Gazoz Agacı

Sevmek için "yürek", sürdürmek için "emek" gerek.

Rate this Entry
by , 02-09-2012 at 14:35:14 (2846 Hit)
Yolculuğun bir aşamasında iki arkadaş tartışırlar biri ötekine bir tokat atar. Tokadı yiyenin canı çok yanar ama tek kelime etmez ve kumun üzerine şu sözleri yazar: Bu gün en iyi arkadaşım bana bir tokat attı.

Yıkanabilecekleri bir yere rastlayana dek yürümeyi sürdürürler. Tokadı yiyen yıkanırken batağa saplanır, boğulmak üzereyken arkadaşı tarafından kurtarılır. Tam selamete çıktıktan sonra bir kaya parçası üzerine şu sözleri kazır: Bu gün en iyi arkadaşım Benim hayatımı kurtardı: Your browser may not support display of this image.Your browser may not support display of this image.

Tokadı vuran ve sonra en iyi arkadaşının hayatını kurtaran kişi ona şöyle der:

Senin canını yaktığımda bunu kum üzerine yazdın ama şimdi kayaya kazıyorsun, neden?

Öbür arkadaş ona söyle cevap verir.

Biri bizi incittiğinde bunu kum üzerine yazmalıyız ki bağışlama rüzgarı estiğinde onu silebilsin. Ama biri bize iyi bir şey yaparsa onu kayaya kazımalı ki onu hiçbir rüzgar yok etmesin.

İncinmelerimizi kuma, gördüğünüz iyilikleri kayalara kazımayı öğrenelim.

Denilir ki: özel birini bulmak bir dakikanızı alır, onu değerlendirmeniz bir saat içinde olur, onu sevmek için bir gün yeter ama sonra onu unutabilmek için bir ömrün geçmesi gerekir.


İncindim ! evet tam olarak yine incindim...içim ezildi sanki...ama geçer...bu da geçer...neler neler geçmedi ki...incinmelerimi kuma yazdım yine...aynı incindiğim insanın bana yaptığı iyilikleri kayaya kazıdığım gibi...

Bazen insan farkında olmadan incitir...bazen hiç farkında olmadan incindiği gibi...önce bir kendime baktım değer mi diye? evet değerdi inciten çok değerli olduğu için incindim zaten...sonra ona baktım değer mi diye? evet değerdi gerçekten inci tanesi olduğu için...
Etiketler: Yok Etiketleri Düzenle
Kategori
Kategorisiz

Yorumlar

Giriş

Giriş