Like Tree3Beğeni

Konu: Vergi indirimi başvurusu tecrübelerim

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Vergi indirimi başvurusu tecrübelerim

Sponsor Bağlantılar

Merhaba, vergi indirimi başvurusunda başımdan geçenleri ve süreci anlatıyorum.

2014 yılında kalp krizi geçirdim bypass oldum 4 ay sonrada anjiyo ile stend takıldı yaklaşık 1 ay önce vergi dairesine gidip vergi indirimi için okmeydanı hastanesine sevk aldım 1 aylık zorlu bir randevu alma kovalamacadan sonra cuma gününe randevu aldım o gün hastaneye gidip giriş işlemlerini tamamladım ve doktorları gezmeye başladım ilk önce dahiliye bölümüne gittim orda bana tansiyon ilacı kullanıyormusun diye sorduklarında evet dedim doktor HT diye işaretledi ve benden kan tahlili yapmamı istedi kan verdim.sonuçların pazartesi çıkacağı söylendi ve kardiyoloji bölümüne gittim doktora rahatsızlıklarımı anlattım oda forma epikriz raporuna bakarak rapora bişeyler yazdı ve eko istedi eko çekildim.

ef 60 çıktı ardından ekg çekildi ve ortapediye gittim bel fıtığımın olduğunu belirttim ve mr sonuçlarımı gösterdim doktor mr sonuçlarını rapora yazdım ve pazartesi geri dönmek için hastaneden çıkış yaptım.pazartesi tekrar hastaneye gittim tahlil sonuçlarını alıp dahiliye doktoruna götürdüm ona sonuçlara bakarak rapora hipertansiyon ve hiperlipidemi yazdı.evrak işlemlerini tamamlayıp formu kayıt bölümüne teslim etti orda bana saat 13:00 de sağlık kurulu bölümüne gelmemi söyledi saat birde sıramı beklemeye başladım sıra bana geldi evraklarımı aldım evraklara öyle üstten baktım

koroner arter hastalığı:%30
    hipertansiyon:%10
    hiperlipidemi:%10
    bel fıtığı:%8
    [/B]

olarak oran verilmiş ve sonuç kısmında %48 olarak yazılmıştı sıra bana geldi içeri girdim heyet başkanı elimdeki raporu alıp inceledikten sonra sürekli yazan kutucuğu işaretleyip imzaladı ve kaşeyi vurdu.
    Daha sonra eviss sitesinde 1 ay sonra evraklarımın ankaraya gönderildiği mesajı aldım
    Geçenlerde Anlarayı 0312 415 32 05 nolu numaradan aradım telefona çıkan bayan tc ile giriş yapıp raporumun %48 3 derece onaylandığını ve 07.10.2015 tarihinde vergi dairesine gönderildiğini belirtti.

Şu an evraklarımı bekliyorum üstteki yazıları bu işlemlere başlıyacak arkadaşlara kolaylık sağlaması için yazdım dilerim sizin işlemlerinizde benimki gibi olumlu bir şekilde sonuçlanır evraklarım gelsin emeklilik işlemkerine başlıyacam primim 5780 1996 sgk girişliyim. sağlıcakla kalın

Halil Yılmaz ve septik bunu beğendi.

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    130 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Güncel bilgiler için teşekkürler. Keşke herkes gibi başkalarınıda yol göstermek adına tecrübelerini yazsa.
    Sizden emeklilik sürecinde yaşadıklarınızıda yazmanızı bekliyoruz.
    Selamlar.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

ok halil bey paylaşırım ankaradan gelen evrak elime ulaşsın.

Site Yöneticisi
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    130 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Bu arada siz emeklilik için başvurmak için neden vergi indiriminin sonucunun bekliyorsunuz? 1 Ekim 2008 öncesi işe giren SSK çalışanı engelliler vergi indirimi belgesi alamdan emekli olamıyor diğerleri (bağ-kur, emekli sandığı) için böyle bir zorunluluk yok.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Halil bey ben ilk. Defa engelli raporu alıcam daha önce yoktu ankaradan vergi indirimi ile engelli raporum gelicek

Site Yöneticisi
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    130 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Hayır ilk defa engelli raporu alacak olmanız ayrı vergi indirimi ayrı bir şey. Dediğim gibi vergi indirimi şartı 1 ekim 2008 tarihi öncesi işe giren ssk'lı engelliler için geçerli.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

ben emekli olamazmıyım halil bey
    işe ilk giriş tarihi 1996 yılı

Site Yöneticisi
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    130 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Elbetteki olursunuz. Siz vergi indirimin tam olarak ne olduğunu bilmiyorsunuz sanırım. Vergi indirimiyle engelli emekliliği doğrudan bağlantılı şeyler değildir. Vergi indirimine dair bilgi sahibi olmak için şu iki konuyu okuyunuz.

http://engelliler.gen.tr/f12/vergi-i...arlanir-13358/

http://engelliler.gen.tr/f12/vergi-i...aplanir-26700/

Siz eğer %40 ve üzeri sağlık kurulu raporu alırsanız emekli olursunuz.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Teşekkürler halil bey

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

iyi günler Halil bey,
    Bugün vatan caddesi vergi dairesini aradım bu ayın yedisinde raporum gönderilmiş ne zaman bana ulaşır diye sorduğumda bu işlemlerin yoğunluk nedeni ile zaman aldığını söyledi
    size sorum bu işlemler daha ne kadar sürer tahmini olarak bir bilginiz varmı yardımcı olursanız sevinirim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)