Anketimiz: Hangi marka cep telefonu kullanıyorsunuz ?

Katılımcı sayısı
19. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Nokia

5 26.32%
  • Samsung

8 42.11%
  • Lg

0 0%
  • Sony

1 5.26%
  • HTC

0 0%
  • Apple

1 5.26%
  • Day Mobile

0 0%
  • General Mobile

1 5.26%
  • Vodafone/Turkcell

1 5.26%
  • Diğer/Kullanmıyorum

2 10.53%
Like Tree28Beğeni

Konu: Hangi marka cep telefonu kullanıyorsunuz ?

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    130 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Ah ceylancım olaya nekadar da duygusal açıdan yaklaşmışsın.
    Tabiki bu duygusal yaklaşımda "ayakta alkışlanacak" laflarda etmişsin. Eeee insanın ruhu ince olunca böyle çaktırmadan inceden inceye mesajda verebiliyor demekki.
    Yazıyı okurken bi ara "aha ceylancım şimdi güvercinle haberleşelim derse hiç şaşırmam" dediydim.

Şaka bir yana bilinen adıyla akıllı telefonların -android veya windovs işletim sistemliler- gereğinden fazla kullanılmasına bende karşıyım. Özellikle gençler adeta sanal bir dünyada yaşıyor. Yolda, parkta, yemekte hatta arkadaşlarıyla bir araya geldiklerinde bir birleriyle konuşmak yerine herkesin kafası çep telefonunda bir şeyler yapıyorlar.
    Sırf bu yüzden çoğu genci terslediğimden olmuştur. Adama birşey anlatıyorsun kafa yerde çep telefonuyla uğraşıyor.

Bunlar işin dezavantajları. Tabiki bir teknolojinin iyi yada kötü olması birazda kullanıcıya bağlı. Siz işiniz gereği -e-maillere bakmak, navigasyonu kullanmak vb gibi- ve "sadece zorunlu oldukca kullanıyorsanız bu güzel birşey. Elbette özellikle çep telefonu ve bilgisayarların çok yoğun kullanımı bizi sosyal hayattan koparıyor ama buda yaşadığımız çağın bir gerçeği oldu artık. Dozunda kullanıldığı müddetce her ikisi harika birer teknoloji. Hep söylerim interin icadı matbaanın icadı kadar insanlık tarihinde önemli bir yere sahiptir.

Kategori Yöneticisi
    Gazoz Agacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    452
    Bahsedilme
    21 Gönderi
    Etiketleme
    8 Konu

Sevgili abicim inan bu kadar duygusal olmayı istemiyorum ama ne kadar kendimi değiştirmeye çalışsam da elimde değil işte can çıkmayınca huy çıkmazmış. Bu duygusallığım iş hayatında başıma ne büyük dertler açıyor tahmin bile edemezsin hoş artık beni tanıyan tanıyor huyumu, suyumu biliyor ama işte bazen yine de çıldırıyorum tam toplantıda bir şeyler anlatırken başları önlerinde oooo kendini facebook alemine kaptıranlar yok mu ama yeni bir yöntem buldum yaşasın kötülük. Çok önemli bir eğitim yada toplantıysa artık tedbirimi önceden alıyorum yani cep telefonlarınızın sesini kapatın demek yerine mailde herkes yapışık ikizini masasında bıraksında katılsın önemle rica olunur daveti gönderiyorum ve bu sayede kendimde gelen mesajlara geç yanıt vermiş olsamda inan buna değiyor.

Günümüz insanının teknoloji harikası olan android işlemli cep telefonlarına olan yüzyılın bağımlılığı ve sanal aşkı üzerine yazılmış çok güzel bir yazı vardı nette ve çok komik bir video izlemiştim yeniden bulduğumda siteye ekleyeyim hazır aklıma gelmişken
    unuttum.29 bunu beğendi

Kategori Yöneticisi
    unuttum.29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    17
    Bahsedilme
    14 Gönderi
    Etiketleme
    29 Konu

ben de cep telefonu kullanmama lüksünü yine bir özlü sözle destekleyeyim:
    ne kadar özgür olduğunuz her istediğinizi yapabilmenizle değil; istemediğiniz hiç bir şeyi yapmak zorunda kalmamanızla ilgilidir.
    Halil Yılmaz ve Gazoz Agacı bunu beğendi.

Kategori Yöneticisi
    septik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Bahsedilme
    46 Gönderi
    Etiketleme
    9 Konu

Arkadaşlar kendi aramızdaki eğlenceli tartışmalar konu başı yapabiliriz

Her pc de ve her programa ait kapasiteye dijital anlamdaki ( kendini kuran meknizma) kendimiz üretmediğiz sürece mahkum kalırız anlamaya çalıştığım andiroit olayımı yok böyle bişey gerekli fikri öne al ve önceliğini ver yani fikri detaylı programla ve sonrasında o konuya dair her fikri üretip uygulasın

Ceylan çok espili bir dille yazmıştım sonrasında sildim daha yakışır olusun istedim.

Ben latifeden anektto kullanmıştım 12 yıl faturalı kulandım son faturam ki alışmıştım artık 135 tl gibidir.
    Halil Yılmaz bunu beğendi

Bahsedilme
    5 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

doğru kullandıktan sonra android telefonlar çok işe yarar.
    80'li 90'lı yılları yaşayanlar hatırlar sanırım,
    sevdiğiniz bir sanatçının kasetini alırdınız ve koca koca müzik setlerinde
    dinlerdiniz, yanımda taşıyayım derdim walkmanler vardı o zamanlar ama onlara da pil yetiştiremezdim..şimdi sıkılana kadar yüzlerce mp3 dinliyoruz.

bir mektup arkadaşlığı olayı vardı, penfriendinize mektup yazardınız en az 3 gün sonra cevabı gelirdi. şimdi e-mail, chat olayı var.

o zamanlar bilmediğimiz adresi sormak için en yakın esnafı arardık. şimdi navigasyon var.

VHS kasetler vardı bir de film kiralardık videocudan. şimdi sitelere üye olun ya da programı kurun filminizi seçin izleyin. vs.

süphesiz yozlaşan çok şey var günümüzde ama dediğim gibi teknolojiyi yararınıza da kullanabilirsiniz.

Mehmet Yalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Samsung glaxsy nod3 kullanıyorum gayet memnunum
    İskender Durgun bunu beğendi

Kategori Yöneticisi
    unuttum.29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    17
    Bahsedilme
    14 Gönderi
    Etiketleme
    29 Konu
    Sponsor Bağlantılar

SElamlar herkese..
    benim N8 sizlere ömür
    Samsung S4 mini edindim.
    bir hafta şarj sorunu yaşadım şimdi iyi ama...

Halil Yılmaz bunu beğendi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)