Engelliler.gen.tr Platformu Sitesine Hoşgeldiniz.
Sayfa 1 Toplam 28 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 275 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree66Likes

Konu: ÖMSS İçin Hazırlık Kursu Açılan İl Var Mı?

Üye

ÖMSS İçin Hazırlık Kursu Açılan İl Var Mı?

Sponsor Bağlantılar

Arkadaşlar bu başlık altında, ilinizde ÖMSS ( Özürlü Memur Seçme Sınavı ) Hazırlık Kursu Açılması Hususunda herhangi bir gelişme var mıdır? Kurs Başvurusu olan ilimiz var mıdır? Kurs Açılan İlimiz Var mıdır ? Bu konuları paylaşacağız. En ufak bir gelişme bile bizim için önemlidir. Bazı illerden duyumlar aldım ancak netleşmeden paylaşmak istemiyorum. Bu konudaki gelişmeleri paylaşmanızı bekliyorum. .Kurs başvurusu olan ilimiz varsa, nereye hangi şartlarda başvuru yapılıyor? , Hangi kurum tarafından kurs verilecek ? gibi konular bizim icin önemlidir ..

ÖMSS Hazırlık Kursu Açılan İl ve İlçelerin Sıralı listesi. (Sürekli güncellenerek ilk mesaja yazılacaktır.)
    Niğde
    Sinop

Isparta
    Şanlıurfa
    Merzifon
    Adana
    Malatya
    Mersin
    Antalya
    Nevşehir
    Adana - Kozan
    Ankara - Polatlı
    Karaman
    Balıkesir
    Isparta - Yalvaç
    Kırşehir
    Tokat
    Adıyaman - Besni
    Aydın
    Sakarya
    Hatay

Konu YassaX tarafından (28-02-2012 Saat 22:01:38 ) değiştirilmiştir.

Editör
    Blog Entries
    143

Sinop'ta, engelliler için, Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) hazırlık kursu açılacağı bildirildi.

Türkiye Sakatlar Derneği Sinop Şube Başkanı Tığcan Gör, yaptığı açıklamada, Sinop Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu ile birlikte, şehirde yaşayan engelliler için ÖMSS kursu açacaklarını söyledi.
    YassaX and volkqn like this.

Üye

gülümse_hayata verdiğin bilgi icin cok tesekkurler.. Yalnız ÖMSS icin Sınav Klavuzu daha yayımlanmadığı icin Sınav Konularını, Soru Sayılarını, Cevap Şıklarının Kaclı olacağın ı vs bilmediğimiz icin şu anda açılan Kurslar daha cok gönüllü derneklerin katkılarıyla ve destekleriyle acılmaktadır... Bizim beklediğimiz ise T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin ÇİFTÇİ'nin ifade ettiği sadece Devletin Organize ettiği kurslar... Sanırım Sınav Klavuzu yayımlanınca bu denilen ÖMSS Kursları Devlet Tarafından Organize Edilecek.. Ben Sakarya ilinde Halk Eğitim Merkezine gittim durumu anlattım, herhangi bir yazının ellerine ulaşmadığını ve Kurs Düzenlenecekse Bizim derneklere filan ihtiyacımız olmaz, Kendimiz Duzenleriz dediler.. Bilginiz Olsun...

Üye

Ankarada bir iki yer aradim . Daha öyle bir bilgi verirmedi dediler

Üye

volkqn aynı şekilde Sakarya'da da henüz Halk Eğitim Merkezlerine ya da İŞKUR'A herhangi bir bilgi gelmediğini söylediler... Dediğim gibi Sınav Klavuzunun yayımlanmasını bekliyorlar sanırım, cunku Sınav Konuları daha netleşmedi ...
    volkqn likes this.

Üye

Rize iş kur 'un da konuyla alakalı hiç bir bilgisi olmadıklarını söylediler.hatta ömss nin bile ne olduğunu soran yetkili kişilere rastladım,il müdürü ise konuyla hiç ilgilenmediler bile direk çalışanlara yönlendirdi.valla üzülüyorum,bu kadar umursamamazlık olmamalı.hatta engelli kardeşlerimizi iş kur bünyesinden çıkartmaları ve daha düzgün bir kurumun ilgilenmesini daha sağlıklı buluyorum..bilmiyorum bu umursamamazlık sadece Rize demi var yoksa diğer illerimizde de aynımı...
    volkqn likes this.

Üye

bekleyelım .. sız devletın hangi işini hemen yaptığını gördünüz . ama bu iş vergi olsaydı yada para ilgili birsey yada kanun olsaydı ertesi gün olurdu . En iyisi beklemek .

Üye

sevecen53 aynı durum Sakarya icinde gecerli.. Ben İŞKUR'A gittiğimde benim onlardan daha cok bildiğim ortaya cıktı..Ancak ben ümitliyim, Sınav Klavuzu yayımlanınca, Sınav Konuları Belli olur olmaz , Halk Eğitim Merkezlerinin ÖMSS Kurslarını açacağı yönünde

Üye

Bugün Ankara halk eğitime giderek ömss için kurs var mı dıye sordum.Sonuç haberleri yok.Açmak için bir planları da yok.Ancak bu konuyuyla ilgili çok fazla soru sorulduğu da söylendi.
    volkqn and İskender Durgun like this.

Üye
    Sponsor Bağlantılar

mevce hanım aynı durum Sakarya'da da var .. Halk Eğitim Merkezlerinin haberi yok.. İŞKUR ada sorduğumda aynı şekilde haberleri olmadığı ortaya cıktı.. Şoyle bir durum var; Sınav Klavuzu yayınlanmadığı icin, Sınav Konuları belli değil.. O sebeple ÖMSS Kursu başlaması biraz gecikmiş olabilir.. Ayrıca ÖMSS nin Mart Ayında yapılacağı söylenmişti, 29 Nisan 2012 de yapılacağı için, ÖMSS Kurs Başlangıcı da birazz ileri ötelenmiş olabilir... Takipte kalmakta fayda var.. Ayrıca bazı illerde Gönüllü Dernekler - Halk Eğitim İş birliği yaparak ÖMSS Kursu düzenlendiği söyleniyor. Karaman'da , Isparta da, Şanlıurfa 'da , Son olarakta Sakarya'da Beyazay Derneği Başkanı ÖMSS Kursu düzenleneceği bilgisi vermiş, yarın derneğe gidip detayları öğreneceğim, oradan da Halk Eğitim Merkezine gideceğim.. Gelilşmeleri buradan aktarmaya devam edeceğim..
    Mesut Onur likes this.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)