Like Tree52Beğeni

Konu: Ceylanın Güncesi

Kategori Yöneticisi
    Gazoz Agacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    453
    Bahsedilme
    22 Gönderi
    Etiketleme
    8 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Dünyadaki Cennetim: Evim

İnsanın evi gibisi yok. İstersen en lüks otelde kal, istersen ultra konforlu Hastanede, ister en yakın arkadaşının seni balla börekle beslediği evinde yine de kendi yuvana geri dönmek istiyorsun. Dünyadaki cennetime geri döndüm bugün çok şükür..

İster tek odalı gecekondu olsun isterse 2+1 küçücük kutu gibi bir ev eğer seninse malikâne gibi görünür gözüne. Allah kimseyi evinden, ocağından ayırmasın..

Her bir köşesinde alın terim var, emeğim var ve ben sevgili üstadın dediği gibi yapamıyorum. Can Yücel der ki; Sahiplenmeyeceksin hiç bir şeyi seninmiş gibi...Evet çok haklı ama olmuyor benim olanı çok fazla seviyorum ben. Tıpkı benim olan benimdir sözüm gibi sahip olduğum mekânın zaman içinde yuvam hâline getirdiğim küçücük cennetim benim iyi ki var..iyi ki cennetime geri döndüm. İşte mutluluk bu

Affet beni üstadım bence sen o şiiri yazarken bile çokdan sahiplenmiştin sana ait olanı. Ayrı kalmanın katlanılmaz ızdırabını bildiğin için uyarmak istedin şiirinle ama artık nafile ben benim olan Her şeyi dayanılmaz bir tutkuyla seviyorum.

Allah kimseyi evinden, barkından, sevdiklerinden ayırmasın dileğimle...

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

unuttum.29 ve Halil Yılmaz bunu beğendi.

Kategori Yöneticisi
    unuttum.29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    17
    Bahsedilme
    18 Gönderi
    Etiketleme
    29 Konu

Geçmiş olsun Ceylan.
    Ben de herkes gibi hastalıklar olmasa sağlığının kıymetini bilmeyenlerdenim maalesef.
    En kısa zamanda rutinine kavuşup kendine ve sitemize daha çok zaman ayırmanı dilerim.
    Halil Yılmaz ve Gazoz Agacı bunu beğendi.

sorularınızı ilgili konulara yazın veya yeni konu açın lütfen. Ö.M'lere cevap yazmıyacağım artık...

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    453
    Bahsedilme
    22 Gönderi
    Etiketleme
    8 Konu

Selam Hakan,

Gün geçtikçe iyileşiyorum ve inşallah yakında sitemiz için çok daha fazla zaman ayırabilir ve çok daha faydalı bilgiler paylaşabilirim. Özeleştirine gelince bunu bari sen yapma hocam demek istiyorum. Sen ki sağlığın değerini benden iyi bilenlerdensin lütfen kendini hayatın rutin akışı içinde fazla zorlama, bol bol dinlen ve bir kere daha unutma ki Sağlıktan daha önemli hiç bir şey yok bu dünyada. Önce sen değerli hocam ÖNCE SENİN SAĞLIĞIN...

Sağlığın herşey demek olduğunu bilmeniz dileklerimle,

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    453
    Bahsedilme
    22 Gönderi
    Etiketleme
    8 Konu

Yeni Ceylan'dan Eski Ceylan'a Notlar

* Bundan sonra hayatının her gününü son gününmüş gibi yaşa! Kimbilir belki de gerçekten son günundür?
    * Yağmurun, trafiğin, iş yoğunluğunun strese yolaçmasına izin verme! Ne kadar az stres o kadar kaliteli yaşam!
    * Öfkene daha çok hakim ol! Hele iş yüzünden kimseyi kırma, üzme! İş gelip geçicicidir hallolur bir şekilde oysa arkadaşlık bakidir!!!
    * Hayatta hiç bir şey senden daha önemli değil olmayacak da! Bunu hiç unutma sen varsan herşey var sen yoksan hiçbir şeyin anlamı yok!
    * Kalbinde daha çok yer aç sevgiye, özleme, vefaya! Her şeyden önce kim olduğunu hiç unutma!
    * Seni kızdıranları, kıranları çıkar at hayatından! Kimse ikinci bir şansı hakketmiyor! Bir kere üzen bir daha üzer sözünü anımsa!
    * Yaptığın iyiliklerin sayısını arttır. Ne kadar çok iyilik yaparsan o kadar çok kendini iyi hissedersin.
    * Sana kim ne kadar değer verdiyse sen de o kadar değer vermelisin! Ne daha fazla, ne daha eksik. Herkese hakkettiği kadar!!!
    * Seni üzenleri unut gitsin, sen mutlu edenlerle devam et yoluna!!!
    * Üşenme, erteleme, vazgeçme! Neyi nasıl istiyorsan harekete geç, hemen şimdi!!!
    * Bu senin yaşamın ve sadece sana ait. Kimsenin yoluna engel koymasına izin verme...
    * Daha çok dinle, daha az konuş. Bırak insanlar anlattıkça anlatsın, dinlemek seni yormamalı.
    * En zor anlarında yanlarında olanların değerini bil, ne olursa olsun onları önemse.
    * Ufak tefek şeyleri biriktirme ya çöz bitsin ya unut gitsin.
    * Hep güzel anıları kaydet hafızanda! Geçmişin kötü sevimsiz anılarını sil belleğinden! Format at silinsin beynine!
    * Daha çok uyu, daha çok dinlen, daha çok düşün! Hayatın koşturmacasında kaybolma , kendinle başbaşa kal, mola ver hayata...
    * Ağlamak istediğinde baskılama kendini! Ağlamak zayıflık değildir hoş seninde zayıf olduğun anlar olmasını kabullen. Her zaman güçlü olmak zorunda değilsin.
    * Daha çok gülümse hayata inat! Yaşadıklarına inat GÜLÜMSE...

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    453
    Bahsedilme
    22 Gönderi
    Etiketleme
    8 Konu

Ben, Beni Özledim...!

İnsan kendini özler Mİ? Özler, insan en çok da kendini özlermiş bunu bizzat yaşayınca anladım. Kişilik bölünmesi yaşıyorum sanki. Hiç olmadığım kadar hırçın, olmak istemediğim kadar huysuzum bu aralar. Öylesine sevimsiz, böylesine geçimsiz ruh halim psikolojide ''Tramva sonrası stres bozukluğu'' olarak tanımlanmış olsa da bu ben değilim ve olmak istemiyorum da ama geçecek biliyorum, geçmek zorunda zaten, başka yolu yok.. Ne tuhaf kaprisli insanlardan köşe bucak kaçan ben şimdi olmadık kaprislerimle sevenlerimi bunaltıyorum. Çocuk gibi bütün gün mızmız mızmız başka bir şey yok alabildiğine veryansın, verebildiğime sitemkar sözlerim. Eski sevimli gülüşlerimden eser yok. Banane beni seven böyle de sevsin! Geçici bu döneme katlanmak istemeyende uzak dursun benden!

En çok da nasılsın? sorusuna gıcık oluyorum bu aralar. Her gün bir öncekinin aynısı gibi geliyor bana oysa onlar;

'' OOO maşallah iyisin iyi, iyi gördüm seni'' dedikçe daha beter sinir oluyorum pis yalancılar! Sözüm ona moral veriyorlar! Aynıyım işte henüz bir değişiklik yok!!!

Bir de ahlayıp vahlayan kısım var ki o daha beter! Hastanın psikolojisini yerle bir etmekten başka işe yaramayan ziyaretçiler! Sen böyle yatacak kadın mısın?
    - Ne yapayım çiftetelli mi oynayayım? Sen benim için üzülme diye ne yapayım? Dans mı edeyim?

Sadece tek bir mesajına havalar uçtuğum dostumdan geldi yine en güzel mesaj;

'' Bu yıl maratonda beraberiz '' Ne maratonu? ben ayağa kalktığım saniyelere dua ediyorum diyemedim...

Günler geçiyor ve evet alabildiğine zor geçiyor. Katlanmak zorundasın sıkıysa katlanma! Başka çaren yok zaten. Ceylan yapma böyle diyorum kendime bir de sürekli yatanları düşün? Yataktan hiç kalkamayanları? Ne nankörsün iki gözüm??? Onları düşün haline şükret artık!!! Ki bunu yapanada yazanada sinir olurum ben. Bir başkasının engellinin daha çok olduğunu görüp kendi yaşadığına sevinmek ne itici bir düşünce şekli Yuh yazıklar olsun diyesim gelir ve sadece herkesten daha iyi olduğunda sevinmek yerine kendi en kötü halini hatırlayarak kendini yine kendinle ölçmek daha insani değil midir?

İlk günler yatakta sağa sola bile yardımsız dönemeyen yaralı Ceylan haydi mızmızlanmayı bırak ve bu kadar bencilleşmeyi de. Her hastanın şımarmayı hakkettiğini düşünsen de sen eline geçen bu şımarıklığı bile fazlasıyla kullanmadın Mı???

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    453
    Bahsedilme
    22 Gönderi
    Etiketleme
    8 Konu

Sahip olduklarını düşün! Düşünde GÜLÜMSE

*Her köşesiyle tamamen kendime ait olan kutu gibi bir ev üstelik şirin mi şirin ve kredisi tamamen bitmiş olan
    * Çalışmaktan mutluluk duyduğum her gün binlerce arkadaşımın olduğu dev bir plaza ki bazen ben onu balıkların durmadan dört duvar arasında mekik dokuduğu kocaman akvaryuma benzetirdim
    * Her biri ayrı güzellikte, ayrı renkte cıvıl cıvıl dostlar
    * Ailem olmamasına rağmen bana ailemden yakın yüzlerce kız ve erkek kardeş, ağabey, abla, arkadaş ama akrabadan bin kat yakın kısaca kan değilde can kardeşlerim...
    * 20 yılın sonucunda bağlanan ve her ay almakta olduğum beni bambaşka mutlu eden bu siteden aldığım bilgiler sayesinde kavuştuğum engelli emekli maaşım
    * Dünyayı verseler bir tırnağını değişmeyeceğim canım dostlarım
    * Kağıt üzerinde olmasa dair kalp içinde yarısı bana ait olan bir web sitem var (Engelliler.gen.tr bir site olmanın çok ötesinde huzurum, vicdanım ve mutluluğum )
    * Kimileri ona Saddam benzetmesi yapma gafletinde bulunmuş olsa dahi kendisi dünyanın en yumuşak pamuk şekeri tadında sevgili Halil Yılmaz'ın kardeşi, sırdaşı, dostu, sesi olmak..
    * Kendim ki belki narsistce bir yaklaşım ama dünyanın sekizinci harikası olan benliğim, özüm, kişiliğim ve vazgeçilmez gülüşüm

Bugün tüm günlerden daha iyi hissediyorum kendimi ve geleceğe olan inancımla daha çok ayakta durabiliyorum. Hayat, güzel şey en azından bundan sonrası için umutlu şey yaşamak...

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    453
    Bahsedilme
    22 Gönderi
    Etiketleme
    8 Konu

Geç kalınmış bir 14 Şubat şiiri (Telif hakkı yüreğimdeki sevdaya aittir!)

Bir Sevdiği Olmalı İnsanın

Başını omuzuna yaslayıp saatlerce kalabildiğin
    Sukünetinde huzuru bulduğun
    Gözbebeklerinde kendini görebildiğin
    Gülüşünde mutluluktan uçabildiğin
    Seni konuşmalarından çok susmalarından tanıyan
    Korkularından saklayan, kendinden bile sakınan
    Sana, senden yakın en az senin kadar yabancı
    Bir başkasına ihtiyaç duymayacağın kadar çok sevip, kollayan
    Dünyada en güzel yer onun kollarında olmak dediğin
    En kötü kabuslarından onun sesiyle uyandığın
    Sesinin tınısında içinin titrediği
    Şefkatinde çocuklaştığın
    İlgisiyle şımardığın
    Çocukluğunu yaşatırken sana
    Hayatın tüm olgunluğuyla sığındığın
    Limanım, huzurum diyebildiğin
    Hayatım dedikçe hayatını
    Ömrüm dedikçe ömrünü verebileceğin
    Bir Sevdiğin olmalı...

Her sabah uyandığında ilk aklına gelen
    Her gün bitiminde doyamadığın
    Yanındayken bile özlediğin
    Teni tenine değmeden
    Yüreği yüreğine değecek kadar
    Sevdiğin Biri olmalı hayatında...

Yaşayamadığın ne varsa birlikte yaşamak istediğin
    Hayallerini hayalleriyle süslediğin
    Canım dediğinde canını veresin geldiği
    Canından öte sevdiğin biri olmalı hayatında...

Özlediğinde rüzgar getirmeli kokusunu
    Buram buram çekmelisin içine
    Güldüğünde gözlerinin içi gülmeli
    İsmini söylediğinde gülüşlerin gülmeli
    Ve sen hiç birini gülüşünden kıskanacak kadar çok sevdin mi? diyebilmelisin

Ben sevdim hemde öylesine derinden sevdim ki
    Kendi gülüşümden bile kıskanacak kadar çok sevdim
    Olmalı herkesin hayatında
    İyi ki sevmişim seni
    İyi ki sevmişsin beni diyebileceği
    Bir Sevdiği Olmalı...

Sen, seni çekemediğinde bile seni çekebilmeli
    Sen, sana katlanamadığın anlarda bile sana katlanabilmeli
    Kırmamalı, üzmemeli
    Küstürmeyecek kadar çok sevmeli
    Kirpiklerinden parmak uçlarına kadar
    Her bir hücren Aşk'la dolmalı
    Hayatım diyebileceğin
    Hayatının anlamı olacak kadar çok sevdiğin biri olmalı...

Birlikte yaşamak istediğin değil
    Beraber yaşlanmak istediğin biri olmalı
    Hayatının ondan öncesi anlamını yitirmeli
    Hayatım ondan sonra başladı diyebilmelisin
    Seni hiç incitmemeli
    İncindiğin yerleri ezbere bilebilmeli
    Her şeyden, herkesten daha çok korumalı
    Seni, senden bile kollamalı
    En zayıf anlarında ona sığınabilmelisin
    Bu anlarda seni sevgisiyle kuşatmalı
    Kollarıyla sarmalı, tüm güvensizliğini silmeli
    Hayata, umutla bakmanı sağlayabilmeli
    Umudunuz olabilmelisiniz birbirinizin
    Güneşim diyebildiğin
    Aydınlığım, ay ışığım dediğin
    Sevdikçe daha çok sevesin geldiği
    Bir Sevdiğin olmalı hayatında...

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    453
    Bahsedilme
    22 Gönderi
    Etiketleme
    8 Konu

Yağmurlu Bir Sabah

Pencere kenarına oturdum bu sabah
    Sokaktan geçen insanları izledim teker teker
    Sabah uykusu açılmamış, mahmur bakışlı
    Düşük omuzlu, aksi, huysuz insanları

Telaşlı, yorgun, ıslak umutları
    Her birinin yüzünde o anlamsız bakış
    Adımları yağmura inat hızlandıkça
    Daha bir kamburlaşan sırtlarıyla
    İşe giden insanlar, okula giden çocuklar...

İnsanlar kederli, üzgün, usanmış
    Kimbilir ne dertleri var yüreklerinde
    Her bir göz yağmur damlasına benziyor
    Zaten iyi insanların ıslak ıslak bakışı bu yüzden...

Her insan kendi hayatının kahramanı
    Herkes kendi filmin başrolünde oynuyor
    Figüranları sayma onlar geçici
    Yardımcı oyuncular hep mutsuz ediyor...

Yönetmen senaryoyu kendi yazıyor
    Herkes bir saat sonrasını bilemezken
    Hayatının gelecek planlarıyla meşgul
    Hepsi yalan dünyanın gerçek oyuncuları...

Yağmur yağıyor hiç durmadan
    Her yer hıncahınç insan dolu
    Yorgun, kederli, mutsuz insanlar
    Günü tamamlama derdine düşmüş emekçiler...

İstanbul ıslak bu sabah
    Kaldırımlar ıslak, sokak kedileri acıkmış
    Onları gören, seslerini duyan yok
    Herkes kendi alemine dalmış bu şehirde...

Martılar denizin üstünde yağmurla dans ediyor
    Gökyüzünün yeryüzüne gönderdiği her bir damla
    Onları kanat çırpmasından alıkoyamıyor...

Diyorum ya insanlar telaşlı bu şehirde
    Eve ekmek götürme kaygısı götüremediği günlere inat
    Yaşamla yaşayamama arasında kalmış düşleri
    Tıpkı bu eski şehir gibi yorgun gülüşleri...

Yağmur güzeldir oysa
    Yağmurda ıslanmak güzeldir
    Öyle böyle değil iliklerine kadar ıslanabilmeli insan
    Onu yaşayamanları da düşünerek daha çok sevebilmelisin
    Gökyüzünün gözyaşları
    Yeryüzüne hayat verdiği için belki de
    Yaşamın tadını duyumsayabilmek için
    Sevebilmelisin yağmuru...

Bana gelince yağmurdan köşe bucak kaçardım eskiden
    Şimdi ıslanmak için neler vermezdim
    Ah insanoğlu nankör, bencil, çıkarcı
    Bir ben değilim ki böyle düşünen
    Oysa yağmur İstanbul'da çileye dönüşür
    Saatler ilerledikçe trafik çilesine
    İnsanlar yorgun, ıslak, üşümüş bu şehirde...

Zamana inat, mekana inat
    Her şeyden öte hayata inat
    Yağmurla da güzel yaşamak
    Sen yeter ki ıslanmanın değil ıslanabilmenin değerini anla...

Yağmur da yürümek güzeldir...!
    gülümse_hayata bunu beğendi

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    453
    Bahsedilme
    22 Gönderi
    Etiketleme
    8 Konu

Hayat güzeldir hayata anlam katan her şey güzeldir

Engelliler.gen.tr sitesinin yaşamıma kattığı anlam her şeyden öte bir engelli sitesi olmaktan çok daha fazlası. Bu sitede bir tılsım var gönülden gönüle akan bir nehir misali sevgiyle bezenmiş çiçeklerle dolu hayatlar, dikenleri olduğu kadar gülleriyle de sevimli, sevilesi yaşamlar...

Hayat, küçük dokunuşlardan ibarettir demiş ünlü bir yazar. Kim olduğu hatırımda olmasa da bu söz çok güzel. Sen dokunursan büyür, güzelleşir...

İnsanlar! İnsanların içinde hep bana hep bana diyenler ki onlardan biri de benim maalesef son dönemlerde kendimle çok fazla içiçe olduğumdan artık sıkılmaya başladım. Açık ve net siteye daha çok girmeye başladığım günden beri dikkatimi çeken satır başlıkları şöyle;

*Her engelli kendi sorusuna acil yanıt arıyor, hoş sitemize üye oluş sebebi de bu sorunun yanıtını alıp hızlıca sıvışmak eskiden bu duruma çok fazla içerlerdim şimdilerde sadece gülümsüyorum...

*Siteyi kendi tekelinde sanıp atıp tutanlar! Sanki bu site 7/24 onların emrine amade, sanırsın ki dert bir tek o üyenin derdi(!)

* Gülümse Hayata kardeşim her gün binlerce paylaşımla siteye olan katkısı tartışılamaz emektarlarımızdan. Değerini pek az üye biliyor ve çoğu farkında bile değil ki Sevgili Gülümse bu işi gönülden, severek yapıyor...Emeğine, yüreğine sağlık güzel yürekli kardeşim benim...

*Sitenin genel müdavimleri var bir de ne yapsa olmayan, ne sorsa istediği yanıtı alamayan ama gidemeyen de iki arada bir derede dönüp duranlar...

*Şeker tadında sevimli insanlar ki çoğu yöneticisinin sinirli olduğu önyargısına kaptırmış kendini sorusuna hemen yanıt alamayınca veryansın edenler...

* Seviyorum ben bu siteyi her gün okumaktan da yazmaktan da doyamıyorum napıyım bazı şeyler bağımlılık yapıyor hayatta

*Atarlı kardeşlerimizden, trip yapan kendince sitemde bulunan alıngan kardeşlerimize kadar sen herşeyinle, her üyenle iyi ki varsın Engelliler.gen. tr ya olmasaydın???
    gülümse_hayata bunu beğendi

gülümse_hayata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    170
    Bahsedilme
    53 Gönderi
    Etiketleme
    11 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Yüreğine sağlık hani bazı yazılar vardırya işte tamda içimden geçenleri yazmışlar dersin işte şuan bütün sinirimi alıp götürdün benden ve gülümsettin varolasın.

Gazoz Agacı bunu beğendi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)