izmirdenhaberler

Engelliler haftası geçti

Değer Biç
Yazan [17-05-2020 saat 15:44:28] (27 Hit)
Engelliler haftası geçti. Bu sene korona virüs tehlikesinden bir araya gelip etkinlikler yapılamadı. Bizde bir canlı yayın ve basın açıklamalarıyla farkındalığı arttırmaya çalıştık.

Birçok yazı okudum. Sevgi engel tanımaz. Yahu bizim ne kadar sevenimiz varmış. Yalnız bu sevgi teşbihte hata olmasın. Çok samimi bir sevgi değil. Kuranı kerimi asıp evimizde tutup hiç okumayıp anlamını kavrama yönünde çaba göstermediğimiz gibi sadece sözden ibaret bir sevgi.

Biz ömür boyu seveceğimiz bir eş aradığımızda ortadan kaybolan bir sevgi. Yok, efendim sevgi engelleri aşarmış. Engellilerin sevgiye ihtiyacı varmış. Yahu bir günde bizlere sorun gerçekten neye ihtiyacımızın olduğunu. Oradan buradan aşırma sözlerle sevgi sözleri tiksinti oluşturdu.

Bir yazar diyor ki sevgiden çok bahsediliyorsa sevgisizlik hâkimdir. Neyse yöneticiler bu sene bizi kedi yavrusu gibi sevemediler buda bir kazanımdır. Keşke dernekler bir tema belirleyip her dönemde ona vurgu yapılsaydı.

Herkes her şeyi söylemiş iyi gargara oldu. Birçok söz ve ifade kayboldu. İleri günlerde inşallah temalar belirlenir de her üç aralık yâda engelliler haftasında somut sonuçlar aldığımız bir etkinlikler olur. Salih Arıkan, Tel: 0506 514 96 93
Etiketler: Yok Etiketleri Düzenle
Kategori
Diğer

Yorum

Giriş

Giriş