Engelliler.gen.tr Platformu Sitesine Hoşgeldiniz.
Sayfa 11 Toplam 28 Sayfadan BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu
Toplam 275 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 110 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree66Likes

Konu: ÖMSS İçin Hazırlık Kursu Açılan İl Var Mı?

Üye

Sponsor Bağlantılar

ozlem Hanım size tavsiyem, güzel bir duyuru yazısı hazırlayın..İnternet uzerinden HATAY ilinde Bulunann Tüm Resmi Kurumların Mail adreslerini Google dan bulup mail atin, Hatay Valiliğine bile.. Tüm Hatay'daki belediyelere, İlçelere, Kaymakamlıklara, aynı maili gonderin.. Ben Sakarya ili için aynı uygulamayı yaptım ve iyi sonuç verdi.. Hatta yerel Gazatelere bile göndermenizde fayda var.. Bu duyurunun bir de 3-4 sayfa A-3 Boyutlarında cıktısını alip, HATAY İŞKUR Müdürlüğünün Panosuna asmak icin musade isteyin, onemli gorduğunuz 1-2 yere asın, cok faydalı olacaktır...Kolaylıklar diliyorum size
    AxSİ likes this.

Üye

ozlem31 Hanım, kendi twitter hesabımda , Hatay'da ÖMSS Kursu Açılması Hakkında Şu duyuruyu yazdım : @OzkanceyÖzkan CEYLAN
    HATAYDA ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI (ÖMSS) KURSU AÇILMASI HAKKINDAKursları için Hatay Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri Kayıt Alıyor.Acele Edin

Bunların haricinde ozlem Hanım, FACEBOOK ÖMSS SAYFALARI VAR; Orada da 3-4 sayfada Duyuruyu Yayınladım, bilginiz olsun
    AxSİ likes this.

Editör

Blog Entries
    146

Adana Kozan'da Engelliler İçin Ömss Kursu

Türkiye Beyazay Derneği Kozan Şubesi, engelliler için Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) hazırlık kursu açtı.

Dernek Başkanı Ahmet Ünal, kursun tanıtımı için dernek binasında düzenlediği toplantıda, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün desteği ile açtıkları kursa 25 engelli dernek üyesinin katıldığını söyledi.

Amaçlarının engellilerin sosyal yaşama katılımlarını sağlamak, imkan ve kabiliyetleri oranında birer meslek sahibi yaparak kendileri, aileleri ve ülke ekonomisine katkıda bulunabileceklerini göstermek olduğunu ifade eden Ünal, Türkiye İş Kurumu ile 5 kursiyerin katılacağı 6 ay sürecek Büro Yönetimi ve Sekreterlik kursunun da bu hafta başlayacağını belirtti.

Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Selami İnan, Türkçe, Matematik ve Tarih alanındaki derslere yönelik 120 saat sürecek olan ÖMSS hazırlık kursunun sınav haftasına kadar devam edeceğini ifade etti.

Milli Eğitim Şube Müdürü Olkan Dağlı da bugüne kadar engelliler yararına düşünülen tüm kursların açılmasını sağlayarak desteklediklerini ve sürdürülen örnek çalışmaların kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Son Dakika
    YassaX likes this.

Editör

Blog Entries
    146

Ankara Polatlı'da, Özürlü Memur Seçme Sınavı Hazırlık Kursu

Polatlı'da, Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS)'na girecek adaylara ücretsiz kurs verilecek.

Türkiye Beyazay Derneği Polatlı Şubesi tarafından düzenlenecek kursta adaylara 3 ay 120 saat ders görecek. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli öğretmenler tarafından verilecek kursta adaylar sınava hazırlanacak.

Türkiye Beyazay Derneği Polatlı Şube Başkanı Ziya Suluyer, kaymakamlık ve belediyenin de desteklediği kursun 6 Şubat Pazartesi günü başlayacağını bildirdi. Suluyer, kurslara, ortaöğretim, Lise, ön lisans veya lisans düzeyinde eğitim veren kurumlardan mezun olan engellilerin katılacağını belirtti. Engellilerin eğitim seviyesini yükseltmek, engelli bireylerin de kamuda çalışmasına imkan sağlamanın en büyük hedefleri olduğunu anlatan Ziya Suluyer, “Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) için hazırlık kursuna katılacak olanlarda yüzde 40 ve daha üzeri engelli olduğunu gösteren rapor, lisans, önlisans, lise ve dengi okul mezunu olduğunu gösterir diploma fotokopisi ve nüfus cüzdan fotokopileriyle birlikte, derneğimizin Necip Fazıl Parkı içerisinde bulunan merkezine başvurmaları gerekmektedir.” diye konuştu.

CİHAN
    YassaX and Halil Yılmaz like this.

Üye

ömss kursu

arkadaşlar bursada ömss kursu açıldı başvurular başladı atatürk kültür ve kongre merkezinde verilecek başvurularda oraya yapılacak telefon 0224 2708211

Üye

albinomurat bey verdiğiniz bilgi için çok teşekkürler ...

Üye

yönetmelik ?

bu sınava ilk kez atanacaklarmı başvurabiliyrdu yoksa daha önce atananlarda başvurabilrmi ?

Üye

sarya ; bu sorunuzun cevabı ancak Sınav Klavuzu cıktığında verilecektir... Şubat ayında yayınlanmasını bekliyoruz... 3 EKİM 2011 tarihinde yayınlanan ÖMSS Yönetmeliğinin Linkini size vereyim, bir okuyun belki faydali olur..ÖMSS Yönetmeliği Linki : Ba

Editör

Blog Entries
    146

İstanbul Bağcılarda Engelliler Devlet Memurluğuna Hazırlanıyor

Bağcılar Belediyesi, ÖSYM tarafından 29 Nisan'da yapılacak Özürlüler Memurluk Seçme Sınavı için engellilere yönelik kurs başlattı. Kursa kayıt yaptıran engelliler, evlerinden servisle alınacak ve kursun ardından yine evlerine bırakılacak.

Engellilere yönelik pek çok başarılı projeye imza atan Bağcılar Belediyesi, şimdi de engellileri memurluk sınavına hazırlıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, ÖSYM tarafından yapılacak sınavla 20 bin engellinin kamu kurumlarında istihdam edileceğini açıklamıştı. Bakan Şahin'in açıklamasının ardından harekete geçen Bağcılar Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa engellilere yönelik kurs açtı. Engelliler Sarayı'nda verilecek kursla engelliler,

ÖSYM'nin 29 Nisan'da yapacağı Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) hazırlanacak. Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı'nda sınav tarihine kadar düzenlenecek kurslar için kayıtlar başladı. Ücretsiz olarak düzenlenen kursa ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunları katılabilecek. 11 Şubat'ta başlayacak eğitimle birlikte engelliler, servisle evlerinden alınacak ve eğitimin ardından yine aynı servisle evlerine bırakılacak.

Engellilerin sosyal hayata katılımını sağlamak için önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ÖMSS kursunun da bu çalışmalardan biri olduğunu ifade etti. Kursa Bağcılar'da ikamet eden engellilerin katılabileceğini belirten Çağırıcı, "Şartları uyan bütün engelli kardeşlerimizin kursumuza katılmasını istiyoruz" dedi.

04.02.12 - AA
    YassaX likes this.

Üye

Sponsor Bağlantılar

11 Şubat'ta başlayacak eğitimle birlikte engelliler, servisle evlerinden alınacak ve eğitimin ardından yine aynı servisle evlerine bırakılacak. ---> Bağcılar Belediyesi'nin bu uygulaması gerçekten Örnek olacak cinsten, Tebrikler Doğrusu Diğer illere örnek olsun...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)