Anketimiz: Hayatın anlamını tek kelimeyle ifade ederseniz aşağıdakilerden hangisi olmalı ?

Katılımcı sayısı
12. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Aşk

1 8.33%
  • 2 16.67%
  • Aile

4 33.33%
  • Sağlık

8 66.67%
  • Para

2 16.67%
  • Güzellik

1 8.33%
  • Haz

1 8.33%
  • Arkadaşlık

1 8.33%
  • Ahiret

4 33.33%
  • Diğer/Bilmiyorum.

1 8.33%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
Like Tree60Beğeni

Konu: Hayatın anlamını tek kelimeyle ifade ederseniz aşağıdakilerden hangisi olmalı ?

Üye
    kartalreis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ad: Kalperen Türkoğlu CCC yer: kalpOder Ötüken - Turan
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Selam,

Bu dünya hayatı sadece bir oyun ve oyalanmadan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl hayat odur. Keşke bilmiş olsalardı. Ankebut 64

Hayatın anlamını nerede aradığımız da önemli. Asıl hayat ahiret hayatıysa asıl anlam da ahiret üzerinden değerlendirilse gerek... Görünenlerin değeri ile görünmeyenlerin değeri aynı olamaz. Buraada devreye iman girer. İman anlama açılan kapıdır...

Üye
    zeynep45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Haklısın kartal reis ama oyalanmak içinde sen ben bi başkası bunlara ihtiyac duymuyozmu bunların olması gerekmiyormu hem ben dedim ilahi aşk olmassa hiçbirinin değeri yok huzur olmaz diye hiç ölmüycekmiş bu dünyaya yarın ölecekmiş ahirete neyi yapmamız gerekiyosa onu yapmalıyız ne ahiret için bu dünyadan geçeceksin nede ahireti unutacaksın
    kartalreis, Murat.Y ve karakoca10 bunu beğendi.

Üye
    kartalreis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ad: Kalperen Türkoğlu CCC yer: kalpOder Ötüken - Turan
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Nihayet hac ibadetlerinizi bitirdiğiniz zaman, önceleri babalarınızı andığınız gibi, hatta daha kuvvetli bir anışla Allah'ı anın. İnsanlardan kimisi: «Ey Rabbimiz! Bize dünyada ver!» der. Onun için ahirette hiçbir kısmet yoktur. bakara 200

Yine onlardan: «Ey Rabbimiz! Bize dünyada bir güzellik ve ahirette de bir güzellik ver ve bizi ateş azabından koru!» diyenler vardır. bakara 201

Dünya geçici, dünyanın geçici olduğunun farkına varmayanlar oyun içindedir çünkü asıl hayatı kaybetmişlerdir. Dünya ahireti kazanmak için bir araçtır, onsuz olmaz. Dünya kelimesi aşağı-alçak-adi anlamlarına da gelir ki dünyadaki boş işler kastedilir. Bir Müslüman çalışmalı, kazanmalı, insanlara faydalı olmalı, kazandıklarını Allah ulaşmak için kullanmalıdır. Para, ilim, fiziksel güç aklınıza ne gelirse hepsini Allah yolunda kullanmalıdır. Allah sınırları Kuran da çizmiş, bu sınırlar içerisinde dünyalıklardan faydalanabilirsiniz demiş. Helaller-Haramlar anlatılmış. Ayetleri değerlendirirken Kuran ın bütününü esas alırsak daha doğru değerlendirebiliriz... Parçalar bütünün yerini tutmaz... Selametle...

Üye
    Murat.Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    31
    Bahsedilme
    1 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

Hayatın anlamını tek kelimeyle ifade ediyorum AİLEM

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)