Tüm Blog Mesajları

 1. 2020 Erişilebilirlik Yılı

  Yazan [15-05-2020 saat 11:04:25]
  2020 Erişilebilirlik Yılı. Hükümet bu seneyi erişilebilirlik yılı ilan etti. Bizde âcizane taleplerimizi belirtelim. Öncelikle erişilebilirliği uluslararası anlaşmalar ve engelliler yasasına göre taahhüt ettiğimizi hatırlatalım. Sizler merkezi ve yerel yönetimler olarak engellilere sınırsız hizmetler sunabilirsiniz. Ama engelli evinde hapsolursa o zaman hizmetleriniz kâğıt üzerinde kalmaya mahkûmdur.

  Siz birçok hak verebilirsiniz ama Sağlık raporlarındaki ...
  Kategori
  Diğer
 2. Ne yapalım

  Yazan [14-05-2020 saat 17:09:43]
  Ne yapalım. Biz Dernekler toplumdan maddi beklenti içine girince vay siz dilencilik yapıyorsunuz diyorlar. Biz 2007’lerden bu yana kermes yemek ve çay etkinliği yapmıyoruz. Bize bağış gelirse durumu iyi olmayan ve tanıdığımız kişilere yardımcı oluyoruz. Araştırmak çok zor ve bizi aşar. Geçenlerde bir arkadaş daha düşmüş. Bende şu an elimizde yok dedim otuz aileye yakın gelen yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmışız. Arkadaş demez mi ya bu dernekler ne işe ...
  Kategori
  Diğer
 3. Beraber Çözüm Arayalım

  Yazan [11-05-2020 saat 16:26:55]
  Beraber Çözüm Arayalım.10-16 Mayıs Engelliler Haftası. Engellilerle ilgili birçok hizmet var. Ama bu hizmetlere ulaşabilmek için önce erişilebilir olması gerekir. Ben önce evimden rahatlıkla çıkabilmem gerekir. Kaldırımlarda yürüyerek otobüse bindiğimde sesli uyarı sistemleriyle hangi durakta ineceğime karar vermem gerekir. Kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan sesli uyarı sistemlerinden faydalanarak Görme engelli olarak karşıya geçmem gerekir.

  Rampaların ...
  Kategori
  Diğer
 4. Üşüdüm Üstümü Örtsene Anne

  Yazan [10-05-2020 saat 11:45:06]
  Üşüdüm Üstümü Örtsene Anne. Karnında taşıyan sırtından indirmeyen acı tatlı günlerimizde yanımızda olan. Bedenimizi ve ruhumuzu besleyen Annemiz.

  Ben soğuk bir kış gününde yitirdim onu meğer ne doldurulmaz bir boşluğun varmış. Söylemeden hayatımdaki sırları rüyasında gören ve ağlayan Anam seni unutmak mümkün mü hayatını kaybetmiş tüm Analarımıza Rahmet olsun.

  Şehit Anneleri her bayramda çocuğunun yolunu gözleyen Şehit ...
  Kategori
  Diğer
 5. Mustafa Ali

  Yazan [09-05-2020 saat 15:50:51]
  Mustafa Ali. 13 Martta misafirlerimizi uğurladık öğleden sonra ve başladı karantinamız 16 Mart pazartesi sağlık ocağına gittim. 17 Mart salı günüde ilaç raporumu yeniledim. Sonradan ilaç raporları ve sağlık raporları ertelendi. Çarşamba günüde börek almaya gittim birde merdivene indim sonra bir gecede ambulansa bindim hemen geri indim o gün bu gün içerideyim. Dışarı çıkmıyorum kimseyi de içeri almıyorum. Ama telefondan bu virüs bulaşmıyor herkes birbirini arayabilir. ...
  Kategori
  Diğer

Giriş

Giriş