ayhan1990

askerlik

Değer Biç
Yazan [28-07-2017 saat 13:31:34] (579 Hit)
arkadaşlar bana 2007 yılında sanrısal bozukluk tanısı kondu 2 hafta hastanede yattım.4 yıllık üniversiteden bu sene mezun oldum.askerliği 2 yıl daha tecil ettirme hakkım var 4 yıllık mezun olunca 20 ekim 1990 doğumluyum askerlik şubesine gitttim.tecil için muayeneye gönderdiler sağlık ocağına daha sonra sağlık ocağındaki doktor psikiyatriye sevke gönderdi beni askerlik şubesine gittim beni hastaneye sevk edeceklerdi bilgisayarda arıza olduğu için yarın gel dediler bende gitmedim kendi doktoruma gidip askerlik yapabilirmiyim veya çürüğe ayrılabilirmiyim diye sordum o da muayene olduğun hastane karar verecek dedi daha önce hastanede başka doktorla görüştüm o farklı şeyler söyledi istersen seni göndermeyiz askere dedi.geçen e devletten askerlik celpime baktım 2018 in şubat ayına kadar askerlik konusunda sıkıntısı yoktur yazıyor.benim kendime ait geçmiş yıllara ait ilaçlarımı indirimli almak için ilaç raporum var.yalnız engelli raporum yok .hastalığımın kodu tsk da askerliğe elverişsizdir verilmesi yönünde sizce doktor ne kara verir askere gitmek istemiyorum orda temelli hastalığımın nüksetmesinden korkuyorum.şu an mantıklı düşünebiliyorum. yalnız bazen rüyamda kabus ve halusinasyon benzeri şeyler gördüğüm oluyor.içime sıkıntı bastığı bunalımlı olup atak halinde olduğum zamanlar oluyor.özellikle gecelere kötü oluyorum.hastalığımın nüksetmesinden korkuyorum ve askerlik yapmak istemiyorum sizce doktor ne kara verir.
Etiketler: Yok Etiketleri Düzenle
Kategori
Diğer

Yorum

 1. unuttum.29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ayhan geçmiş olsun,
  Geçmiş yıllara ait ilaç raporlarını da yanına alıp sevk edildiğin hastahaneye gider muayene olursan sorularına cevap bulacaksın bence.
  Raporları verdiğinde, hikayeni dinler doktorlar. Anlatırsın. Senin isteğinin kıymeti yoktur ama muhtemelen bir yıl sonraya yeniden muayene isterler ve ondan sonra çürük verirler sana.
  Korkacak, çekinecek bir durum yok. Zaten lisans mezunusun. Yukarıda yazdığın ''mantıklı düşünemiyorum'' cümlesinden sonra da zaten bence yapacağın en mantıkllı şey en kısa sürede muayeneni olup durumu netleştirmek olmalı.
  Şuan kullandığın bir ilaç varsa ona devam et, bırakma.
  Hastanede yatmaktan çekinme. Belki de şikayetlerini giderecek yeni ilaçları bu vesileyle kullanmaya başlayıp daha iyi hissedeceksin.
 2. ayhan1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  kardeş yalnız benim elimde engelli raporum yok sadece hastalığımı F1 olarak belirtip indirimli olarak kullandığım ilaç raporu var geçmiş yıllara ait 2008 den 2015 yılına kadar her sene yenilettiğim.geçen haftalarda tedavi gördüğüm doktorlardan birine gittim oda seni askere alırlar yalnız silah eğitimi alamazsın dedi.yalnız doktor bayandı ve bu konuda bana baya bilgisiz geldi.keşke diğer tanıdığım doktora gitseydim dedim muayeneye özelden bakıldım ücretli profesöre yalnız kadın bu konuda bilgisiz baya ya da işine öyle geliyor bilemiyorum artık.daha önceden hastaneden 2015 eylül ayında ehliyet alabilir diye kağıt aldım yazılı sınavı geçtim daha sonra direksiyon sınavında 3 defa kaldım 4 de ehliyeti aldım birsürü para harcadım 2016 nın şubat ayında ehliyeti aldım 2016 nın kasım ayında ehliyeti çıkarmaya gittiğimde hastane bana 2016 nın ocak ayında yeni kanun çıktığı ve ehliyet veremiyeceklerini söyledi almaya hak kazandığım ehliyeti alamadım birde üstüne üstlük birsürüpara bayıldım.daha sonra hastalığım konusunda araştırma yaptım hastalığım tsk da hastalıklar listesinde elverişsizdir yönünde verilmesini gerektiriyor olduğunu gördüm.akrabalarımdan birine sordum durumumu bu işlerden az çok anlar bana söylediği kelime şu oldu muayene olacağın doktor anlayışlı bir insansa zaten senin sorununu es geçmez eğer biraz gıcık bir insansa elverişlide verebilir hiç belli olmuyor diyor.yalnız rapora itiraz hakkım varmış 1 ayın içerisinde eğer elverişli verirse itiraz edeceğim çünkü hastalığım zaman zaman beni tetikliyor askerde temelli hasta olmak istemiyorum.bir insan ehliyet alamıyacak kadar hastaysa bence askerlikte yapmamalı.10 senedir tedavi oluyorum ve hastalığım kronik bir hastalık.yalnız engelli raporum yok.

Giriş

Giriş