Tüm Blog Mesajları

 1. Dostluk Mesafe Tanımaz

  Yazan [06-05-2015 saat 11:02:16]
  Dostluk Mesafe Tanımaz

  Bugün sizlere Facebook’ta kurduğum bir dostluktan bahsedeceğim.

  Geçtiğimiz yıl, nisan 2014’te bir akşam Facebook’tan bir mesaj geldi. O sırada babam yatağa oturtmuştu, çay içiyordum, önümdeki bilgisayardan yazıştık.

  Yirmi yaşındaki genç, bu sayfadaki yazıların çoğunu babasıyla beraber okuduğunu ve etkilendiğini, babası gibi namaz kılmak istediğini belirtti ve Abi, bir sorum olacak, dedi.
  ...
  Kategori
  Diğer
 2. Mutluluk neydi?

  Yazan [03-05-2015 saat 20:54:52]
  Hepimizin peşinden koştuğu bir yudum mutluluk neydi ki? paranın satınalamayacağı değerlerden belki en kolayı, belkide en zoru mutlu olmayı başarmak? hayatın tüm sevimsiz yanlarına rağmen gözlerini her yeni doğan sabaha yepyeni umutlarla açabilmek...

  Benim için mutluluk yaşama sebebimin gözlerindeki ışıkta saklı...bir de yaşama sevincimin sözlerinde gizli...ama işte her gün aynı olmuyor bazen yenik düşüyor beden engellerine... ruhunun özgürlük çırpınışları ...
  Kategori
  Bloglar
 3. Hikaye: Habib Baba

  Yazan [03-05-2015 saat 11:27:14]
  Hikaye: Habib Baba

  Her devirde Allah’ın sevdiği kulları vardır. Zaten büyüklerimiz, Allah, dünyayı sevdiği kulları hatırına döndürüyor, derler. Bu doğrudur.

  Eğer kimse ibadet etmese, ahlaksızlık ve inançsızlık dünyayı kaplasa, Allah o zaman kıyameti gerçekleştirir. Nitekim Efendimiz SAV kıyametin böyle durumda kopacağını söylemiştir.

  Aşağıda Osmanlı zamanında yaşanmış bir hikayeyi paylaşmadan önce bilgilenelim.
  ...
  Kategori
  Diğer
 4. Keşke Dediğime Utandım

  Yazan [29-04-2015 saat 09:54:35]
  Keşke Dediğime Utandım

  Başlıkta yazan ‘keşke’yi ne için söylediğimi yazayım önce.

  Geçen TV’de izledim. Genç bir adam, eşi ve çocuklarıyla arabayla Türkiye’yi dolaşıyordu.

  İzlerken içimden, ‘Keşke ben de sağlıklı olsaydım, bir eşim ve çocuklarım olsaydı ve Keşke ben de böyle gezebilseydim de her vilayeti görseydim’ dedim.

  Sonrasında, içimden geçirdiğim bu sözüme çok pişman oldum ve
  ...
  Kategori
  Diğer
 5. Izmir yeni foça jandarma komando hayalmiş

  Yazan [26-04-2015 saat 16:34:02]
  Sene 15 Kasım 2000 günlerden çarşamba askere gitmek için hazırlıklara başladım her Türk genci gibi kendi mutlu ve gururluydum malum her yörenin asker yemekleri vardır yine bir akşam yemeği vardı, bu sefer ki yemek Akpınar köyündeydi çok sevdiğim arkadaşım Şükrü ile gideceğimizi konuştuk kendim de o zaman cafe çalıştırıyordum.Akşam doğru çarşıya gidelim biraz gezelim dedik, karanlık çökmüştü ama onun da benimde devamlı içimizde sanki hiç askere gidecek
  ...
  Kategori
  Diğer

Giriş

Giriş