Engelliler.gen.tr Platformu Sitesine Hoşgeldiniz.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree4Likes

Konu: Özürlü Memur Seçme Sınavı'nda ( ÖMSS ) Soru Sayısının 100 Adet Olması Hakkında

Üye

Özürlü Memur Seçme Sınavı'nda ( ÖMSS ) Soru Sayısının 100 Adet Olması Hakkında

Sponsor Bağlantılar

Arkadaşlar 18 Ocak 2012 Çarşamba günü itibariyle Sakarya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde görev yapan bir Müdür Yardımcısı ile yaptığım görüşme sonucunda aldığım bilgi şu şekildedir: Geçmiş yıllarda yapılan Özürlü Personel Sınavlarında Soru Sayıları 50 Adet olurken, 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacak olan Özürlü Memur Seçme Sınavı'nda ( ÖMSS ) Soru Sayıları 100 Adet olarak hazırlanacağı ifade edilmiştir... Sınav Konuları ve diğer bilgiler konusunda henüz herhangi bir gelişme olmamıştır.. Gelişmeler oldukça sitemizde güncel olarak paylaşılacaktır.

NOT : Aldığımız bu bilgiyi paylaşıyoruz , çünkü bilgiyi veren devletin bir kurumunda Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.. ÖMSS'de olaki farklı Soru Sayıları ile karşılaşırsanız , bununla ilgili sorumluluk kabul etmiyoruz.. Saygılarımla...

Arkadaşlar bu konu Sınav Kılavuzu Yayınlanmadan Önce açılmıştı ve Tahmini olarak 100 Adet Soru olacağı Öngörülmüştü... Ewet Kesinleşen 2012 - ÖMSS Sınav Kılavuzuna göre 60 Adet Soru Sorulacaktır ... Dağılımı da şu şekildedir :

2012 - ÖMSS’ DE UYGULANACAK TESTLER VE SORU SAYILARI

Genel Yetenek Testi Soru Sayısı
    1) Türkçe 15
    2) Matematik 15

Genel Kültür Testi Soru Sayısı
    1) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 10
    2) Temel Yurttaşlık Bilgisi 6
    3) Türk Kültür ve Medeniyetleri 3
    4) Türkiye Coğrafyası 5
    5) Türkiye ve Dünya ile İlgili Genel ve Güncel Sosyoekonomik Konular 6

TOPLAMDA 60 ADET SORU SORULACAKTIR..

NOT : KONU BAŞLIĞI " Özürlü Memur Seçme Sınavı'nda ( ÖMSS ) Soru Sayısının 100 Adet Olması Hakkında " 2012 SINAV KILAVUZU Yayınlanmadan Önce Açılmıştır ... O sebeple Buradan da açıkladığım üzere 2012 - ÖMSS 'de 60 Adet Soru Sorulacaktır... Saygılarımla

Konu YassaX tarafından (05-03-2012 Saat 11:16:28 ) değiştirilmiştir.
    kaladze, mevce and Mesut Onur like this.

Üye

emeklerinize çok teşekkürler. ömss çalışma kitabı gibi net bir kaynak olmadan elimde adapte olamıyorum birşeye. bu da benim sorunum. piyasaya çıkmış kitaplar var da (yargı) onların nasıl hazırlandıkları meçhul. daha konular belli değilken. bilmiyorum. şimdilik ucundan tuttum inkilap tarihinin. kpss ile ilgili bir sitede konu özetleri çalışarak.

Üye

kaladze Rica Ederim.. Bence de mantıklı olanı yapıyorsunuz.. Yargı Kitapları 3 Ekim 2011 ÖMSS Yönetmeliği öncesinde 2 taneden şimdi sitesinde 10 tane olmuş durumda, kaldı ki ÖMSS Konuları daha belli olmamışken.. Tabiki cok insan bu durumu bilmiyor... Faydası olmaz mi ? Mutlaka az da olsa faydasi olacaktır.. Ancak Konular detaylı degil, üstünkörü geçilmiş.. Geçmiş yıl sorularını bir araya toplamışlar.. ee bende internet uzerinden tum gecmis yil sorularına ulastim hatta 2007 dekilere bile..Zaten ÖMSS yi ÖSYM yapacağı için, gecmis yıllarla pek alakalı olacağı kanaatinde degilim.. Soru Adetlerinin artacağını her yerde ifade etmiştim, bugün Müdür Yardımcısından 100 Adet Soru sorulacağını öğrenmiş oldum.. Bakalım haber doğru cıkacak mı? Ben haberi önemli bulduğum icin paylaştım... Ayrıca eski Özürlü Sınavlarında cevap şıkları 4 lü, ben ÖMSS nin Cevap şıklarının da 5 li olacağı düşüncesindeyim...

Üye

özkancey 3 yanlış bir doğruyu götürür vardı sizce bu olabilirmi ??

Üye

muneza o konu hakkında malesef bir bilgi yok..Yalnız yanlışlar doğruları götürecekse; 3 yanlış bir doğru şeklinde olmaz..Olacaksa 4 Yanlış bir doğruyu götürür..Ancak o bilgi icin Sınav Klavuzunun yayınlanmasını beklemekteyiz...

Vijdanatilla
    Guest

yararlanabileceğiniz kitaplar

merhaba arkaşlar sizlere önerebileceğim 2 yayın evi var HEDEF ve İHTİYAÇ ben lisans mezunuyum alan soruları sorulacak mı bilmediğimden genel kültür ve genel yetenek kpss kitaplarından hedef yayıncılığı aldım.konular güzel ve akıcı anlatım var tavsiye ederim.

Benim birde sorum olacak ben 2004 yılından beri çalışıyorum kurumsal bir şirkette fakat devlet memurluk sınavına yani ömss girmek istiyorum. seçilme şansın nedir? yada sınava girebilirmiyim

teşekkürler&saygılarımla

Üye

Vijdanatilla öncelikle verdiğin kaynak kitap bilgileri için teşekkür ediyoruz..ÖMSS ye girmek istediğinizi yazmışsınız; bu konuda size şu şekilde yardımcı olabilirim.. Öncelikle Özürlü Sağlık Kurulu Raporunuz % 40 ve üzeri olması gerekir.. Yalnız Raporunuzu kac yılında aldınız, sanirim sürekli bir raporunuz var.. Ne amacla bu raporunuzu almıstınız, yani Raporuzunun Arka Yuzunde Raporun Kullanım amacı yazar.. Ayrıca ön yuz alt sağ tarafta da Çalıştırılamayacağı İş alanları kısmınun dolu olması iyidir.. Tüm bu soruları sormamın nedeni şudur : ÖMSS için Sınav Klavuzu daha yayınlanmadı... Bazı yerlerde değişik yorumlar ve kafalarda soru işaretleri.. Belli tarihten önce alınmış Özürlü Sağlık Raporları Sürekli de olsa ÖMSS ye giremeyecek diyenler - yorumlar var.. Bu ne zaman netleşecek, sınav klavuzu yayınlanınca.. Ne zaman yayınlanır derseniz , Ocak sonu Şubat Başı itibariyle yayınlanacağını düşünmekteyim.. Benim yorumum : % 40 ve üzeri Sürekli ( Süreli Raporlarda, en az süresi Ağustos 2012 ve sonrası biten ) raporların hepsinin ÖMSS ye girebileceği düşüncesindeyim.. Bir ihtimal eğer Özürlü Rapor Tarihi kısıtlaması yapılacaksa 1998 yönetmeliği sonrasinda Rapor alanların ÖMSS ye girmesi onayı verilebilir... Vijdanatilla beklemede kalmakta ve güncel gelismeleri buradan takip etmekte fayda var düşüncesindeyim...Ayrıca size tavsiyem 3 EKIM 2011 de yayımlanan ÖMSS Yönetmeliğini okumanizdir, Link'i : Ba

Vijdanatilla
    Guest

raporum sürekli işe girmek için 2004 yılında almıştım 10 yıl olmadı gönderdiğiniz link için teşekkürler okumak için çıktısını aldım. %40 raporum mevcuttur.

Üye

Vijdanatilla , 10 yıl süre diye bir yorum yok hic bir yerde..yani zaman aşımı olarak mı siz düşündünüz acaba 10 yıllık süreyi .. Ayrıca ben 1998 yılını örnek verdim , cunku o tarihte bir Özürlü Raporları Yönetmeliği var, sonra 2006 da yönetmelik değişti, 16 Aralık 2010 yine değişti, en son 14 Ocak 2012 tarihinde Son Özürlü Raporları Yönetmeliği değişti .. Hatta vereceğim linkten son Özürlü Raporu Yönetmeliğine de ulaşabilirsiniz : Sağlık Raporlarıyla İlgili 14 Ocak 2012 Tarihli Yönetmelik --> BU linkte verdiğim yerdeki tüm mesajları okuyun..Alt tarafta benim Yeni - Eski Yonetmelik farkını da yazdığım mesajı da okumanızı tavsiye ederim
    Mesut Onur likes this.

Vijdanatilla
    Guest
    Sponsor Bağlantılar

Günaydın, Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)