celal1973

 1. Nerde O Eski Aşklar

  Yazan [05-04-2015 saat 11:19:54]
  Nerde O Eski Aşklar

  Geçen kanalları zaplarken dizilere takıldım biraz. İkili ilişkileri görünce çok üzüldüm. Entrika, aldatma, oyun, iftira, arkadan kuyu kazmalar, dedikodu, vs. Bizim bildiğimiz aşk bu değil....

  Aşk, özlemektir. Aynı gökyüzünü seyredip, o şimdi ne yapıyor, demektir. Aşk, onu görmediği zaman ızdırap çekmektir. Yani biz böyle bir aşk yaşadık...

  O kanallardaki dizileri izleyen benim gibi orta yaşlardaki
  ...
  Kategori
  Diğer
 2. 1 Nisan Şakası

  Yazan [01-04-2015 saat 18:16:56]
  1 Nisan Şakası

  Şu an itibariyle 271 yazımız yayındadır. Acizane bu yazıları yazmamızın gayelerinden birisi yeğenlerime amca/dayı’larından ders veren nasihatlerdir.

  Şu an. 4 (Azra), 7 (Ceren), 8 (İsa), 13 (İrem) yaşlarında dört yeğenim vardır. İnşallah ilerde onlara iyi birer hatıra kalacak, ama aynı zamanda bu yazılar tarihe not düşmektir.

  Bazen geçmiş yazıları okuyunca o güne ait olayları hatırlıyoruz. Mesela
  ...
  Kategori
  Diğer
 3. Soru: Bu Çiçeği Kim Yarattı?

  Yazan [29-03-2015 saat 10:59:55]
  Soru: Bu Çiçeği Kim Yarattı?

  Geçenki yazıda İman’ın çeşitlerinden bahsetmiştik. İmanımızı tahkiki iman seviyesine çıkarmak, kabre imanlı girmek adına çok önemlidir, demiştik.

  Naçizane bir ilim taşıyıcısı olarak, bugün yine araştırmacı kıymetli Uğur Akkafa beyin o sohbetindeki bilgilerin özetini paylaşmaya devam ediyoruz. Diyor ki:

  Evet, şimdi Taklidi İman’dan Tahkiki İman’a geçiş için bir misal verelim;
  ...
  Kategori
  Diğer
 4. İman’ın Çeşitleri

  Yazan [25-03-2015 saat 10:19:02]
  İman’ın Çeşitleri

  Naçizane bir ilim taşıyıcısı olarak, bugün araştırmacı kıymetli Uğur Akkafa beyin bir sohbetinden edindiğim bilgilerin özetini paylaşacağız. Diyor ki:

  Nisa suresi 136. ayette

  “Ey îmân edenler! Allah’a, Resûlüne ve peygamberine indirdiği Kitâb’a (Kur’ân’a) ve daha önce indirdiği kitab(lar)a îman (da sebât) edin! Kim de Allah’ı, meleklerini, kitablarını, peygamberlerini ve âhiret gününü
  ...
  Kategori
  Diğer
 5. Yine İnşallah Demeyi Unuttum

  Yazan [22-03-2015 saat 10:43:34]
  Yine İnşallah Demeyi Unuttum

  İki sene önce İNŞALLAH ile ilgili başıma gelen olayı şöyle anlatmıştım:

  Bu kelimeyi kullanmamızı Allah istiyor. İnşallah kelimesi kullanılmadan söylenen sözler ilahi rahmetten mahrum olur. ‘İnşallah’ kelimesi Kuran’da ‘inşaAllah’ diye de geçmektedir.

  Şanlıurfa’da görev yapan astsubay Erkek kardeşim Faik Çelik ve ailesi her yaz gibi, Ereğli’de anne babası ve abisini ziyarettelerdi.
  ...
  Kategori
  Diğer

Giriş

Giriş