Anketimiz: Aşkta gurur konusunda ne düşünüyorsunuz?

Katılımcı sayısı
9. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Aşkta gurur olur.

4 44.44%
  • Aşkta gurur olmaz.

1 11.11%
  • Aşkın gözü kördür. Kimi, nerede, ne zaman yakalayacağı belli olmaz.

1 11.11%
  • Aşkın gözü tabi ki kördür ve ben ilk görüşte aşka da inanırım.

1 11.11%
  • Aşk’a meşk’e inanmam.

1 11.11%
  • En büyük Aşk İlahi Aşk’tır.(Allah aşkıdır.)

3 33.33%
  • Aşkta gurur var mı diye soruyorsunuz ki ben Aşka bile inanmam.

0 0%
  • Aşk gelip geçici, dünyevi bir duygudur.

0 0%
  • Ben kimseye aşık olmadım.(ki nereden bileyim/yorum yok.)

0 0%
  • Diğer/Hiçbiri.

0 0%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
Like Tree78Beğeni

Konu: Aşkta gurur konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kategori Yöneticisi
    unuttum.29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    17
    Bahsedilme
    14 Gönderi
    Etiketleme
    29 Konu

Aşkta gurur konusunda ne düşünüyorsunuz?

Sponsor Bağlantılar

Konunun kapsayıcılığını geniş tutmak adına seçenekleri çoğalttım. Testi çözen arkadaşlar yorumlarını da cevap olarak paylaşabilirler.
    Not: Anketi birden fazla cevap seçeneği işaretlemek mümkün olacak şekilde oluşturdum.

sorularınızı ilgili konulara yazın veya yeni konu açın lütfen. Ö.M'lere cevap yazmıyacağım artık...

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    17
    Bahsedilme
    14 Gönderi
    Etiketleme
    29 Konu

ilk iki şıkkı açmak icap edeceğini düşündüm ama fazla uzun olup, sorun çıkarma ihtimali üzerine, detayını buraya paylaşayım dedim:
    1- Aşkta gurur olur.’’ Kendimden daha aşağıda(sosyal/maddi vb.) konumda (veya daha yukarda) birine aşık olmam.’’
    2- Aşkta gurur olmaz. ‘’Birine aşık olmuşsam onun kim olduğuna aldırmam.’’

sorularınızı ilgili konulara yazın veya yeni konu açın lütfen. Ö.M'lere cevap yazmıyacağım artık...

Üye
    kartalreis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ad: Kalperen Türkoğlu CCC yer: kalpOder Ötüken - Turan
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

gururun olduğu yerde aşk olmaz, aşkın olduğu yerde gurur olmaz... İlahi aşk gerçek aşktır, beşeri aşk İlahi aşka götürüyorsa faydalıdır. Yaratılandan yola çıkarak Yaradan a ulaşmak mümkündür.

Evvel Huu, Ahir Huu
    Batın Huu, Zahir Huu
    Huu aşkına...

Üye
    balkesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    20 Gönderi
    Etiketleme
    27 Konu

aşkta gurur olur
    başka biri için sizi terkedip giden biri 5 ay sonra tekrar size gelse aşkta gurur olmaz diyip kabul edermisiniz.

Üye
    kartalreis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ad: Kalperen Türkoğlu CCC yer: kalpOder Ötüken - Turan
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

HADÎD suresi 3. ayet

TefhimulKuran - O, Evveldir, Ahirdir, Zahirdir, Bâtındır. O, her şeyi bilendir.

Y.N. Öztürk - Evvel'dir O, başlangıcı yoktur; Âhir'dir O, sonu yoktur; Zâhir'dir O, her şeyde belirir; Bâtın'dır O, gözlerden gizlenmiştir. Her şeyi en güzel biçimde bilendir o.

Elmalılı Orj.- Odur, evvel-ü âhir ve zâhir-ü bâtın, hem o her şey'e alîmdir

Elmalılı S2 - O ilktir, sondur, zahirdir, bâtındır. O herşeyi bilendir.

Diyanet - O, ilk ve sondur. Zâhir ve Bâtın’dır. O, her şeyi hakkıyla bilendir.

Elmalılı S1 - O, ilk ve sondur; görünen ve görünmeyendir. Hem O her şeyi bilendir!

GülerAkköse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

merhaba;
    Bayaaa uzun zaman olmuştu yazmayalı

herkesin aşkta gurur olmaz diyebileceği bir anket bu...
    ama uygulamaya gecince ben şahsen sadece aşkta değil coğu konuda cok gururluyum

konuyu evirdim cevirdim farklı bi acıdan bakıyorum şimdi ; her iki tarafda birbirini seviyorsa,
    askta gurur olmamalı bence, fakat bu sevgi tek taraflıysa gurur yapılabilir."aman canım ben bu kılıksız
    herifin neyine hastayım" ve gibi teselliler verilebilir gerekirse tavsiye ederim.

ama ne olursa olsun ezdirmeyin kendinizi. aciz görünmek her daim olumsuz etki bırakır.
    insanlar karşısındakinin acizliğiyle mutlu olan bir tür. karşınızdakini mutlu etmeyin bence.
    zeynep45 ve karakoca10 bunu beğendi.

Kategori Yöneticisi
    Blog Mesajları
    17
    Bahsedilme
    14 Gönderi
    Etiketleme
    29 Konu

Alıntı balkesli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aşkta gurur olur
    başka biri için sizi terkedip giden biri 5 ay sonra tekrar size gelse aşkta gurur olmaz diyip kabul edermisiniz.
    Başka biri için giden bir eşim/sevgilim olsa ve bu gidişi benden(benim hatalarımdan) kaynaklanıyorsa ve ben o insana hala aşıksam eğer, değil geri gelmesi; o adamdan çoğu bile olsa ve bana dönse, kendini eş/sevgili çocuğunu da evladım diye bağrıma basarım. Tabii buradaki şart hatanın benden olması ve hala arada aşkın olmasıdır. Böyle şeyler oturulur konuşulur. (o an için hayatımda biri olmaması, karşı tarafın da ben'de eskisinden daha güçlü bir güven tesis etmesi Vb. şeyler şartıyla neden olmasın.)
    Bloglarımda paylaşmadım ama şu söz bana aittir. (Sözümü de hala severim ve arkasındayım.)
    ‘’Herkes ikinci bir şansı hak eder. Bir yerinde bere var diye elmayı tümden çöpe atarsak hem elmaya yazık olur hem ona sahip olmak için verdiğimiz değere. Bu insanlar için de böyledir. Mevzu bıçakla aldığımızda çürük kısımdan değil kalan sağlam parçadan ısırmaktır.’’ 08.08.2014

Üye
    zeynep45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

İkili ilişkilerde ben ikinci bir şansı asla kabul etmem bu gerek erkek olsun özelliklede kadın olsun hata kimde olursa olsun biten bitmiş giden gitmiştir artık dönüşü olmaz benim için belki bu konuda beni biraz geri kafalı düşünebilirsiniz ama benim doğrum bu bana göre ikinci bir şans verilmesi duruma göre değişir ama bu konuda değil

Üye
    karakoca10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

benim düşüncemde aynı zeynep seninle giden gitmiştir bitmiştir asla geriye dönüp bakmam bunun geri kafalılıkla ilgisi yok arkadaşım bence gururdan olabilir ancak

Kategori Yöneticisi
    Gazoz Agacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    452
    Bahsedilme
    21 Gönderi
    Etiketleme
    8 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Aşkta gurur olmamalı onun için olmaz diyenleri bütün kalbimle kutluyorum. Benim için sadece aşkta değil hayatın her alanında gurur olur ama en çok da aşkta. Aşıksam her türlü fedakarlığı yapabilirim , herşeyden, herkesten ( Can'ım dışında ) vazgeçebilirim ama gururumdan ASLA! Bunun acısınıda çok yaşadım, pişman olmadımda değil ama yine olsa yine aynısını yaparım. Arkadaşlar ben gururum için gerekirse ölürüm o derece yani şimdi kim ne derse desin 5 ay ne demek gitmesine bile gerek yok ki değil ki gidip de geri dönmek vay ne haddine gitmeyi yada bir başkasını, bir başka kadını aklının en ücra köşesinden bile geçirebilen birisine değil gidip de döndüğünde kabul etmeyi daha gidemeden, bunu hissettiğim an'da bütün aşkım biter zaten.

Belki aşkta gurur olmamalı ama gururumu kaybedersem ben, ben olamam ki...

Unuttum.29 arkadaşım inan okuyunca çok duygulandım ve bunun adı asla gurursuzluk değil arkadaşım ne mutlu sana ki ikinci bir şans verebilmeyi başaracak kadar güçlüsün, affedicisin, hoşgörülüsün ve gerçekten çok iyi bir insan olduğunu düşünüyorum. Allah gönlünün zenginliğince versin sana ne diyebilirim başka.

''Aşkta gurur olmaz ve ben gerekirse gururumdan ödün verebilirim aşkım için'' diyen tüm arkadaşlarımı da yürekten tebrik ederim ama ben öyle değilim, olmadım, olamam da...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)