• Edebiyat Engel Tanımaz!

  Bir süredir Haber sitemizde "yazar" kimliği olan kişilerle interaktif röportajlar yapmaktayız. Yapılan röportajlarda röportaj yapılan kişinin ilgi alanlarını dikkate alarak sorular yöneltirken bir yandan da sözü döndürüp dolaştırıp "engellilik sorunsalına" getiriyoruz. En son röportajımızı güzel insan Rahmi Vidinlioğlu'lu ile yaptık. Sevgili Rahmi'ye "Edebiyat dünyasında teması engelliler olan roman, öykü gibi eserlerin neden az olduğunu sorup, kendisinin yayınlanmış iki kitabı bulunmasına rağmen bunların hiç birinde neden engellilerin konu edilmediğini" sorduğumuzda, bize şu cevabı vermişti. "Bu konuda sizin de yardımlarınızla belki konusu engelliler olan bir hikâye yarışması düzenleyebiliriz"

  Rahmi bize verdiği bu cevapla bilmeyerek (amiyane tabiriyle) "eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmüş" oldu. O günden sonra "konusu engelliler olan öykü yarışması" düzenlemek fikri aklımdan hiç çıkmadı. Kolları sıvadık... Vira bismillah diyerek sponsor arayışına girdik. Elbette sponsor bulmak sanıldığı kadar kolay bir şey değildi. Neyse ki sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle bilinen Ankara Yenimahalle Belediye sponsorumuz oldu. Sağ olsunlar var olsunlar... Böylece geleneksel hale getirmeye düşündüğümüz "Engelliler Konulu Öykü Yarışması"nın ilkini başlatmış olduk.  Bol katılımlı bir yarışma olması temennisiyle tüm katılımcılara başarılar dilerim. Yarışma başvurusu detaylarına ulaşmak için buraya tıklayınız.
  Yorum 2 Yorum
  1. D.Kun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   D.Kun -
   Bir şey sormak istiyorum. Kompozisyon şeklinde mi olacak yoksa normal hikaye tarzı mı?
  1. Literature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Literature -
   Merhaba, yarisma@engelliler.gen.tr adresine yolladigim yazi ulasti mi, nasil ogrenebilirim lüften? Simdiden tesekkur ve saygi, selam, sevgi ile. Lerzan

Giriş

Giriş