Engelli çocuk pusetleri normal çocuk pusetlerine nazaran farklılıklar arz eder. Engelli çocuk arabalarını pusetlerini diğer çocuk pusetlerinden ayıran en önemli kriter engelli bebek arabalarının boyutlarının normal çocuk puseti boyutlarına göre daha büyük oluşudur. Öyle ki engelli çocuk pusetleri içerisinde 16 yaşındaki engelli çocuklara göre onların bedenlerine göre imal edilmiş puset modelleri vardır. Tüm bunların yanısıra engelli çocuk pusetleri yarı rehabilitasyon ürünüdür. Çocuğun doğru pozisyonda oturmasını sağlayan, skolyoz v.b gibi omurga eğriliklerini önleyen koltuk düzenekleri mevcuttur.

Tüm bunların yanısıra desteksiz oturamayan engelli çocukların puset içerisindeyken puset koltuğuna yapılan düzenekler sayesinde engelli çocukların rahat bir pozisyonda oturmasını sağlarlar. Bu kısa giriş, bilgilendirme kısmından sonra size muhteşem özellikleriyle 3 engelli çocuk pusetinin tanıtımını yapalım.

Umbrella Engelli Çocuk Puseti


umbrella-engelli-cocuk-puseti-compressor.jpg

Umbrella çocuk pusetinin şasisi alüminyumdan imal edildiği için puset son derece hafiftir. Pusetin dikkat çeken bir özelliği ise çocuk büyüdükçe pusetin ayarlarının yapılarak çocuğun bedenine uygun hale gelmesidir. Özellikle gelişim çağındaki engelli çocukların her yıl belli bir oranda büyüdükleri dikkate alındığında Umbrella pusetin çocuk büyüdükçe ayarlarının yapılabilir oluşu Aileleri her yıl yeni bir puset almaktan kurtaran güzel bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Koltuk ünitesi isteğe göre iki yönlü kullanılabilir. Çocuğun yüzü Anneye – refakatçiye bakar konum yada karşıya bakar konum. Baş boyun desteği sayesinde başını ve boynunu tutamayan çocuklara destek sağlar. Veya çocuğun puset içerisinde rahat bir şekilde uyumasını dinlenmesine olanak tanır.
Umbrella Engelli Çocuk Arabası Ölçüleri
  • Oturma Genişliği: 32 – 40cm
  • Oturma Derinliği: 30cm
  • Ürün Brüt Ağırlığı: 22.4kg
  • Ürün Net Ağırlığı: 19.6kg
  • Taşıma Kapasitesi: 60kg
  • Ön ve Arka Teker Mesafesi: 83cm
  • Ürün Toplam Genişliği: 64cm
  • Ürün Toplam Yüksekliği: 116cm
  • Ön Teker Ölçüsü: 8”
  • Arka Teker Ölçüsü: 12”


Ürün hakkında daha fazla bilgi veya ürünü satın almak için tıklayın: engellicocukpusetleri.com/urun/engelli-cocuk-arabasi-rame-umbrella/

Ottobock Engelli Çocuk Arabası, Puseti

ottobock-lisa-engelli-puseti-1-.jpg

Ottobock Lisa model engelli çocuk arabası ottobock un engelli çocuk pusetleri içerisinde en fazla tutulan modelidir. Puset iki boy haline üretilip satışa sunulmuştur. Birinci boy Lisa puset 3 ila 8 yaş aralığındaki engelli çocukların kullanımı için uykunken, ikinci boy lisa puset 6 ila 16 yaş aralığındaki engelli çocukların kullanımına uygundur. Pusetin birinci boyunun toplam ağırlığı 13 kilogram olurken ikinci boyunun toplam ağırlığı ise 14 kilogramdır.

Ürünü satın almak veya daha fazla detay için tıklayın: https://www.engellicocukpusetleri.co...k-puseti-lisa/

Hoggi Bingo Engelli Bebek Arabası

hoggi-bingo-engelli-cocuk-puseti.jpg

Hoggi Bingo model engelli bebek arabası SGK geri ödeme kapsamında olan engelli çocuk pusetleri sınıfındadır. Hoggi puset tasarım açısından son derece şık bir pusettir. Avrupada yılın tasarım ödülünü alan Hoggi bingo engelli çocuk puseti kolay katlanabilir oluşu, refakatçinin kolay kullanım ve puset üzerinde tam hakimiyet kurması nedeniyle tercih edine bir modeldir.

Ürünü satın almak için tıklayın: https://www.engellicocukpusetleri.co...i-hoggi-bingo/

Engelli Çocuk Puseti Alacak Annelere Tavsiyeler

Medikal sektörüyle biraz içli dışlı olanlar bilirler. Özellikle engelli çocuklara yönelik medikal ürünlerde (akülü sandalye, tekerlekli sandalye, engelli çocuk puseti, yürüteç vb. gibi) Aileler , ebeveynler ürün satın alırken Türk halkına özgün “bir beden büyük olsun gelecek senede kullanır” anlayışı içerinde hareket etmekteler. Oysa engelli çocuklar çocuğun yapısı büyüme aşamasında olduğundan çocuğun bedenine uygun olmayan ürün alınması halinde çocuğun gelişiminde geri dönüşümü çok zor sağlık problemlerine neden olmaktadır.

Bu nedenle çocuğunuz için ürün alırken mutlaka ama mutlaka çocuğun yaşına uygun ürün almaya dikkat ediniz. Medikalcinizle bu konuyu özel olarak konuşun. Eğer medikalciniz bu konuda yeterli yetkinliğine sahip değilse, işinde uzman başka bir medikalciyle irtibata geçiniz.