Like Tree1Beğeni
  • 1 Mesaj Sahibi Halil Yılmaz

Konu: Hamilelikten dolayı ücretsiz izne ayrılırsam maaşımı alabilirmiyim

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu

Hamilelikten dolayı ücretsiz izne ayrılırsam maaşımı alabilirmiyim

Sponsor Bağlantılar

bana yardimci olurmusunuz hamileligimtehlikeli gecmesi nedeniyle 6 aydi falan raporluydum dogum iznim bitti suan ucretsiz izindeyim bu arada yuzde 59 engelli raporu verildi bana daha once engelli raporum yoktu 6 yildir calistigim isuerim bu raporda yazam ayakta fazla calistirilamaz yazisindan dolayi beno oaten cikariyo haklarim meler birde ossizlik maasi alabilecekmoyim raporlu olmama issizlik maasi almami engellermi tesekkurler simdiden

Site Yöneticisi
    Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    15
    Bahsedilme
    124 Gönderi
    Etiketleme
    38 Konu

Sanırım özel sektördesiniz. Adı üzerinde "ücretsiz izin" dolayısıyla maaş almanız zor bence. Bu arada işveren raporda yazana uymak zorundadır. Yani raporda ayakta çalışamaz ibaresi varsa size uygun iş vermeli. Fakat söz konusu özel sektör olunca açıkcası devletin koyduğu yasayı pekte sallamıyorlar.

İşsizlik maaşı için ne kadar çalışmak gerekiyor?

Eğer işten çıkarıldığınız tarih içinde 3 yıl geriye dönük olarak 600 gün sigorta primi ödemişseniz 6 ay, 3 yıl geriye dönük 900 gün prim ödemişseniz 8 ay, 3 yıl geriye dönük 1080 gün prim ödemişseniz 10 ay işsizlik maaşından faydalanabiliyorsunuz. Alacağınız ücret ise son 120 günün brüt ücretinin yüzde 40′ı kadar işsizlik maaşı almaya hak kazanıyorsunuz.

Üye

Bahsedilme
    0 Gönderi
    Etiketleme
    0 Konu
    Sponsor Bağlantılar

teaekkur ederim bilgiler icin isyerim tazminatli cikis verelim dedi.benim maas alabilirmiyim diye sordugum issizlik maasiydi alabiliyorum galiba anladigim kadariyla benim aklimi kurcalayan 6 aydir raporlu olmam bir aydirda ucretsiz izindeydim.bu issizlik maasi almami engellermi diye merak ettim ben 6 yildir ayni sirkette calisiyorum 1530 pirim gunum var

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)