celal1973

 1. İman İbadetten Öncedir

  Yazan [04-03-2015 saat 11:37:25]
  İman İbadetten Öncedir

  Geçen Facebook'taki dini bir sayfada bir yazı gördüm. Diyordu ki:

  Ben ve eşim namaz kılıyoruz fakat bizim oğlanı, otuz yaşına geldi, hala namaza başlatamadık. Yıllardır namaza başla artık, bak ölüm ansızın gelir, diye diye dilimde tüy bitti, bir dövmediğim kaldı.

  Ama hâlâ namazını kılmıyor, nolur bana yol gösterin, bir fikir verin, ne yapmalıyım? Oğlumun ahireti adına çok endişeliyim...
  ...
  Kategori
  Diğer
 2. Ateist Olmak kolaydır

  Yazan [01-03-2015 saat 21:20:59]
  Ateist Olmak kolaydır

  Ateist, Allah’ın varlığına ve birliğine, dolayısıyla hiçbir dine inanmayan, demektir. İslam’da bu kişilere ‘Kafir’ denir. Kafir, arapça kefere kökünden gelip örtmek anlamındadır.

  Yani, kafir Allah’ı inkar etmekle gerçeğin üstünü örtüyor. Yoksa gerçek zaten ortada görebilene... Ateistlerin durumu şudur: “Gözünü kapayan sadece kendine gece yapar.”

  Facebook’ta bir video gördüm. Araştırmacı
  ...
  Kategori
  Diğer
 3. Engelli kardeşlerime tavsiyeler

  Yazan [25-02-2015 saat 11:01:59]
  Engelli kardeşlerime tavsiyeler

  Efendim bu yazıyı ‘Ben işe yaramaz bir tüketiciyim’ diyen engelli kardeşlerim için yazıyorum.

  Öncelikle şunu belirteyim ki, engelliler eğer sabreder ve çok şükrederlerse hem ahirette rahat eder, hem de on sevdiği insana şefaat edebilirler. (Bir Hadis-i Şerif’ten)

  Yani işe yaramaz değil, aksine çok faydalıyız. Çünkü dünya hayatı öylede böylede geçti ve geçiyor. Fakat eğer güzelce
  ...
  Kategori
  Diğer
 4. Muhabbet Selam Vermekle Başlar

  Yazan [22-02-2015 saat 11:14:14]
  Muhabbet Selam Vermekle Başlar

  Hasbihal, karşılıklı konuşmak, sohbet etmek anlamındadır. Bu yazıda gündemden yola çıkarak kısa bir hasbihal etmek istiyoruz.

  Özgecan cinayeti bu hafta gündemin bir numaralı konusuydu. Bütün Türkiye ağladı. Hatta bu haftanın Cuma vaazı ve Cuma hutbesi de bu konudaydı.

  Şimdi, Diyanet TV’de canlı yayındaki kıymetli bir hocanın -ismini unuttum- ezandan önceki Cuma vaazında anlattıklarının ikisinden
  ...
  Kategori
  Diğer
 5. Her Derdin İlacı: SEVGİ

  Yazan [18-02-2015 saat 11:07:55]
  Her Derdin İlacı: SEVGİ

  Vahşi bir cinayetle Tarsus’ta öldürülen kızımızın haberini TV’lerden hepimiz dehşetle izledik, çok üzüldük, hatta milyonlarca yufka yürekli Türk milleti ağladı ve ağladım.

  Dehşetli olayı anlatmayacağım. İnşallah şehit olan ÖzgeCAN Aslan kızımızın babası Mehmet abinin dün akşam canlı yayında söylediği sözler bu yazıyı yazdırdı. Diyordu ki:

  “Efendim söylediğim gibi, kızımı
  ...
  Kategori
  Diğer

Giriş

Giriş