Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... Sonuncu
Like Tree22Beğeni

Konu: Geriye dönük vergi indirimi aldım!

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Geriye dönük vergi indirimi aldım!

Sponsor Bağlantılar

22 mart 2013 de memur olarak başladım 5 nisan 2013 de vergi indirimi için başvurdum ağustos başında aynen deüişmeden yüzde 70 olarak kabul edildi ve geriye dönük olarak 5 aylık 300tl para hesabıma yatırıldı

Konu Halil Yılmaz tarafından (13-08-2013 Saat 14:10:05 ) değiştirilmiştir.
    Halil Yılmaz bunu beğendi

Kategori Yöneticisi
    Gazoz Agacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    451
    Bahsedilme
    21 Gönderi
    Etiketleme
    8 Konu

Merhaba viranesinan78,

Memurluğun hayırlı, uğurlu olsun. Geriye dönük vergi indirimini de güle güle harca demek ki geriye dönük vergi indirim hakkı toplu olarak geri alınabiliyormuş. Ben yaklaşık 3 yıl boyunca özel bir şirkette vergi indirim hakkım olduğunu bile bilmeden fakat engelli kadrosunda çalışmıştım. Vergi indirim hakkını almak için yeni rapor çıkartmak zorunda kalmıştım ve ne yazık ki geriye dönük vergi indirim hakkımı alabileceğimi bilmiyordum şu an için de yıllar öncesinde kaldığı ve özel şirket olduğu için imkansız gözüküyor

Verdiğin bilgi ve paylaşımda bulunduğun için çok teşekkür ederim. Mutlaka başka arkadaşlara faydası olacaktır. Son yapılan düzenlemeyle birlikte demek duyduğum doğru yani vergi indirim hakkı almak için Ankaraya gönderilen raporlarda rapor oranının düşürülmesi sözkonusu değil. İşte bu gerçekten güzel bir haber ve olması gereken de bu yönetmeliğe göre ; Vergi indirim hakkını almak için başvuran engellilere hastanenin verdiği rapor oranı geçerli olacaktır.

Sağlıcakla kalın, paylaşımla kalın,
    Halil Yılmaz ve POLAT ALEMDAR bunu beğendi.

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

gazoz ağacı teşekkürler...ben bu siteden çok faydalandım bende elimden geldiğince tecrübelerimi yaşadıklarımı arkadaşlarla paylaşmayı sürdürücem inşaallah...
    Gazoz Agacı ve septik bunu beğendi.

Kategori Yöneticisi
    Gazoz Agacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    451
    Bahsedilme
    21 Gönderi
    Etiketleme
    8 Konu

Tekrar teşekkür ederim viranesinan78,

Arkadaşım inan bu sitede hepimizin birbirimizden öğrenecek çok şeyimiz var burada hepimiz kardeşiz ve arkadaşız birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için varız...

Hep birlikte daha güzel yarınlara, daha özgür daha engelsiz, gelecek parlak günlere dileklerimle,

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

merhaba,ben de 06/11/2012 den geçerli olmak üzere geriye dönük 2.derece engelli ödemesi almam gerekiyor ne kadar ödeneceğini nasıl hesaplarım bilen var mı?

mavibalina2012
    Guest

Sayın elif74elif,

2013 yılında uygulanacak Aylık Sakatlık İndirimi Tutarları;

I. Derece Sakatlar (Çalışma Gücünün En Az %80'ini kaybedenler) 800 TL
    II. Derece Sakatlar (Çalışma Gücünün En Az %60'ını kaybedenler) 410 TL
    III.Derece Sakatlar (Çalışma Gücünün En Az %40'ını kaybedenler) 190 TL

Belirtmiş olduğum sakatlık indirim oranlarının yaklaşık %15 ile %20'si vergi indirim onay tarihi baz alınmak suretiyle geriye dönük olarak maaşınızın hazırlandığı birim tarafından düzenlenir...

Sağlıcakla ve esenlikle kalmanız dileklerimle....
    Halil Yılmaz ve septik bunu beğendi.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

teşekkür ederim ,siz de sağlıcakla kalın

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

merhabe.eşim kızmdan dolayı vergi indirimine başvurdu.3 ay sonra 1. dereceden yararlana bilirsiniz yazısı geldi ama iş yeri ne toplu bir para nede 5 tl bile vergi indirimi vermedi..ne yapmamız lazım..lütfen cevap verirsiniz sevinrimm

mavibalina2012
    Guest

Sayın Bursayaren,

Vergi indirimleri, maaş döneminin haricinde geriye dönük olarak ek puantaj hazırlanarak maaş verilen birim tarafından mutlak suretle ödenir.... Kuruma yazı yeni gelmiş ise biraz bekleyin ancak epeyce gecikme olmuş ise ilgili birime dilekçe ile başvurarak ve makam atlamadan gerekli silsileyi takip ederek gecikmenin nedenini sorun girişiminiz sözel yolla değil resmi yazı ile olsun...

Kurumunuz ödememe durumunu göze alamaz çünkü bu konuda yasal yaptırımlar söz konusudur....

Sağlıcakla ve esenlikle kalmanız dileklerimle....

leo
    leo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Kardeşim öncelikle hayırlı olsun.
    Ben bir konuyu hatırlatmak istiyorum.diğer arkadaşlar yanlış algılamasın diye.Geriye dönük vergi indirimi olmaz.Bunu belirtmek isterim.Eğer başvuru yaptığın raporun onaylanırsa,başvuru tarihinden itibaren geçerlilik kazanır.Yani sen 5 nisan da başvurmuşsun sonuç ağustosta gelmiş,işte başvuru tarihi itibarıyla geriye dönük hesabına yatırılmış.Engelli raporun eskiden beri var ama vergi indirimi nedeniyle raporunu yeni aldıysan başvuru tarihin geçerli sayılır.Bütün engelli kardeşlerime Saygılarımla...

Gazoz Agacı bunu beğendi

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)