Bu konudan haberdar edilenler

Like Tree3Likes
  • 1 Post By Sağlık Teknikeri
  • 2 Post By abazali

Konu: Vergi indirimi -sakatlik indirimi hakkinda detayli bilgi vericek kişi araniyor

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Post Vergi indirimi -sakatlik indirimi hakkinda detayli bilgi vericek kişi araniyor

Sponsor Bağlantılar

arkadaşlar banada yardımcı olursanız sevinirim,ben istanbul büyükşehir belediyesinde taşaeron olarak çalışmaktayım ,yani ücretli çalışanım bir çocuğum var ve %92 engelli raporu var gelir idaresine vergi indirimi için başvurdum 20/06/2011 tarihinde onaylanıp geldi ankaradan 26/08/2011 raporun aslı ve hrne varsa evrakların içinde şirketime iadeli taahhütlü olarak verilmiş fakat şirketimin muhasebecisi bu evrakları kaybettiğini söyledibende bunun üzerine gelir idaresini aradım sizin göndermiş olduğunuz evraklarımı şirketim kaybetmiş ne yapmam gerekiyor dedim ve telefondaki memur bana dosyamdan o evrakların fotokopilerini veribileceklerini söyledi ve benim şirketle bir işim olmadığını bu evraklarla şirketin vergi ödediği yerden müracaat ediceğimi söyledi, asıl ilginç olay şu 20/06/2011 de müracaat ettiğimde xxx bir şirket vardı,ve bu şirket üzerinden bi kere dahi vergi indirimi falan almadım , işimiz ihaleli olduğu için şimdi ise yyy adlı bi şirket geldi 01/01/2012 itibariyle ocak ayı içerisinde vergi dairesine gittim ve olayımı anlattım bana sakatlık indirimi ile ilgili bir evrak verdiler ve yeni gelen şirkete vermem gerektiğini söylediler

'benim sorum şu ben 20/06/2011 tarihinden itibaren olan süredeki vergi indirimini alabilirmiyim ?nasıl alabilirim ? bu vergi indirimini şirket maaşıma mı yansıtacak yoksa ben vergi dairesinden her ay mı alacağım ? bu konuda tam açıklayacı bi bilgi verirseniz çok sevinirim

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    15
    Bahsedilme
    27 Gönderi
    Etiketleme
    4 Konu

Geçmişe dönük vergi indirimi alınıyor ama çok fazla işlem yapmanız gerek. Tabir caizse insanın anasından emdiği sütü burnundan getiriyorlar O yüzden bana göre uğraşmaya değmez. Vergi indirimi her ay maaşınıza yansıyacak.

Üye
    İsen Buga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Bence muhasebeci iç etmiştir. Kaybettim ne demek iadesi taahhütler evrak bu kaybedilmez bence

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Post Halil bey

zorda olsa inadına almak için uğraşıcıcam çünkü bu muhasebeci beni oyalayıp durdu ve en sonundada raporumu falan kaybetti
    geriye dönük vergi indirimi almak için ne gerekiyosa biliyorsanız bilgi verin de uğraşıyım şunlarla

isa bey aynen alan kişinin adıda belli taahhütlü olduğu için ama gel gelelim evrak yok bulamadık diye beni geçiştirdiler fazlada üstüne gidemiyoruz mağlum taşeron çalışıp çalışmamanız şirket çalışanlarının iki dudağı arasında

Sağlık Teknikeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Yazıları
    19
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

İşverenin adresine Maliye tarafından gönderilen "şu işçi işyerinizde şu tarihten itibaren vergi indiriminden yararlanabilir" ibaresine paralel olarak maaş bordrolarınız yeniden düzenlenecek ve işverenin Vergi Dairesine verdiği muhtasar beyannamelerinde geçmişe dönük düzeltme beyannamesi vererek o döneme ait kaç ay yararlanmanız gerekiyorsa vergi indirimlerini belirtecek.
    Sonra dilekçe ile sizin bu iadeyi vergi dairesinden istemeniz halinde size ödeme yapılacaktır.
    mavibalina2012 likes this.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

kardeşim ugraşma onlarda senin evrakların vergi dairesinde var git vergi dairesine sana fotokopilerini versinler raporun aslına gelince hangi hastaneden aldıysan arşiv bölümüne git sana onaylı örnegini verirler.vergi indirimine gelince vergi dairesine işe giriş bildirgen ile git sana tekrar bir yazı verirler onuda çalıştıgın yerin insan kaynaklarına ver işte bu kadar kolay

mavibalina2012
    Guest
    Sponsor Bağlantılar

Evet arkadaşım heyete girdiğin hastane mutlaka kendine bir suretini ayırır, bir suretini kurumuna ibraz ederken, aslında sana hem suret hem de isteğin dahilinde aslı gibidir kaşeli rapor suretleri de verir ancak sen bu aşamada herhalde hastaneden almadın aynı şekilde Vergi Dairelerinde kuruma gönderdikleri yazıların bir nüshaları bulunur buralara müracaat ederek alırsın sıkıntı yaratma sen bu hakkı kazandıktan sonra hiç kimse engelleyemez...Sağlıcakla kal...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)