-formu.pdf --> Bu formun cıktısını alıp, dolduruyorsunuz.. ayrıca sorularınızı şu vereceğim LİNK'teki Başlık Altında sorarsaniz memnun olurum : http://engelliler.gen.tr/f58/ozurlu-...klavuzu-12283/

Üye

özkan beyy çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiden ötürü tekrar teşekkürler

Üye

yanlş yerden mi soruyorm ben hiç farknda diilm ya gerçekten... bi soru daha sormştm ama sanrm yine yanlş yerden sordm burda tkrr sorym kültür ve medeniyet konusu osmanlı kültür ve medeniyeti mi yoksa eski türk devletlerindeki kültür ve medeniyet mi bu arada cevap için tşkr ediyorm özkan bey...

Üye

nihal44 hanım; Sınav Kılavuzunda Hangi Dersler ve Kac Soru Geleceği dışında detay yok... O sorduğunuz soru; ancak ÖMSS Hazırlık Kurslarındaki Öğretmenlere sorabiliriz.. Sakarya'da 20 Şubat 2012 de ÖMSS Kursu başlıyor.. Diğer illlerde ÖMSS Kursuna giden arkadaslardan da bu konuda yardım isteyeceğiz.. Ancak 3 soru olan konuyu bu kadar cok merak etmek bence gereksiz.. Tabiki de 60 Soru da önemlidir, katılıyorum size.. Ne varki 50 ye yakın sorunun konusu neredeyse belli .. Onumuzde 2 aydan daha fazla bir zaman var... Kültür ve Medeniyetler konusunda mutlaka bilgi sahibi olunacaktır.. Ancak ondan daha onemli konular oldugunu dusunuyor.. Herkez Sınav Kılavuzunu okursa cok fazlada cevapsız soru kalmayacağını dusunuyorum

Üye

Alıntı @esra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özkan beyy çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiden ötürü tekrar teşekkürler
    esra hanım; Rica Ederim.. Hayırlı Olsun

Üye

ewt haklsnz özkan bey ama şöyle bi durum var ben coğrafya hiç bi şeklde yapamıyorm onu eledm yani bari diqerleri tam olsn diye düşünüyorum bir de temel yurttaşlk bilgisi dediğiniz anayasa oluyo di mi 657 sayılı devlet memurları kanunu yok mu sınavda umarm öledr çünkü onu çalşmaya daha başlamadm bile

Üye
    Sponsor Bağlantılar

nihal44 hanım; Sınav Kılavuzunda Derslerin içeriği ve Konular Hakkında Bir bölüm yok.. Son kez yazicam size bu konuda; ÖMSS Hazırlık Kursuna gitme imkaniniz olursa oradaki hocalara sorun, yoksa o imkaniniz siteyi takipte kalın, ÖMSS Hazılık Kursunda işlenen konular isimli bir başlıkta onları toplayacağız..Tekrar Soyluyorum; Sınav Kılavuzunda Sınav Konuları ile ilgili en ufak bir detay yok, bu detaylar yakın zamanda yavas yavas ortaya cıkar.. Size 50 Soruluk Yani en az 80 Puan alabileceğiniz Taktiği vereyim mi ; 10 Soru İnkilap Tarihi : Herhangi bir 11. Sinif Lise İnkilap Kitabı Yeterli ( Tavsiyem Zirve Yayınlarının 2011 Baskısı, NT Mağzalarında 10 TL civari ) , ayrica 15 Matematik Sorusu; Matematik Set 1 Hazirlik Kİtabı ( LYS - YGS - KPSS Farketmez ) , 15 Türkce 1-Sözcükte anlam 2-Cümlede anlam 3-Paragrafta anlam 4-Yazım Kuralları – Noktalama İşaretleri 5-Anlatım Bozukluğu 6-Sözcük Türleri , 6 Soru Güncel Türkiye - Dünya Olayları , 6 soru temel yurttaşlık bilgisi, Anayasa ve Haklarımız vs ...Bu yazdığım bazı konular, gecmis yıllardaki ozur personel sınavı konularıdır

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)