Like Tree1Beğeni

Konu: Kamuda çalışan eski ve yeni engelli memurun emekliği?

Üye

Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Alıntı Halil Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @fatteoser kurum size tam tersi yönünde bilgi vermiş.
    2012 Yılında engelli kadrosunda göreve başlamışsınız. Sakatlık oranınız da %43. Bu durumda siz 18 yıl hizmet süresi, 4500 gün primle emekli olacaksınız. Bakınız==>> http://engelliler.gen.tr/f11/tum-yon...kliligi-24172/
    acaba kurum benim ilk işe giriş yılımı dikkate alıp mı 15 yıl diyor. 2003 mayıs ayından beri çalışıyorum 2012 de memur olunca hizmet birleştirmesi yaptım bundan dolayı olabilir mi?

birde sonuçta ben 2003 yılında yine engelli olarak çalışmışım ve o tarihlerde de raporum var.
    Burdada haksızlık oluyor ben memur olarak olmasada özel sektörde de çalışmışlığım var bu neden dikkate alınmıyor
    yada özetle şöyle diyeyim neden sgk emekli sandığı yada bagkur ne fark eder benim ilk işe girdiğim tarih üzerinden neden hesaplanmıyor.
    bu işi ne kadar dallandırıp budaklandırmışlar hatta kendi personelleri bile işin içinden çıkamıyor bana yanlış bilgi veriyor...

anladığım kadarıyla 2003 yılında kamu personeli olarak işe başlasaydım 15 yıl dolunca emekliydim

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    128 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Çok özür dilerim kurum değil ben yanlış bilgi vermişim. Emeklilikte sigorta başlangıcı dikkate alınır. 2003 yılında sigorta girişinizin olduğunu daha önce yazmışsınız ama o benim gözümden kaçmış. Dolayısıyla kurumun size söylediği şekilde emekli olacaksınız.

Üye

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Merhabala,

Foruma ilk defa giriyorum ve googlda engelli emeklilikle ilgili bu denli bilgi kirliliği içerisinde burada inşallah şu sıkıntılı sürecime yardımcı olacak bilgileri bulabilirim.Bu yüzden şimdiden buraya emek harcayan herkese şimdiden teşekkürlerimi bir borç bilerek,

1993 yılı giriş ve 2015 şubatta emekli/istifa şeklinde ayrılmış olduğum TSK. den ve tabii olarak emekli sandığından müteakip 2 yıllık bir süre zarfında da SGK lı olarak Güvenlik sektöründe Güvenlik Müdürü olarak çalışmaktayım.Sağlık sorunlarımın devam etmesi sebebi ile geçen hafta Marmara Üniversitesi Pendik Araştırma ve Eğitim Hastanesine Engellilik indirimi konulu vergi dairesinden Özürlü Sağlık Kurulu Raporu için yazı ile başvuruda bulundum.İki rahatsızlığımdan birinden Göğüs hastalıkları (Koah) yüzde 40, diğerinden değerlendirme vetetkikler devam etmekte ( kolonoskopi biopsi) sonuçlarını beklemekteyim.Süreci uzun uzun anlatıyorum kusura bakmayın yanlış yapmak istemediğimden.
    Sonuç olarak 22,5 yıl Emekli sandığı (TSK) çalışanı olarak sonradan sgk 2 yıl ile bundan sonraki süreç ile ilgili yapacaklarım konusunda bilgi verirseniz çok sevinirim.

Yüzde 40 rapor sanırım yeterli olduğu bu durumda vergi dairesinden yazıyı zarf ile veren görevli memur raporu kendime verilmesi durumunda vergi dairesine getirirken notere onaylatmamı istedi.Ondan sonra bu şartlar ile emekliliğimi isteyebilecekmiyim.Eğer isteyebiliyorsam 22,5 yıl TSK ile artı 5 yıl yaıpranmam beraberinde ayrılırken 2 nci derecenin 3 üncü kademesinden ayrılmam sebebi ile emekli ikramiyeme ve maaşıma fazlaca etki edecek 1 inci dereceye düşme konusunda sgk da geçen sürelerin emekli sandığına hizmet birleştirmesi yapılma durumu ve kademe derece ilerlemesi yapılırmı acaba.Bu konuda o kadar bilgikirliliği mevcut ki kimi memeuriyetten önce geçen sürlerin etki edeceği sonradan geçen sürelerin bir katkı sağlamayacağını söylüyor.Bu konuda da aydınlatabilirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkür ediyorum.Saygılar sunarım

Üye

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Hali bey müsait olduğunuzda konu hakkında bilgi paylaşımınızı bekliyorum saygılar

Sağlık Teknikeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    19
    Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

@harun76.1 yüzde 40 rapor almanız halinde direk emekli olursunuz. Sizin açınızdan bir sıkıntı yok.

BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı ali2626 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonradan engelli raporu alanlar yüzde 60 ve üzeri raporla erken emekli olamıyor mu? Bu konu çok muğlak gözüküyor sanki. Çünkü rahatsızlığım maluliyet cetvelinde yok ama özürlülük yönetmeliğinde var.
    1 sorum olacak sonradan sigorta girişinden sonra %60 rapor alanlar emekliligi nasıl olacak tam anlamadım engelli emekliligi olmak istese nasıl olacak kanunda şöyle diyor Sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce 25 inci maddenin ikinci fıkrasına göre malûl sayılmayı gerektirecek derecede hastalığı veya engelliliği bulunan ve bu nedenle malullük aylığından yararlanamayan sigortalılara, en az 15 yıldan beri sigortalı bulunmak ve en az 3960 gün malullük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla yaşlılık aylığı bağlanır.
    sonradan olanın durumu nasıl olacak %60 olanlar cvp verirseniz sevinirim

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

1 sorum daha var sgk pirimim 1950 yatıyor bu kazançmı oluyor yani 2008 sonrası memurlar emekli oldugunda 1000 tl mi olacak emekli aylıgı 2008 öncesine göre çok düşük 800 küsür fark var böyle olurmu kesin bilgimi bu çogu memurları kazancı benki gibi 1950 yatıyor 2000 tl kazancı olan demişsiniz 1000 tl alacak demişsiniz emekli maaşı bu dogrumu

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

genelde memurların kazancı 1950 küsür yatıyor

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

bu kazanç derken neyi kasdediyorsunuz nereye bakmam lazım bilgi verirseniz sevinirim

Bahsedilme
    3 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

EMEKLİ AYLIĞI BAĞLANMASINDA ESKİ MEMUR YENİ MEMURA GÖRE DAHA AVANTAJLIDIR

Eski memur koruma kalkanında olup,en az ek ödeme dahil 1.618,19 TL az emekli aylığı bağlanmaz.
    Yeni memurda ise ortalama kazanç 2.000 TL. olursa 1.000 TL civarında emekli aylığı alacaktır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)