Engelliler.gen.tr Platformu Sitesine Hoşgeldiniz.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree2Likes

Konu: ÖMSS İle Yerleşen Adayların Yapması Gerekenler ve İstenilen Belgeler

Editör
    Blog Entries
    143

ÖMSS İle Yerleşen Adayların Yapması Gerekenler ve İstenilen Belgeler

Sponsor Bağlantılar

2014 YILI ENGELLİ PERSONEL İSTİHDAMI KAPSAMINDA BAKANLIĞIMIZ TAŞRA TEŞKİLATI KADROLARINA YERLEŞTİRİLEN ADAYLARA İLİŞKİN DUYURU

29 Nisan 2013 tarihinde yapılmış olan 2012-ÖMSS sınavı sonucu Bakanlığımız Taşra Teşkilatı emrine 04/02/2014 tarihi itibariyle ÖSYM tarafından yerleştirilen adayların atamaları yerleştirildikleri İl Milli Eğitim Müdürlüklerince yürütülecektir.

Yerleştirmesi yapılan aday listelerinin ÖSYM tarafından Bakanlığımıza gönderilmesinin ardından, listeler atama iş ve işlemleri gerçekleştirilmek üzere ilgili Valiliklere gönderilecektir.

Bu nedenle adayların yerleştirildikleri İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Adaylar yerleştirildikleri İl Milli Eğitim Müdürlüklerine aşağıdaki belgeler ile birlikte en geç 21/02/2014 tarihine kadar şahsen başvuruda bulunacaklardır:

a) Öğrenim durumlarını gösterir belgenin aslı veya başvuru sırasında onaylanacak örneği, (Mezun olabilecek durumda iken sınav ve yerleştirmeye başvuru imkanı sağlanan adayların atamalarının yapılabilmesi için, yerleştirme işleminin son başvuru tarihi olan 03/02/2014 tarihi itibariyle sınav başvurusunda beyan ettiği eğitim kurumundan mezun olunması gerekmektedir.)

b) Engelli Personel Atama Başvuru Formu, (Ekte yer alan formun el yazısı ile doldurularak imzalanmış şekilde teslim edilmesi gerekmektedir.)

c) 3 adet vesikalık fotoğraf,

ç) Nüfus cüzdanı fotokopisi,

d) Mal bildirim beyannamesi, (Ekte bulunmaktadır.)

e) Hizmet cetveli. (Devlet Memuru olarak başka kurumda görev yapan veya yapmış olanlar)

f) Özürlü Sağlık Kurulu Raporu.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

İletişim : İlgili İl Milli Eğitim Müdürlükleri.

Atama Başvuru Formu İçin Tıklayınız.

Mal Bildirim Beyannamesi İçin Tıklayınız

Üye

bu istenilen sağlık raporu aslında sınavlara başvuru yaparken aldığımı rapor ile aynı olan değilmi..ekstra yeniden bir rapor değil umarım....

Üye

Alıntı bayramteacher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu istenilen sağlık raporu aslında sınavlara başvuru yaparken aldığımı rapor ile aynı olan değilmi..ekstra yeniden bir rapor değil umarım....
    Aynı rapordur merak etmeyin
    bayramteacher likes this.

Üye

atandığım için 4 şubattan beri ayağım yre değmiyor nerdeyse sevinçten..komisynn ve rapor...çok stres yaptırdı bana bu..herşeyi hazırladım.lakin fotoğrafım 2010 yılında çekilmiş fotoğraf.onu versem toplanacak komisyon bu fotoğrafa bakıp beni eleyebilirmi.o fotoğrafı nerden bilecek derseniz 2010 yılında aldığım raporun fotoğrafında görünüyor..ben işimi riske atmayıp yeni vesikalık çekileyim değilmi......ben şimdi atandım derderbo.sol kol dirsek üstü kesik.yüzde 60 rapor.raporumda da öğretmen olabilir,özürlü iş için yazıyor,çalıştırılamayacağı işler içinde sol kol ile yapılacak işler yazıyor vede sürekli ibaresi var süresi için...bu da engel olmaz umarım..çünkü en başta kabul edilmişti rapor..ya sanırım gereksiz stresmi yapıyorum nedir...komisyoonda elenebilir miyim korkusu girdi içime..okuduğum bazı forumlarda komisyon isterse eleyebilir,atanmanız önemli değil gibi şeyler okuyunca...

Üye

atandığım için 4 şubattan beri ayağım yre değmiyor nerdeyse sevinçten..komisynn ve rapor...çok stres yaptırdı bana bu..herşeyi hazırladım.lakin fotoğrafım 2010 yılında çekilmiş fotoğraf.onu versem toplanacak komisyon bu fotoğrafa bakıp beni eleyebilirmi.o fotoğrafı nerden bilecek derseniz 2010 yılında aldığım raporun fotoğrafında görünüyor..ben işimi riske atmayıp yeni vesikalık çekileyim değilmi......ben şimdi atandım derderbo.sol kol dirsek üstü kesik.yüzde 60 rapor.raporumda da öğretmen olabilir,özürlü iş için yazıyor,çalıştırılamayacağı işler içinde sol kol ile yapılacak işler yazıyor vede sürekli ibaresi var süresi için...bu da engel olmaz umarım..çünkü en başta kabul edilmişti rapor..ya sanırım gereksiz stresmi yapıyorum nedir...komisyoonda elenebilir miyim korkusu girdi içime..okuduğum bazı forumlarda komisyon isterse eleyebilir,atanmanız önemli değil gibi şeyler okuyunca...
    Asla sıkıntı yapma komusyon senin sadece evrak üzerinden inceler mesela rapor sahtemi diploma tamammı başkada bir sıkıntı olmaz.SENİN KAZANILMIŞ HAKKIN ALINMAZ.10-15 gün arasında sizi işbaşına çağırırlar
    Ayrıca seni temizlik veya yapamayacağın bir görevde görevlendirmezler.şimdiden yeni memuriyetiniz hayırlı olsun.Allah,a emanet olun.

Üye

Bayram komusyon istediği gibi eleyemez sizi böyle bir şey mümkün değil.komusyon sadece evrak üzerinden inceleme yapar.evraklarında bir sıkıntı yoksa tamam bildiğim kadarıyla evraklarınızda tamam.Sıkıntı yapmanıza gerek yok
    bayramteacher likes this.

Üye

çok teşekkür ederim...gerçekten çok rahatladım...her ihtimale karşı fotoğrafıda yeniden çekildim.....yüreğime verdiğin ferahlık ve rahatlatıcı açıklamalarından vede ilgindfen dolayı çok teşekkür ederim......iyiki vardın,iyiki varsın....

Üye

çok teşekkür ederim...gerçekten çok rahatladım...her ihtimale karşı fotoğrafıda yeniden çekildim.....yüreğime verdiğin ferahlık ve rahatlatıcı açıklamalarından vede ilgindfen dolayı çok teşekkür ederim......iyiki vardın,iyiki varsın....
    Allah yolunu açık etsin.dediğim gibi belgelerinde gerçek dışı bir sıkıntı yoksa çok rahat ol enfazla 15-20 gün sonra işbaşına çağrılacaksınız.Rahat rahat gezin dolaşın işbaşından sonra yoğuluk başlar.

Üye

belgeleri bugün sivas il milli eğitim müdürlüğüne teslim ettim ,ayriyeten nüfus örneği de istiyorlar zaten valilik milli eğitim yanında , biz 15 , 20 gün beklerken 24 ünde sizi arayacağız dediler şaşırdım , biranönce eğitime başlayacaklarmış yok öle 2 , 3 hafta beklemek haftaya iş başı haftasonları da eğitime ayrılacak sabah 8 akşam 5 dediler işallah fazla sürmez ,en geç 25 inde kimin nereye yerleşeceğini kararlaştıracaklar . diğer illeri bilmiyorum ne alemde . ama yozgatta haftaya yerleşmelerden sonra iş başlıyor . bir kişi de istifa etmiş sanırım 7 kişi eğitim göreceğiz .

Üye
    Sponsor Bağlantılar

Ben zihinsel özürlüden mebe atandim. Yalniz iş başi yaptiğimizada kurumun benim vergi indiriminden faydalandiğimi bilirmi yoksa söylemem gerekir mi?
    Vergi indirim olsa yada olmasa kaç yil çalişabilirim emekliye ayirmak için???

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)