gülümse_hayata

Hiç Bir Olabildik mi?

Değer Biç
Yazan [06-11-2017 saat 14:14:26] (838 Hit)
İsim:  images.jpg
Görüntüleme: 1430
Büyüklük:  88.5 KB (Kilobyte)Düşünüyorumda hepimizin ortak bir adı var İNSAN ama hepimiz ayrı ayrıyız. Bizden olmayanı dışlayan kabullenmeyen hatta yok etmeye çalışan.

Ne engelli engelsizi, nede engelsiz engelliyi sığdıramadı bu koca dünyaya ne zengin fakiri ne Kürt’ü Türk’ü nede alevisi sünnisi veya lazı çerkezi bizden olmayanı hep öteledik ama hepte kendimizi haklı görmedikmi?

Biz bir olabildik mi?

Yaşadığımız okadar çok sorun var ken hep bir ayrıştırma çabasına girerek sorunları kat be kat büyüttüğümüzün farkına bile varmaktan aciz birer topluluk haline gelmedik mi?

Neydi paylaşamadığımız?
Neydi göstermeye çalıştığımız?
Neydi bizi bir diğerinden üstün kılan?
Neydi bize bu hakkı veren?

Oysa hiç birimize kalmayacak bu dünya için belki mal mülk için, bir avuç toprak için yaşanılan zulümler, insanları hor görüşler, bir başkasını ezip çiğneyerek yukarlara tırmanma çabaları, aç olanı görmeyişler,düşküne el vermeyişler,zordakine koşmayışlar, halin nicedir sormayışlar, ve daha bir çok insanlığın yüzkarası olacak hal ve hareketler. Neden di? Bir olmak güçlü olmak değilmiydi?Bir olmak diri olmak değilmiydi? Bir olmak her zorluğa göğüs gerebilmek değilmiydi?

PEKİ BİZ BİR OLABİLDİK Mİ?
Halil Yılmaz ve suden bunu beğendi.
Etiketler: Yok Etiketleri Düzenle
Kategori
Yaşam İnsanlar

Yorum

Giriş

Giriş