Merhaba,
Engelli vatandaşlarımızın iş hayatına atılmalarında yaşanan sıkıntıların giderilmesi için yapılan çalışmalar sonucunda hayata geçirilen bu proje kapsamında engelli vatandaşlarımızın niteliklerine uygun işlere yerleştiriliyor ve ilk günlerinde yanlarında olarak iş yerlerine adaptasyonları sağlanıyor. Uyum süreci sonunda da belli aralıklarla iş yerlerinde ziyaret edilerek ihtiyaç duyuldukça gerekli destek verilmeye devam ediliyor.

Proje hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse;

“İşe Katıl, Hayata Atıl!”, Türkiye’de destekli istihdam modelinin geliştirilmesine yönelik bir çalışma. Proje kapsamında; mesleki eğitim almamış engelli bireylerin, kişisel özelliklerine uygun ve yerel düzeyde de şirketlerin ihtiyacını karşılayacak şekilde işgücüne katılımı sağlanacak. Bununla birlikte, engelli bireylere gerekli mesleki beceriler iş ortamında kazandırılarak, ülkemizde ilk kez kendilerine yardımcı olacak ve rehberlik edecek iş koçlarının yetiştirilmesi gerçekleştirildi. Ayrıca, engellilerin iş ortamına sosyal uyumunu artıran diğer becerileri de geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Şu anda İstanbul'da uygulanmaya başlanan proje kapsamında , iş arayan engelli vatandaşlarımıza yardımcı olabilmem için benimle iletişime geçmeleri yeterli !!!