DÜŞ GEZGİNİ

 1. Aşkı Değerli Kılan İmkansız olmasımıdır?

  Yazan [13-11-2013 saat 22:39:51]
  Kişi için tüm ulaşılması zor hatta imkansız olan şeyler değerlidir. O şey herneyse ona ulaşıldığında ise değerini yitirir. Buradan yola çıkarak aşkı kılan şey acaba imkansız olması mı? Yada aşkı aşk yapan şey ulaşılamamasımıdır?

  Not: Kısa oldu biliyorum ama görüşleri almak istedim
  Kategori
  Yaşam İnsanlar
 2. Ölümüne Sevmek

  Yazan [22-07-2013 saat 17:14:19]
  Kelimelerin çok sık kullanılması onları sıradan hale getirir ve sloganik bir hal almasını sağlar. Ezber ettiğiniz bu kelimelerin gerçekte neyi ifade ettiğini bile düşünmezsiniz. Bunlardan biride "ölümüne sevmek" cümlesidir.

  Sevgi ve ölüm. Bu iki kelime bir birine zıt iki kelimedir bence. İnsan sevince neden ölümüne sevsinsinki? Seven insan olsa olsa ölümüne yaşamak ister. O'nun için sadece o'nun için ölümüne yaşar. Öleceği varsada ölmez.
  Kategori
  Yaşam İnsanlar
 3. Umut Nedir?

  Yazan [17-09-2011 saat 21:43:12]
  Umut bir anlamda hayatın sillesini yemiş, dayanacak fazla dalı kalmamış insanların tek dayanağı, tek sığınağıdır.
  Umut fakirin ekmeği, Umut ettiğin sürece yaşarsın v.b gibi çoğunluğun ağzında bir sakız gibi dönüp dururken derbeder bir hayat süren kişilerin anlamsız ve izah edilemez bir izahla umutlarına sarılışı bana denizde boğulan birinin bir dal parçasına tutunmasını hatırlatır nedense.

  Umutsuz yaşanmaz. Peki ya geleceğe dair ...
  Kategori
  Yaşam İnsanlar
 4. Ölümsüzlüğün peşinde koşmak!

  Yazan [10-07-2011 saat 22:58:12]
  Düşünüyorum... Dünyayı ve insanları düşünüyorum. Çokk gerilere gidiyorum... Pers imparatorluğunu yıkan makedonya kralı iskenderi düşünüyorum. Adına "büyük iskender demişler". Büyük iskender sadece 32 yaşına kadar yaşayıp hayata gözlerini yummuş. 32 yıllık bir yaşama sığan muhteşem zaferler dünya tarihinin yönünü değiştiren 32 yıl. Fatih istanbulu 21 yaşında fethetmiş. Yine dünya tarihinde bir dnüm noktası. O halde diyorum mesele uzun yaşamak ...
  Kategori
  Yaşam İnsanlar
 5. Oğlu kızı olmayanlar için babalar günü

  Yazan [19-06-2011 saat 21:47:18]
  Buruk geçer eminim... Nitekim geçiyorda!
  Öyle sabahın köründe sizi yataktan öperek koklayarak kaldıracak oğlunuzun-kızınızın olmayışı ve dahası oğul ve kız sahibi olma umudunun sıfır olması... Muebbete mahkum edilmiş biri gibi... Umutsuz bir hastalığa yakalanıp ölümü beklemek gibi ağır ve çaresiz bir durumdur.

  Akranlarınız evlenmiş boy boy çocukları olmuştur. Her birinin çocuğu babası için babalar gününde ayrı bir sürpriz yapar. ...
  Kategori
  Yaşam İnsanlar
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... Sonuncu

Giriş

Giriş