Like Tree3Beğeni

Konu: engelli bireylerin elektrik faturalarında az ödenmesi

Üye

Bahsedilme
    18 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

engelli bireylerin elektrik faturalarında az ödenmesi

Sponsor Bağlantılar

engellli arkadaşlarım slmlar saygılar evinde elektrik kullanan engelli kardeşlerim sizin adınıza kayıtlı yani engelli raporu olan yada eşi engelli kendisi sağlam olabilir elektrik faturası yüksek gelen yada 100 tl üzeri ne kadar gelirse kimliginizle ptt şubesine elektrik faturasıyla gidin diyelimki 100 tl geldi 25 tl ödüyorsunuz 200 tl mi geldi ayda yüzde 25 ödüyorsunuz ben bugün 116 tl elektrik faturamı 35 tl ödedim

Üye

Bahsedilme
    5 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı mert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    engellli arkadaşlarım slmlar saygılar evinde elektrik kullanan engelli kardeşlerim sizin adınıza kayıtlı yani engelli raporu olan yada eşi engelli kendisi sağlam olabilir elektrik faturası yüksek gelen yada 100 tl üzeri ne kadar gelirse kimliginizle ptt şubesine elektrik faturasıyla gidin diyelimki 100 tl geldi 25 tl ödüyorsunuz 200 tl mi geldi ayda yüzde 25 ödüyorsunuz ben bugün 116 tl elektrik faturamı 35 tl ödedim
    Mert bey % olarak değilde engelli bireyin oturduğu hanenin elektriğinde indirim oluyor.Bu indirimde dediğim gibi % olarak değil evde yaşayan kişi sayısına göre değişiyor ve en fazla 80 TL faturadan düşülerek farkı ödeniliyor.
    ugurkrdg42 bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Alıntı mehata19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mert bey % olarak değilde engelli bireyin oturduğu hanenin elektriğinde indirim oluyor.Bu indirimde dediğim gibi % olarak değil evde yaşayan kişi sayısına göre değişiyor ve en fazla 80 TL faturadan düşülerek farkı ödeniliyor.
    Bunun için bi basvuru yapılması lazımmı ve sadece ptt de mi gecerli engelli olan benim farura benim üstümw eşim gitse de indirim oluyor mu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üye

Bahsedilme
    18 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

ugur kardeşim fark etmiyor eşinde olsa diyelim ki engei çocugun var vasisi sen odugun için yada eşin engelli yada siz fark etmiyor herhangi evrakta gerekmiyor kimliginize gidiyorsunuz ben engeli bireyim diyorsun tc girip işlem yapılıyor yani eşinizde fark etmiyor sizin kimliginiz şart yani saygılar

Üye

Bahsedilme
    18 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

ugur kardeşim eşiniz sadece sizin kimliginiz ve elektrik faturasını ptt getirip sizin tc nize girip işlem yapıp o kadar herhangi evrak felande istenmiyor adınıza kayıtlı elektrik faturası kimliginiz o kadar sizinde ptt ya gitmenize gerek kalmıyor eşiniz hallediyor işlemleri saygılar
    ugurkrdg42 bunu beğendi

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Her hangi bir oran şart varmı bütün iller için geçerlimi sürekli ptt denmi yatacak internetten yatırsak sonraki aşamalarda olmazmı bu işlem için hep ptt ye gitmekmiş gerekiyor arkadaşlar gelecek olan fatura tutarı belli bir ücretin üstünde yada altındamı olması gerekli

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

rahim
    Guest

............................
    ugurkrdg42 bunu beğendi

Üye
    nezih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilme
    2 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Bu indirimler icin devletten herhangi bi destek alanlar faydalanmiyomu sadece anlamadim ben yani ciktiginda sadece bakim ayligi alanlar yararlaniyor diye biliyordum o sekilde degilmi sonra faiziyle geri almasinlar

nezih

Üye

Bahsedilme
    18 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

gökhan kardeşim engelli maaşı alan evde bakım parası yaşlılık aylıgı alanlara indirm söz konusu gayet netttir sizin gitmenize gerek kalmıyor eşiniz yada akrabanızda olabalir kardeş felan sizin kimliginizle ptt şubesine gidip engelli yakınıyım yada eşim olur kendisi deyip elektrik faturasını kimliginiz yetiyor bütün iller geçerlidir yani sizin anlayacagınız diyelim 80 tl indirim oluyor faturanız da diyelim ki 150 tl geldi 80 tl düşüyor siz geri kalan farkı ödüyorsunuz yani 150 tl yerine 70 ödüyorsunuz

Yalnız Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    22
    Bahsedilme
    11 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

sadece bakım parası alanlar içinde geçerlimi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)