Like Tree1Beğeni
  • 1 Mesaj Sahibi İsen Buga

Konu: Engelli raporu yenileme

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Engelli raporu yenileme

Sponsor Bağlantılar

Değerli arkadaşlar bugün tv de sürekli engelli raporu olanların 3 ayda bir raporu yenilemeleri gerektiği aksi takdirde maaşlarının kesileceği pandemi döneminde hastanelerde engellilerin muayenesini yapmadığından dolayı mağdur olduklarını dinledim ve dehşete düştüm. Bende geçen hafta sürekli engelli olarak emekli oldum. Kimse bize raporu 3 ayda bir yenileyeceksiniz demedi bu haber doğrumudur? Tüm sürekli engelliler her 3 ayda bir raporlarını yenilemek zorundamıdır?

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

süreli raporlarda süre bitiminde raporun yenilenmesi gerekiyor.süresiz ibareli raporlarda böyle bir durum söz konusu değil.eger böyle bir talepte bulunulursa yönetmeliğe aykırı hareket edilmiş olunur..

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Yönetmeliğe aykırı hareket ediyolar ısrarla istediler sürekli ve ağır engelli olduğu halde sebep te raporun 2008 tarihli olması yeni aldığım raporda da kısmi bağımlı yazdığı için maaş kesildi

Üye

Bahsedilme
    5 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

raporların yenilenme durumu emekli veya çalışan durumuna göre değşir herkes için aynı değil değişmesi şöyleki...çalışan zaten raporun süresi doldumu çalıştığı yer tarafından uyarılır yeni rapor için çünkü sgk ya bildirmeleri lazım..emekli ise de vegi indirimi sürekli ise yeni rapor almasına gerek yok çok sıradışı bir durum yoksa tabii ki.

Üye
    İsen Buga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı junioryay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar bugün tv de sürekli engelli raporu olanların 3 ayda bir raporu yenilemeleri gerektiği aksi takdirde maaşlarının kesileceği pandemi döneminde hastanelerde engellilerin muayenesini yapmadığından dolayı mağdur olduklarını dinledim ve dehşete düştüm. Bende geçen hafta sürekli engelli olarak emekli oldum. Kimse bize raporu 3 ayda bir yenileyeceksiniz demedi bu haber doğrumudur? Tüm sürekli engelliler her 3 ayda bir raporlarını yenilemek zorundamıdır?
    Emekliliğinizin tadını çıkarınız ama raporunuzun süresi bitmeden yenisi çıkarıp tez zamanında ulaştırın. Haberlerdeki konu sizi kapsamıyor. Kolay gelsin.
    Halil Yılmaz bunu beğendi

Üye
    kartalreis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ad: Kalperen Türkoğlu CCC yer: kalpOder Ötüken - Turan
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

İhtiyaç olmadığı sürece yeni rapor istenmez. Hele şu şartlarda...

Allah yardımcımız olsn inşAllah...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)