Like Tree4Beğeni
 • 2 Mesaj Sahibi gülümse_hayata
 • 2 Mesaj Sahibi gülümse_hayata

Konu: Dua'larda Şifa Aramak

 1. #1
  gülümse_hayata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2010
  Şehir
  İstanbul
  Mesajlar
  16,301
  Blog Mesajları
  170
  Bahsedilme
  53 Gönderi
  Etiketleme
  11 Konu

  Dua'larda Şifa Aramak

  Sponsor Bağlantılar


  Dualar maneviyatımızı yükselten kalbimizi huzura erdiren aracılardır. Kur-anı Kerimde Şifa ayetleri vardır. Sığınıcımız Allah ise mutlak sığındığımız bizi boş göndermeyecektir. Dualarda şifa arayalım hangi dua, hangi ayet, hangi hastalığa iyi gelir ip uçları verelim Şifacımız Allah olsun.

  Kanser hastalığında;
  Dr.İbrahim Kerim araştırma ve deneyimlerinden yararlanarak, bazı hastalıklara hangi Esmaların faydalı olduğunu tesbit etmiştir. Kanser hastalığında:
  Her gün: 129 Yâ Latif c.c
  1060 Yâ Ğani c.c
  258 Yâ Rahim c.c


  Allâhumme salli ála seyyidinâ Muȟammedin ve álâ âli seyyidinâ Muȟammedin bi ádedi külli dâiv ve devâiv ve bârik ve sellim áleyhi ve áleyhim kesîran. (41. de ‘kesîrâ’ ilave edilir)

  41 gün boyunca hastaya 1 su bardağı içirilirse hastanın eceli gelmediyse kanser hastalığından şifa bulur bi .iznillah.

  Tüm hastalıklar için
  45 gün süreyle her gün 1 FATİHA süresi,arkasından (422) kere “Ya Şafi” İsmi Şerifi okunur.Ve şöyle dua edilir.” Ya Rabbi! Sen şifa vericisin.Bu hastaya(bana) şifa ver.Onu (Beni) iyi edecek,ancak Senin şifandır.Ey Allah’ım ! Öyle bir şifa ver ki bir daha acı ve üzüntü görmesin(görmeyeyim).  Çıban, Şiş, Sivilce İçin
  Bir kimsenin vücudunda çıbanlar ve sivilceler ona ızdırap vezahmetler verirse onları teşfiye edip hastayı kurtarmak için şu aşağıda yazılı olan ayeti kerime 7 defa okunup üflenirse eğer çıbanlar olmuş ve dolmuş iseler delinip akar ve yavaş yavaş geçerler. Şayet olmamış iseler oldukları yerde kuruyup kaybolurlar. Okunacak ayeti kerime şudur:

  Bismillahirrahmanirrahıymi Senesimühü alelhurtûmi. İnnâ belevnâhüm kemâ belevnâ ashâbel cenneti iz aksemû leyasrimünnehâ musbihıyne ve lâ yestesnûne fetâfe aleyhâ tâifün min rabbike ve hüm nâimûne. Feasbahet kessariymi feasbahat kessariymi feasbahat kessariymi. Feasbahat kessariymi. Feasbahat kessariymi.


  Uykusuzluktan Kurtulmak
  amme suresi 9 ayet.besmele ile ''Ve cealna nevmeküm sübata'' her kim uykusuzluk çekerse bu ayeti 3,5,7 kere okursa uykusuzluk derdinden kurtulur.bu mesele çok kereler tecrübe edilmiştir. yusuf tavaslı'nın kitabından...

  Bağımlılıktan Kurtarma duası...
  Tüm bağımlılıklarnızdan bu dua ile kurtulabilirsiniz. Belirli bir sayısı yoktur, bolca okunması gerekir. ( sigara, içki vs gibi ) ''Kuddus-üt tahirü min külle suin


 2. #2
  gülümse_hayata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2010
  Şehir
  İstanbul
  Mesajlar
  16,301
  Blog Mesajları
  170
  Bahsedilme
  53 Gönderi
  Etiketleme
  11 Konu

  MS Hastalığı İçin Okunan Dualar

  Sponsor Bağlantılar


  MS hastası olupta bu tesbihatı çekerek rahatladığını paylaşan birinden alıntı olarak sizlerle bende paylaşmak istedim umarım bu hastalığı yaşayan herkez fayda görür Allah şifa versin.

  Yatsı dan sonra sessız bı odada.kıbleye dönüp.. durumunu Allaha arz edip dua ettikten sonra. 100 defa ---Allahümme salli ala muhammedin ve ala ali muhammet.kema salleyte ala ibrahime ve ala ali ibrahime inneke hamüdün mecit...çekiceksiniz sonra 500 defa--La havle ve la kuvvete illa billah çekiceksiniz..aliyyilazim kısmı yok sadece yazdıgım yere kadar çekilecek..

  peşinden 100 defa---Allahümme barik ala muhammedin ve ala ali muhammet.kema barekte ala ibrahime ve ala ali ibrahime inneke hamüdün mecit...diceksiniz ve Allaha kabul etmesı için yalvarıp bitireceksiniz. bu kadar..
  günü yok..yatsıdan sonra başlayıp 7 gün devam edin..zaten ferahladıgınızı hissedecegınız için..7 gün sonra da kendınız çekmek isteyeceksiniz


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş