Süresiz engelli raporuyla malulen emekli olurmuyum?

Erkancan3434

Üye
Üye
Selam arkadaşlar süresiz engelli raporum var vergi indirimine baş vuru yapmıştım şimdi sonuçlandı süresiz vergi indirimi onaylandı vergi dairesinden evrakları teslim aldım bir tutanak var ve bu şekilde

Çalışma gücü kayıp oranı yüzde 83
1 derece

Ben bu belgeyle SGK gitsem malul EMEKLi ola bilir miyim ? SGK malul emekli olmak için tekrardan hastaneye sevk ediyordu

Zaten bu belgeyi yüksek sağlık kurulu incelemiş ve karar vermiş bu belge malul EMEKLi olmak için geçerli olur bilgi verir misiniz teşekkürler

Moderatörün son düzenlenenleri:

Erkancan3434

Üye
Üye
Malulen emeklilik için yeniden rapor istenir.
Halil bey malulen emeklilik için tek bir hastalık üzerinden yüzde 60 rapor alınması gerekiyor bildiğim kadarıyla benim rapor Ankara merkez sağlık.kuruluna gitti orada çalışma gücü kayıp oranı yüzde 83 olarak kabul edilmiş bende SGK bunu kabul etmesi gerekiyor malul emekli olmak için sonuç olarak hastane heyet raporu vermiş Ankara'da yüzde 83 çalışma gücü kayıp oranı belirlenmiş bunu onaylayan en üst düzey yetkili sağlık kurul personeli bence bu şekilde kabul edilmesi gerekiyordu

İsen Buga

Üye
Üye
Halil bey malulen emeklilik için tek bir hastalık üzerinden yüzde 60 rapor alınması gerekiyor bildiğim kadarıyla benim rapor Ankara merkez sağlık.kuruluna gitti orada çalışma gücü kayıp oranı yüzde 83 olarak kabul edilmiş bende SGK bunu kabul etmesi gerekiyor malul emekli olmak için sonuç olarak hastane heyet raporu vermiş Ankara'da yüzde 83 çalışma gücü kayıp oranı belirlenmiş bunu onaylayan en üst düzey yetkili sağlık kurul personeli bence bu şekilde kabul edilmesi gerekiyordu
malül emeklilik nedir? tam öğrenmemişsiniz.
basit yol ile söyleyeyim: işe giriyorsunuz, rapor veriyorsunuz sakatlık oranınız sıfır veya %59.. ilerleyen günlerde olurda hastalanır kaza geçirir hatta sakatlığınız ilerler. %60 ve üzeri olursa MALÜL emeklilik hak edersiniz. onun dışında engelli olarak girer engelli olarak emekli olursunuz. Misal doğuştan sakat biri işe başlarken sakatlığı belirtmezse ilerleyen yıllarda sakatlık raporu alırsa %60 ve üzeri çıkarsa ki bunun oluşma sebebi araştırırlar. Doğuştan olsun işe başlamadan önce var olsun tespit edilmesi halinde malülliyet emekliliğiniz yanar ve sil baştan sisteme dahil olursunuz.
Halil bey kısada tekrar rapor aldırırlar diyor haklı.

Tekerlekli Sandalye