izmirdenhaberler

Önlem almak zorunda değillermiş

Değer Biç
Yazan [12-08-2020 saat 10:13:09] (49 Hit)
Önlem almak zorunda değillermiş. Basmane’de mezarlık başı caddesinde eski hamamın olduğu çevrede kaldırım taşları yenileniyor. Yenilenebilir ama ciddiyetten uzak bir çalışma var.

Dün öğlen yemeğe giderken birileri orada çalışma var dedi. Biz görmeyenlerin sıklıkla yaşadığı bir sorun önümüzde engel varsa herkes elimize kolumuza yapışıyor. Buda şu dönemde bulaş riskini arttırıyor maske mesafe ve temizlik kurallarına azami dikkat etmemiz gereken bu dönemde izinsiz yardım etme çabaları riskleri arttırıyor.

Talebimiz bu tarz çalışmalar yapıldığında halkın yaygın sosyal medya ve farklı araçlarla bilgilendirilmesi o zaman farklı yollardan iş ve evimize giderek sorunlarla karşılaşmayız. Bu tarz çalışmaların takviminin başlangıcı halkla paylaşılmalı.

Geldim kaldırımlar taş yığını olmuş herkes yardımcı olayım diye izinsizce elime koluma dokunuyor. Yemekten dönüşte canlı yayın yaparak ortamı tek başına resimlemeye ve raporlamaya çalıştım. Akşam bir arkadaşın yardımıyla tekrar resimledim ve video çektim.

Önlem almak zorunda değillermiş. Arkadaşlara böyle bir çalışma yaptığınızda önlem almanız gerekir dedim. Onlarda gerek yok biz varız dediler.

Sabah geldiğimde yine ortalık taş yığını içinde bu sefer gülmeye benimle dalga geçmeye başladılar pis pis gülerek başka işin yok mu gibi alaylarda bulundular. Bazıları bana yardım etmeye çalışınca bırak onu macera arıyor dediler başkalarının yardımıyla bugünde videomuzu çektik.

Kaymakama git. Adamlar ne yaparsan yap Büyükşehir’e şikâyet et Kaymakama şikâyet et umurumuzda değil dediler tek isteğimiz önlem alınması engelliler hamileler yaşlılar Bebek arabalılar ve telefon bağımlılarının hayatını riske atmasınlar basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Salih Arıkan, Tel: 0506 514 96 93
Youtube lingleri Aşağıda
Önlem Almak zorunda değillermiş https://www.youtube.com/watch?v=CRQuUj8OM-Y

Önlem Almalarına gerek olmadan yapılan çalışma hala bitmemiş
https://www.youtube.com/watch?v=LiPAMO_twU8
Etiketler: Yok Etiketleri Düzenle
Kategori
Diğer

Yorum

Giriş

Giriş