Like Tree10Beğeni

Konu: Özürlü Erken Emeklilik Şartları Hakkında Bilgi Almak İstiyorum

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Özürlü Erken Emeklilik Şartları Hakkında Bilgi Almak İstiyorum

Sponsor Bağlantılar

slm HALİL YILMAZ bey benim sizlere bi sorum olacak benim %40 raparum var sigorta başlangıcım 2002 tarihli ama ben raporumu 2002 yani sigorta başlangıcımdan önce aldım ne kadar sıgorta ödeyip veya nezaman emekli olabilirim bi yardımcı olursanız sevinirim

Üye
    İsen Buga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Memur musunuz? Yani ssk, bagkur, emekli sandigi hangisindensiniz?
    Halil Yılmaz bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

yok usta ben özel sektörde çalışıyorum

Kategori Yöneticisi
    Gazoz Agacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    452
    Bahsedilme
    21 Gönderi
    Etiketleme
    8 Konu

Merhaba meram77,

İlk ssk başlangıcınız hangi tarih ve aldıysanız vergi indirim hakkınızın derecesi kaç? Siz yeterli bilgileri verdiğinizde bizlerin erken engelli emekliliğinizi doğru olarak hesaplayabilmemiz mümkün olacaktır. Anladığım kadarıyla ssk başlangıcınızda sağlıklıydınız ama diğer bilgilere ihtiyacımız var.

Sağlıcakla kalın,

Üye
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Meram77 kardes, bulundugunuz ilde defterdarlik binasina gidiniz. Orada ozurluler subesi var. Onlar size nasil prosedur izleyeceginizi gosterirler. İse girmeden once aldiginiz rapor size bir fayda getirmez. Mutlaka defterdarlik araciligi ile vergi indiiminden faydalanmalisiniz. Yoksa normal bir birey gibi emekliliginizden baska bir faydaniz olmaz.
    jaste bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Tamamda benim zaten fazla primim yok mesela 2002 yilinda sigorta başlangicim var % 40 raporumuda sigorta başlangicindan önce aldim tahminen ne kadar pirim yatirip kaç sene sonra emekli olabilirim ortalama yani

Üye
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Yanimda cizelge yok tahminen 19 yil ve 4240 gun prim yatirilmasi halinde emeklisiniz. Ancak vergi indiriminden bir an once faydalanmaniz gerekiyor. Hem gereksiz vergi odememis olursunuz hemde sonradan sorun cikarmasinlar.
    Gazoz Agacı bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    13 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

sayın isen buga;2003 yılında şahsi başvurum üzerine ortapedik polio sekeli yani çocuk felci %40 sürekli ibareli rapor aldım bugün ise işe girdim vergi indirimden faydalanmak için defterdarlığa başvurdum ancak elimdeki sürekli raporu kabul etmedi yeni evraklar düzenleyerek raporu aldığım adana devlet hastanesine tekrar yolladılar ancak ben belgeleri yırttım sebebi ise acaba yeni yasa ve kanun lara göre devlet hastanesine gittiğimde tekradan %40 ve üstü rapor alabilirmiyim yoksa yeni baltazar kanununa göre %40 altında bir rapormu alırım %40 sürekli rapor veren hastahane bugün kendini yalanlayarak %40 altında verebilirmi ne yapmalıyım.

Üye
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

2006 ve 2008 ve 2010 yıllarında yayımlanan genelge ve yönetmenlık neticesinde 2010 dan önce alınan raporlar kabul edilmeyebilir. Dolayısıyla eski tarihli raporunuzu yenilenemiz gerekiyor.

Size sorum olacak: ilkkez işe giriş tarihiniz nedir? Bugün mü? yani 12.01.2013 mü?
    ikinci sorum: işiniz nedir? Memur, işçi yada patron?
    üçüncü sorum: işi nasıl buldunuz? İşkur aracılığı ile mi?

bu soruları Mavibalina cevaplayabilir. cevaplama işini ona havale ediyorum da.
    Gazoz Agacı bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    13 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

sayın isen buga rapor tarihim 2003 ilk işe giriş tarihi olarak ben ilk sgk başlangıcım olarak anlıyorum 1995 çıraklık eğitim merkezinin yatırmış olduğu sigorta giriş pirimi özel bir fabrikada elektrik teknisyeniyim 05.10.2011 tarihinde girdim hala çalışıyorum işi işkur sitesini takip ederek buldum ancak kendi başvurumla gittim dolayısı ile işkur a girdiğim firma muhtemelen açık bulunmuştur talebi ile işgücü arama kaydını sildirmiştir diye düşünüyorum halen çalışmaktayım yaşım 36 aslında sorunum rapor alıp almamak değil sorun şu bana %40 sürekli rapor veren hastane bugün kendini yalanlarmı 10 yıl önce verdiği sürekli %40 raporla mesela bugün vereceği %30 raporla çelişirmi oran %30 ise 10 yıl önce neden %40 sürekli verdi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)